ARICILIK KAYNAKLARI > Kitaplar

Yeni baskı "Modern arıcılık teknikleri" kitabı.

(1/3) > >>

Murat AKIN:
Geçen hafta yapılan toplantıda Sayın Muhsin Doğaroğlu kitabının son baskısının çıktığını,
Kitabında birçok değişiklikler olduğunu,
Kaliteli kağıda tamamı renkli fotolarla düzenlediğini söyledi:

Kitabın kapağı ciltli yapılıp ayrı bir koruyucu kapak konulmuş.

Resimler canlı çekilmiş gibi.

Ana arı üretim gereçlerini bir yere toplanmış fotoları.

Yavru gelişimini kesit olarak anlatmış.

Kitabın sonunda arıcıların sordukları soruların önemlileri seçilip bir bölüm yapılmış, çok sayıda soru ve yanıtları var.

Ömer Gülbeyaz:
elimde iki sene önce aldığım baskısı var resimler renksiz ve küçücüktü.

şu teknik resimlere bayılıyorum.

alınır bu baskı.

buzul:
Eski baskı vardı elimde onu bir arkadaşıma sattım. Yeni baskıyı aldım. İyiki almışım..

Adnan YAVUZ:

2011 yılının sonunda aldığım kitapta siyah beyaz resimleri görünce hayal kırıklığına uğramıştım. Kitap kuşe kağıda basılıydı ama resimler siyah beyazdı ve pek çoğu da anlaşılmazdı. Çok üzülmüştüm. Milenyumda böyle bir kitabın renksiz ve kuşe kağıda basılı olması çok garipti. Herhalde başka da yoktur kuşe kağıda basılı siyah beyaz resimli bir kitap.

Her şeye rağmen benim başucu kitabım. Baş ucumda durur. Sonbahara girmeden önce, ilkbahara girmeden önce, bal akım döneminden önce, arı bölmeden önce hep bakarım. Bilgilerimi tazelerim.

Hoca destek koloni yönetim sistemi uygulamasını kendi buluşu olarak her ortamda anlatır. Bu uygulamayı yapmayı bir türlü benimseyemedim. Zayıflattığım kovana haksızlık ettiğimi düşünüyor ve kendimi kötü hissettiriyor bana. Bu yüzden bala çalıştırmadığım arıları bölüyorum. Bazılarını da bala çalışacak zayıf kolonilere takviye olarak veriyorum.

Destek koloni yönetim sistemini uygulayan Türk arıcısı oldu mu hep merak ederim. Oldu mu acaba?

uzuner:
Destek koloni yontemi  ibaresinden ne demek isteyebilecegini tahmin ediyorum ama kisaca ne demek istedigini sistemi aciklayan olabilir mi ?
eger tahmin ettigim sey ise cok eski aricilik kitablarinda da bu yontem vardir

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git