Gönderen Konu: izmir arıcılar birliği  (Okunma sayısı 24551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerimcoşkun

• Pupa
izmir arıcılar birliği
« : Nisan 20, 2008, 02:12:53 »
Arkadaşlar İzmir arıcılar birliğinin arıcıların ürünlerini değerlendirmek için ne gibi faliyetleri var. Bileniniz var mı?
İzmir'li arıcılar izmir bölümüne mesaj atsın tanışalım

Çevrimdışı Uğur KIRAN

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: ZONGULDAK
    • Bir yalnýz arýcý...
Ynt: izmir arıcılar birliği
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2008, 12:36:30 »
Herhangi bir faaliyetlerinin oldugunu sanmıyorum,:)
Arıcılık mı? Bence yapılabilecek şeylerin en güzeli...

Çevrimdışı sedatgok

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2008, 12:38:09 »
İzmirli hemşerim bol bol dost edineceksin. Yoksa biz balımızı başkalarına satamıyoruz :)
Sedat GÖK  - Manisa / Kırkağaç

abadile

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 19, 2008, 22:02:22 »
Dost edinmek için mi bal satacağız, bal satmak için mi dost edineceğiz?

Çevrimdışı sedatgok

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4 : Mayıs 20, 2008, 18:57:01 »
Dostluk ticareti ticaret dostluğu getirir. Para dostdan kqazanalırmış. Biz para kazanmanın yanında dostlarımıza gerçekten doğal bal yemelerini sağlıyoruz. Fiyatlarımızda marketlerdekilerden uygundur. Eğer siz dostlarınız veya onların dostları dışında bal satabiliyorsanız sizi alkışlıyorum...
Sedat GÖK  - Manisa / Kırkağaç

Çevrimdışı kepsutlu1

• Pupa
  • Yer: Kepsut/BALIKESİR
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 42
  • Rakım: 135
« Yanıtla #5 : Haziran 09, 2009, 14:45:36 »
İzmir arıcılıar birliğine gidiyorum herkes kendi havasında bir kaç çeşit arı malzemesi ve kovan getirmişler  kendi üyesini söğüçlemeye kalkıyorlar piyasada 45 .50 tl olan kovan 75. 80 tl den satmaya çalışıyorlar ne bir çay ikramı var ne bişey böyle birlikmi olur MART ayında ana arı için müracat etim ne ilgi ne tel var

Çevrimdışı YAREN

• Pupa
  • Yer: Düzce
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2009, 21:16:00 »
Kepsutlu kardeşim.
Siz İzmirde mi Balıkesir demi arıcılık yapıyorsunuz.
Dursunbey ve Kepsutda iyi nitelikli bal olduğunu duymuştum. Kepsut bölgesinde arıcılık için önemli olan bitkilerden hangileri bulunabiliyor.
Bütün arıcı kardeşlerime bereketli bir yıl dilerim.

Çevrimdışı fikri barkan

• Boş Petek
  • Yer: izmir
« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2010, 00:53:55 »
degerli arkadaşlar
insanlari gelip tanımadan karar vermeyin birligimizin içerisindeki kovan fiyatlarına gelince
60 tl olan kovan içerisinde polen tuzagı oldugunu belirtirim.
arı almakla arıcı olunmaz.arı gibi çalışıp,arının dilinden anlıycaksın.

Çevrimdışı bekir albaş

• İşçi Arı
  • Yer: seferihisar -izmir
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: kış sonrası 4 de düşmüştü şimdi8 oldu haziran 12 yeter
« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2010, 07:08:05 »
degerli arkadaşlar
insanlari gelip tanımadan karar vermeyin birligimizin içerisindeki kovan fiyatlarına gelince
anlayamadıgım konu birligin faliyeti kovan satmakmı?sadece kovan fiati yazılmışta  başka faliyet yokmu ? yani

Çevrimdışı balık

• Ana Arı
  • Yer: Balıkesir - Merkez
  • Kovan Sayısı: 0,5
  • Rakım: 100 civarı
« Yanıtla #9 : Ocak 04, 2010, 12:55:07 »
degerli arkadaşlar
Fikri Bey merhaba,
öncelikle forumumuza hoşgeldiniz demek istiyorum.
Birkaç ay önce izmirde fuara Balıkesir'den ziyarete gelen arkadaşlar sizinle tanışmışlar. Benden bahsetmişler. Sizde kartınızı verip her türlü yardıma hazır olduğunuzu belirtmişsiniz. Kartınız elime ulaştı.Nezaketiniz için teşekkür ederim.
İnternet sitenizi ziyaret ettim. Forumun çok faal olmadığını, sorulan sorulara cevap verilmediğini gördüm. Soru soranlara özel mesaj yolu ile cevap verildiyse haksızlık etmiş olmayayım.
İzmire hafta içi yolum düşerse mutlaka uğramak, tanışmak ve arıcılık ile ilgili sizlerle sohbet etmek isterim.
Forumumuza tekrar hoşgeldiniz.
Selam ve saygılarımla
Zeki insanları severim. Uyanıkları ise asla...

Çevrimdışı fikri barkan

• Boş Petek
« Yanıtla #10 : Ocak 05, 2010, 22:33:15 »
degerli arkadaşlar
Fikri Bey merhaba,
öncelikle forumumuza hoşgeldiniz demek istiyorum.
Birkaç ay önce izmirde fuara Balıkesir'den ziyarete gelen arkadaşlar sizinle tanışmışlar. Benden bahsetmişler. Sizde kartınızı verip her türlü yardıma hazır olduğunuzu belirtmişsiniz. Kartınız elime ulaştı.Nezaketiniz için teşekkür ederim.
İnternet sitenizi ziyaret ettim. Forumun çok faal olmadığını, sorulan sorulara cevap verilmediğini gördüm. Soru soranlara özel mesaj yolu ile cevap verildiyse haksızlık etmiş olmayayım.
İzmire hafta içi yolum düşerse mutlaka uğramak, tanışmak ve arıcılık ile ilgili sizlerle sohbet etmek isterim.
Forumumuza tekrar hoşgeldiniz.
Selam ve saygılarımla

degerli arkadasim izmire gelirseniz mutlaka sizi bekliyorum her konuda bilgi alisverisine hazirim.ayrica fuarda bizi ziyaret eden arkadaslara çok selam görüsmek üzere

Çevrimdışı fikri barkan

• Boş Petek
« Yanıtla #11 : Ocak 06, 2010, 08:49:46 »
degerli arkadaşlar
Alıntı
anlayamadıgım konu birligin faliyeti kovan satmakmı?sadece kovan fiati yazılmışta  başka faliyet yokmu ? yani
sanırım belirtmiştim birlik 22 mart2009 dan sonrakendisini yeniledi şuan bilikte arı mazemesi olarak herşey mevcut ayrıca isteyeceniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.Bizleri tanımak istiyorsanız ofisimize buyrun gelin bir çayımızı için bekliyoruz.

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 236 / 2014 Destekleme
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
« Yanıtla #12 : Ocak 06, 2010, 18:52:13 »
Sayın başkan, ben affınıza sığınarak bazı sorular sormak istiyorum.

Gümüldür gibi bir bölgede yaşıyor olmanız çok hoş ayrıca. Orayı da özlemedik desek yalan olur.

Bu forumda yazan veya birçok vesile ile biz amatör arıcılarla birarada bulunan hem İl Arı yetiştirici Birlik başkanları/ yöneticileri hem de Bal üretici birlik başkanları/yöneticileri mevcut.

Biz onların tecrübelerinden faydalanıyoruz. Ancak birlikleri, çok sağlam gerekçelere oturtarak çok sert eleştiren bir grubun bu forumda olduğunuda  belirtmekte fayda var.

Sizin yazdığınız iletilerden anlaşıldığı kadarıyla bilgiyi paylaşma yanlısı olduğunuzu algılamak zor olmasa gerek. Ancak yazdığınız iletilerde her türlü bilgiye birlikte ulaşabileceğimiz gibi diğer algıyı görmezden gelemeyiz.

Haydi diğer malzemeleri birlikte görmeyi anladık ama bilgi için birliğe gelmemize gerek var mı?

Yolumuz düşerse ve şartlarımızda uygun ise elbette uğrarız ayrıca.
http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

halilbilen2@hotmail.com

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.

Çevrimdışı bekir albaş

• İşçi Arı
  • Yer: seferihisar -izmir
  • Kovan Sayısı: kış sonrası 4 de düşmüştü şimdi8 oldu haziran 12 yeter
« Yanıtla #13 : Ocak 06, 2010, 20:29:20 »
degerli arkadaşlar
Alıntı
anlayamadıgım konu birligin faliyeti kovan satmakmı?sadece kovan fiati yazılmışta  başka faliyet yokmu ? yani
sanırım belirtmiştim birlik 22 mart2009 dan sonrakendisini yeniledi şuan bilikte arı mazemesi olarak herşey mevcut ayrıca isteyeceniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.Bizleri tanımak istiyorsanız ofisimize buyrun gelin bir çayımızı için bekliyoruz.
sayın başkanım  sitemize hoş geldiniz buradada bilgi alış verişi oluyor ama müsait bir zaman bulursam cayınızı içmeye gelicem. Siteye ilk girişinizde kovan fiatını yazınca tuhafıma gitmişti acaba başka faliyetler yokmu diye o yazımı o yüzden yazdım özür dilerim seferihisara yolun düşerse bende beklerim   tepecik mah.meydan market 

Çevrimdışı fatihyo

• Boş Petek
« Yanıtla #14 : Ocak 10, 2010, 20:39:44 »
arkadaşlarlar hepinize merhaba.babam uzun yıllardan beriridir arıcılıkla uğraşıyor bir ek iş olaraktan.bende artık ona bu işinde yardım etmeye karar verdim.babamın daha önceden marangoz bir akrabamıza yaptıtrdığı 40 adet sıfır kovan var ama içinde arı yok:)şu anda arılığımızda sade kala kala 5 adet koloni kaldı diğer boş kovanlarıda inşallah dolduracaz zamanla.11.01.2010 pazartesi günü babam ben ve kardeşim bornovada kursa gidip üretici belgesi alacaz.inşallah bu sitede tanışıp güzel dosluklar edinir birbirimize deneyimlerimizi aktarırız.hekeze kolay gelsin