TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Arıcılığa Başlama Hikayelerimiz

(1/13) > >>

İsmail Bayındır:
Sevgili arkadaşlar; herkesin mutlaka  bu sevdaya bir başlangıç hikayesi vardır. Kaldı ki kimse doğuştan arıcı olarak doğmuyor. Kimisi dededen, babadan kimisi, sonradan herhangi sebeple başlıyor. Sayın moderatörlerimiz uygun görürse  dileyen arkadaşların bu anılarına bu başlık altında devam etsek, güzel bir paylaşım olur gibi geliyor bana. Eğer kabul edilmez ise lütfen silelim bu konuyu.

Arıcı_Kral:
Hocam, o zaman siftahı sen yap... anlat bakalım, sen nasıl başladın?

istemi pektaş:
Ben başlayayım bari.

2008 yılına kadar her yıl Eylül ayında yakın bir köyden 10-15 kğ karakovan bal alır parasını daha sonra amcam vasıtası ile gönderirdim ( 2008 yılında 10 kğ için 350,00 TL gönderdim )

Bayramda amcama parayı verirken amcamın iki oğlu damadı ve diğer amca oğlu aynı kişiye bal parasını verince ailenin aynı kişiye 1.500,00 TL civarında para verdiğimizi öğrenince benim sorum şu oldu.

Arıcılık zor mu ?

Biraz araştırma ve baharda 3 koloni temini.

O senenin sonunda 7 koloni 50 kğ bal.

Arılar o yıl ağzımıza bir parmak bal çaldılar. :)

mustafa kemal alkoç:
 Yüzden fazla fidan meyve vermeyince,meyvecilik kitabını aldım tozlaşma eksiği olabileçeğini bunuda arıların yapaçağını öğrendim,kağızmandan otobüsün altında iki kovan arı getirttim.

Arıları ilk açtığımızda gök yüzü kapkara bir bulut görseliyle kaplandı  :)

İsmail Bayındır:

--- Alıntı yapılan: Arıcı_Kral - Aralık 01, 2013, 02:14:31 ---Hocam, o zaman siftahı sen yap... anlat bakalım, sen nasıl başladın?

--- Alıntı sonu ---
Dün akşam konuyu açtığımda saat epeyce geç olmuştu ve konu kabul görürse yazayım dedim.

Ben 2007-2008 yıllarında Çanakkale merkezde görev yaparken kapıldım bu hastalığa ama; o an durumum müsait değildi. Birde Allah rahmet eylesin özürlü bir yavrum vardı. Sık sık İstanbula tedaviye gitmemiz gerekiyordu. Bazen üçbuçuk ay kaldığımız oluyordu. Neyse sonunda Çan'a tayin istedim ve Çan'a geldik ama bu defa 2010 da oğlum rahmetli oldu. Rab'bim düşmanıma bile evlat acısı vermesin. Geceleri uyku tutmaz oldu. Gözlerimi kapatamaz oldum. Bir akşam internette zaman geçirmeye çalışırken buraya (arıcılık.gen.tr) rastladım. Merakımda olduğu için çok ilgimi çekti. 10-15gün üye olmadan gece 2 lere 3 lere kadar okudum. O arada kayınpederimde bir oğul yakalamış, bakarsan al dedi.  Ve sonrası buradayım. İnanın üyelik tarihime bakın, o tarihten bu yana arı ve arıcılığı düşünmeden uyuduğum tek gece yoktur. Zaten başka türlü uyuyamıyorum. Biraz uzun oldu galiba kusura bakmayın.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git