Gönderen Konu: ALMANYADAKİ KOVANLAR  (Okunma sayısı 14742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekrem63

• Larva
  • **
ALMANYADAKİ KOVANLAR
« : Nisan 19, 2008, 20:41:41 »
SEVGİLİ ARKADAŞLAR KIRKKOVANIN İNTERNETDE ALMANYADA ARICILIK SİTESİNİ BURAYA EKLİYORUM HERKES SEYRETSİN!!!!! BİZ DAHA NERELERDEYİZ BİR BAKIN,İYİ SEYİRLER.  
http://www.kirkkovan.com.tr/Sayfa_Modul.asp?nedir=modul&isim=Almanya

Çevrimdışı Murat Çakır

• Murat Çakır
  • Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: İstanbul
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 63
Ynt: ALMANYADAKİ KOVANLAR
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2008, 23:38:32 »
Verdiğiniz linkte video nerede?

Egehan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2008, 17:57:07 »
Büyükşef link doğru...

Look at again please...

Çevrimdışı barman

• Boş Petek
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2008, 21:32:33 »
arkadaşlar video güzel de ne dediğini anlayamadık bunu alt yazılı olarak verirlerse çok güzel olur  birde kadına arılar vurmuyormu acaba...........

Egehan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2008, 22:42:29 »
Sayın Barman;

Biraz çok değil mi altyazı isteğiniz...

Artık bu teknoloji devrinde bizler daha güzellerini yapabiliriz. Arıların arıcıya saldırmaması arının öncelikle ırkı ile alakalı...

Çevrimdışı Murat Çakır

• Murat Çakır
  • Administrator
  • Ana Arı
« Yanıtla #5 : Nisan 22, 2008, 13:08:30 »
Benim kullandığım sistem o sayfadaki videoyu göstermediği için link kırık zannetmişim.

XP yüklü bir PC den bakınca videoyu gördüm

Çevrimdışı ismail_öz

• Pupa
  • Yer: Kırşehir
  • Kırşehir - Boztepe - Öğretmen
    • Domain - Hosting - Web Tasarým
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 4 (şimdilik)
  • Rakım: 1000
« Yanıtla #6 : Mayıs 03, 2008, 01:37:14 »
bi şey dikkatimi çekti bu video da. bizde nemi alması için örtü beziolarak telis torba, bez torba yada gazete konulması önerilirken ALmanlar örtü bezi olarak NAYLON mu kullanıyorlar yoksa bana mı öyle geldi ? :)

bu video www.iwf.de sitesinden alınmış. bu sitede sol üstte bi yerde Mediensuche... yazan yerin altındaki kutucuğa bee yazıp ENTER yaparsanız arılarla ilgili bir sürü video gösteriyor. ama tabiiki hepsi ingilizce :)
Kovanlarda hastalık belirlenmedikçe antibiyotik ve diğer ilaçlar verilmemelidir. Gereksiz ilaç kullanılması arılara fayda yerine zarar verir.

Çevrimdışı ekrem63

• Larva
  • **
« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2008, 01:43:49 »
YUSİSKAN Kardeşim size çok teşekkür ederim bu sitenin adresini verdiğinizden dolayı.sizden ricada bulunsam burdaki videoları ücretsiz indirme imkanı varmı veya direk buraya yönlendirme yapabilirmiyiz.Ben netde oldukça acemiyim ondan sizden fikir almak istedim.saygılar sunarım.

Çevrimdışı ismail_öz

• Pupa
« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2008, 00:28:52 »
YUSİSKAN Kardeşim size çok teşekkür ederim bu sitenin adresini verdiğinizden dolayı.sizden ricada bulunsam burdaki videoları ücretsiz indirme imkanı varmı veya direk buraya yönlendirme yapabilirmiyiz.Ben netde oldukça acemiyim ondan sizden fikir almak istedim.saygılar sunarım.

buradaki videoları indirme imkanı var ama dosya olarak değilde link olarak indiriyor. yani bilgisayarına bir bağlantı kaydediyor. izlemek istediğinde çift tıklayınca internnetten dosyayı alarak mediaPlayer ile izlemeni sağlıyor. eğer mpeg olarak yani kendi bilgisayarında izlemek yada cd ye kaydedecek şekilde indirmek istiyrosan 2.80 Euro ödemen gerekiyor :) eğer CD sini almak istersen 3,50 Euro (tabii kargo alırlar mı bilmem) fiyatlar bu civarda. her videonun fiyatı değişiyor.

eğer buradaki videolara yönlendirme yapmak istiyorsan ilgili videoyu açtıktan sonra adres çubuğunda yazan yazıların hepsini olduğu gibi kopyele ve link olarak forumlara yapıştır.. bu yapıştırdığın adresi tıklayan doğrudan senin belirttiğin video yu izler.
Kovanlarda hastalık belirlenmedikçe antibiyotik ve diğer ilaçlar verilmemelidir. Gereksiz ilaç kullanılması arılara fayda yerine zarar verir.

Çevrimdışı şener_08

• Boş Petek
« Yanıtla #9 : Mayıs 10, 2008, 09:45:53 »
linkleri bulamadık

Çevrimdışı Murat Çakır

• Murat Çakır
  • Administrator
  • Ana Arı
« Yanıtla #10 : Mayıs 10, 2008, 10:47:16 »
Oradaki dosyaları indirmenin yöntemleri var fakat sonuçta emek harcanmış bir olayı izinsiz indirmek çok ahlaki değil.

Aslında arıcılık birliklerinin bu tür dökümanları satın alıp eğitim materyali olarak kullanılmasını sağlamaları gerek.

Fiyatlar da görüldüğü gibi çok uçuk kaçık değil. Hatta bizim Yay-Çep tarafından hazırlanan,  ilk CD nin yarısına kadar seyredince sabrımın tükenip gerisini izlemediğim, CD lerden bile ucuz görünüyor.

Aslında arıcılar olarak bu tür şeyleri parasını verip satın alma alışkanlığımız olsa ülkemizde de böyle çalışmalar rahatlıkla yapılır.

Bir ara arkadaşlarla böyle bir proje de düşündük, ama vazgeçtik. Hedefimiz para kazanmak değildi sadece maliyetler cepten gider mi hesabı yaptık.

Türk halkının genel alışkanlığına baktığımızda olacakların senaryosunu şöyle yazdık.

Bir yıl içinde arılıkları gezerek iyi bir kamera ile eğitim videoları çeksek, 1000 tane CD hazırlasak, ilk 100 tanesini  para ile satarız, muhtemelen bu sattığımız CD lerden herkes eşine dostuna kopyalayacağı için 900 CD elimizde kalır.

Çevrimdışı ismail_öz

• Pupa
« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2008, 08:35:05 »
linkleri bulamadık

neyi bulamadın izleme linkini mi ? indirme linkini mi ?_

Çevrimdışı bodad

• Pupa
  • Yer: BODRUM
« Yanıtla #12 : Mayıs 14, 2008, 16:13:05 »
SEVGİLİ ARİBEYİ,

Bir ara arkadaşlarla böyle bir proje de düşündük, ama vazgeçtik. Hedefimiz para kazanmak değildi sadece maliyetler cepten gider mi hesabı yaptık.

BU HESAP İŞİNİ BİRAZ AÇSAK,EMİNİM BENİM  GİBİ BİR ÇOK ARKADAŞ BU OLUŞUMDA OLMAK,PAYLAŞIMA DAHİL OLMAK İSTEYECEKTİR.NE DERSİNİZ ?...SAYGILAR. 8)

Çevrimdışı ekrem63

• Larva
  • **
« Yanıtla #13 : Mayıs 27, 2008, 04:09:19 »
DEĞERLİ ARİBEYİ Tabi emeğe saygı olmalı.İnternet dünyasında zaten çoğu bilgiler bizlere ücretsiz olarak sunulurken bir çok üreten kişilerin emeğini bizler bedavaya kullanmaktayız.Üretenler emeğinin karşılığını alamıyor.Bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz.Söylediklerinize yürekten katılıyorum.Yusiskan verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Çevrimdışı gnani

• Boş Petek
« Yanıtla #14 : Ekim 27, 2008, 13:47:30 »
Dikkat ettimde ordaki kovanlar izolasyonlu ve hafif bir malzemeden mamul. İçerisinde tahta var sanırım beyaz.
Birçok arkadaş strafor vs ile kaplanan kovanlar verimli değil diye yazmış bu biraz garip geldi bana. Kışın sıcak
yazın serin olması isteniyorsa bence izolasyon olmalı. He diyeceklerki yazın belli bir sıcaklıkta olması gerekiyor mum vs için
ozamanda arı zaten kendi varlığı ile o bölgede o ısıyı kendiliğinden oluşturur diye düşünüyorum.