ARICILIK EKİPMANLARI > Çiçektozu Toplama

POLEN TUZAKLI KOVAN

<< < (2/11) > >>

İlyas Bolat:
banada lazım polen tuzaklı kovan

U ğ u r:
Hüseyin bey maliyeti ne kadar bu kovanın

Ali Varol:
Gördüğüm kadarıyla arıcılarımız iki çeşit polen tuzağı kullanmaktalar. 1. tip, kovanın önüne, uçma tahtasının üstüne konan portatif tuzaklar. Bunlar eskiden polen tuzaksız yapılmış kovanlara da kolayca uygulanabilir. Plastik kısmın boyutları 27x6 cm. ve 27x 17 cm olmak üzere iki çeşit ama dış boyutları kullanılan ağaca göre değişir. En iyisi kovan yapılırken bu tuzaklardan bir örneği kovan yapıcıya verip uçma tahtasını da bu tuzak ölçülerinde yaptırmaktır. Böylece kovan kapatılırken uçma tahtasının kapandığı yere tuzak kolayca takılabilir. Bu tip az polen almayı düşünenler için uygundur.
2. tip çok polen alıp, poleni satarak para kazanmak isteyenler içindir. Plastik kısım 17x27 cm boyutunda olabildiği gibi kovan tabanı genişliğinde olanı da vardır. Kovanın tabanına takılır. Tuzağın altında da arkadan çekilen bir çekmece vardır. Tuzaktan dökülen polenler bu çekmecede toplanır. Bu tip tuzaklar kovanlar yeni yapılırken eklenmelidir. Sonradan eklemek zordur. Yaptıracak arkadaşlara kolay gelsin.     

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
Arkadaşlar bu kovanları geçen yıl bir mobilyacı abimize yaptırmıştım çıtaları ile beraber 2 katlı 90 tl idi bizim işçiliklerde işin cabası bu sene tamamını kendim yapıyorum polenli ve strafor kovanlar tahminen malzemelerin tamamı ocak ayının ilk haftası hazır olacak bende konu ile alakalı bir adet kovanın yapım aşamasını resimleyip buradan yayınlayacağım ölçüleri de burada yazacağım

Halil GÜNEBAKMAZ:

--- Alıntı yapılan: HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN - Aralık 21, 2009, 19:38:26 ---Arkadaşlar bu kovanları geçen yıl bir mobilyacı abimize yaptırmıştım çıtaları ile beraber 2 katlı 90 tl idi bizim işçiliklerde işin cabası bu sene tamamını kendim yapıyorum polenli ve strafor kovanlar tahminen malzemelerin tamamı ocak ayının ilk haftası hazır olacak bende konu ile alakalı bir adet kovanın yapım aşamasını resimleyip buradan yayınlayacağım ölçüleri de burada yazacağım

--- Alıntı sonu ---
HÜSEYİN AVNİ BEY. FOTOĞRAFLARI GÖRMEMİZ MÜMKÜNMÜ ?
SAYGILAR

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git