TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Arıcılığa Başlama Hikayelerimiz

<< < (2/13) > >>

mnevsehir:

--- Alıntı yapılan: rehisbay17 - Aralık 01, 2013, 21:41:25 ---
 Neyse sonunda Çan'a tayin istedim ve Çan'a geldik ama bu defa 2010 da oğlum rahmetli oldu.

--- Alıntı sonu ---

Allah rahmet eylesin.

tiran_06:
Allah rahmet eylesin ve sabır versin...

Acıların en büyüğünü yaşamışsınız...

muammer polat:
rehisbay17 hoşgeldiniz yavrunuza Allah rahmet etsin Allah sabırlar versin

yusuftektas:
2010 kışında ben int.cafe işletirken babamın köydeki 2kovanı için ilaç araştırayım derken....?bu amansız hastalığa kapılmışım  Sultanbeyli merkezde oturuyorum hastalığım çok fazla ilerlemişti
merkezde balkonda gizleye bilirmiyim  diye düşünmeye başlamıştım gözüm bu kadar kararmıştı

Ahmet Arslan:
Hemşehrim acını paylaşıyorum,Allah sabır versin.
.................................................................
Benim midem rahatsızdı çocukluğumdan beri,Bilim Teknik Dergisinin abonesi idim.Derginin bir sayısında ülserin bal ile tedavi edilebileceğini yazıyordu,ayda şu kadar bal yersen gibi.Çeşitli yerlerden bal aldım ülkenin her bölgesinden bal getirttim,sonra 1992  yılı eylül ayında Mustafakemalpaşa'ya geldim.Kardeşim Erdek'e yerleşmiş hem belediyede çalışıyor hem zeytin işine bakıyor hem arıcılık yapıyor, balları ondan almaya başladım kestane oranı yüksek ağız tadıma uymadı.
Sana birkaç kovan arı vereyim dedi yapamam dedim köyden imamdan bal almaya başladım onun balları da hoşuma gitmedi.Çocukluğumda komşunun anam ile bana verdiği balın tadını bulamıyordum.
Okulda bilgisayar kursu açtım Halk Eğitim Merkezi adına, imam arkadaş ta kursa geldi eh getirirsin bir kilo bal diye takıldı arkadaşlar.Ben hocama bir kovan arı veririm dedi...
Verdi de... Bir koloni de parası ile aldım imam arkadaşımızdan,bir kolonida Susurluk ilçesinden bir arkadaştan aldım.Eh arıcılığa başladık iki kolonide kardeşim getirdi oldu beş.
İlk oğulu 1 mayısta aldım her taraf arı telefon imama ...Göbeldeyim,diğer arkadaşa telefon  Balıkesir yakınlarında polis arkadaşın arılarına bakıyorum en son Erdek, kardeşimi arıyorum telefon ile tarif ve oğul kovanda.
..................................................
Çok oğul aldım o yıl 1.2.3.oğullar, bir kovandan 6 defa oğul aldığımı biliyorum 3.oğullar bile oğul verdi o yıl.(Sonraları nedenini buldum neden oğul verdiklerinin hata bende imiş)O yıl çok bal aldım ve çocukluğumda komşunun bize verdiği balın tadı ile aynı...
Midem...
Şimdilerde çok iyi eğer ekşili acılı yer isem ekşime yapsa da deli ağrılar yok.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git