ARICILIK > Genel Konular

PLASTİK ALTLIK ÜZERİNE...

(1/23) > >>

arıcı1:
selamun aleyküm hayırlı günler..

yeni tip kovanlarda kullanılan plastik altlık için neler düşünüyorsunuz..arı sağlığı açısından ne kadar sağlıklı, plastik olması ne kadar güvenilir ? bu konuda her hangi bilgisi olanlar varsa bilgilendirirse çok memnun oluruz..

Saygılar..

Numan Yıldıran:
Aleykum selam.

Benim de merakt ettiğim bir konu, topu topu 4 kolonim var hepsi plastik altlıklı,  bu konuda yorum yapabilmek için plastik altlığın en azından bence 5 yıl kullanılıp değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Bu güne kadar 7 aydır olumsuz bir durumla karşılaşmadım, hatta gayet memnunum.

Benim en büyük sıkıntım taşıma sırasında ahşap kadar güven vermiyor, kırılırmı diye insan aklından geçirmiyor değil bu yüzden çok dikkatli yerleştiriyoruz taşırken. Bulunduğum yerde sıcaklık farkları çok yüksek değil fakat doğuda çok farklı sıcaklık değerleri yakalanıyor bu sıcaklık farkına ne kadar dayanır onu araştırmak lazım.

Fakat ahşap her şartta candır.  ;)

bidissarmisak:
aleykumselam

plastik altlik birtakım avantajlar sağladığı aşikardır gerek kovan havalandırması gerek polen toplama gerekse varoa mucedelesinde .

sauna kadar numanin söylediği gibi tasimada yahut gezgin aricilar icin sağlamlığı açısından tartışılabilir eger sabit atıcılık yapıyorsanız bu konuda problem yasamayacginizi dusunuyorum elbbete en doğru cavabi ustalarimiz verecektir.

arıcı1:
yorumlarını için teşekkür ederim..kovan yaptırmak istiyorum normalde ahşap kovanlarım ve polen tuzaklı çok güzeller arkadan çekmeceli vs.. fakat profosyenel bişey olduğu için plastiği de merak ediyorum inşallah daha değerli ve tecrübe yaşanmış yorumlar gelir.. saygılar

IbrhmAkgl:
Numan Bey hangi firmanın altlığını kullanıyorsunuz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git