ARICILIK EKİPMANLARI > Çiçektozu Toplama

POLEN TUZAKLI KOVAN

(1/11) > >>

abadile:
Polen tuzaklı bir kovan için arana özellikler nelerdir?Her polen tuzaklı kovan  verimli sonuç için yeterli midir. Bu konuda görüşü olan arkadaşların açıklamalarına ve tecrübelerinin paylaşımına  ihtiyacımız oldunu ifade etmek ister saygılar sunarım.

bekir albaş:
güzel bir öneri benim kovanlarım polen tuzaksız polen tuzaklı kovanların faydalarını yazarsanız seviniriz tşk

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
sevgili dostlar benim kullandığım kovanlar polen tuzaklı bunun için bildiğim kadarıyla net bir ölçü yok ancak biz kovanları inşa ederken civan arıcılıktan aldığımız polen tuzaklarına göre ölçülendirdik.şuan için tam ölçüleri veremeyeceğim ancak önümüzdeki günlerde görsel olarak siteye ekleyeyim.
Ayrıca polenli kovanların kışlatma esnasında kovanın havalandırılması konusundada bayağı yarar sağladığını düşünüyorum.

Murat AKIN:
Sayın Hüseyin Avni Özcan:
O aldığınız çiçek tozu tuzaklı 4,5 mm delikli plastik veya alüminyumdan yapılmış plakaların ölçüleri  170 x 270 mm dir.

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
doğrudur abi şuan müsait olmadığım için ölçü veremedim ancak hafta sonu arılığımda bulunan sıfır bir kovanı parçalarına ayırıp fotolayacağım ve burada yayınlamayı düşünüyorum eğer arkadaşlara faydalı olabilirsem ne mutlu.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git