ANA ARI > Yalancı Analı Kolonilerde Uygulamalar

YALANCILAMIŞ BİR KOLONİNİN ZAYIF, ANALI BİR KOLONİ İLE BİRLEŞTİRİLMESİ.

<< < (8/8)

Murat İlhan:

--- Alıntı yapılan: recep özen - Temmuz 07, 2015, 22:11:55 ---pazar günü yalancılamış 8 çerçeve kovanı 200 metre uzaklıkta silkeledim .Yalancılamış kovanın yerine yeni kovan ve kabarmış çerçeveler koydum.Bu kovana araya gazete koyarak kat attım ve katada 4 çerçeve analı zayıf bir kovanı yerleştirdim.Gazeteye bizle 5-10 delik açtım heriki tarafada parfüm sıktım.Sorum şuki anayı kesermiler yoksa kabul ederlermi.pazargünü kontrol edeceğim

--- Alıntı sonu ---
İki defa yalancilamis kovani kurtarma tecrubesine sahip biri olarak onerim:
Yalancilamis kovani ana arili zayif bir koloni ile birlestirme imkanin varsa hic silkelemeden sadece icerideki peteklerin hepsini alip hic petek olmadan yada sadece ham petek vererek koloniyi 2-3 gun bu sekilde tutman ve ondan sonra anali koloniyle birlestirmen yeterli.

Ali Ömerli:

--- Alıntı yapılan: recep özen - Temmuz 07, 2015, 22:11:55 ---pazar günü yalancılamış 8 çerçeve kovanı 200 metre uzaklıkta silkeledim .Yalancılamış kovanın yerine yeni kovan ve kabarmış çerçeveler koydum.Bu kovana araya gazete koyarak kat attım ve katada 4 çerçeve analı zayıf bir kovanı yerleştirdim.Gazeteye bizle 5-10 delik açtım heriki tarafada parfüm sıktım.Sorum şuki anayı kesermiler yoksa kabul ederlermi.pazargünü kontrol edeceğim

--- Alıntı sonu ---

Birebir aynı uygulamayı 10 gün önce iki kat gazete kağıdı ile yaptık, sorun yaşanmadı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

recep özen:
inşallah bizdede olmaz ozaman cuma yada pazar kontrol edeceğim bu arıyı

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git