ARICILIK KAYNAKLARI > Kitaplar

Yeni baskı "Modern arıcılık teknikleri" kitabı.

<< < (2/3) > >>

uzuner:
Google dan videosunu izledim.  Buna cok benzer sistem 100 kusur yil once yazilmis aricilik kitabinda vardir. Larry Connor 2.5 kovan sistemi benzerdir. Mike palmer ruset kovanlarla bu isi yapar. Rusetler cikmak uzere olan yavrulu cerceveler uretir, buyuk kovanlara takviye yapar. Bu iki isimde hayattadir. Palmer bu sistemi 100 kusur yillik kitabi okuduktan sonra uygulamaya karar verir. Bu sistemi ben de uyguluyorum. Bir farkla desteklenen kovandan acik yavrulu cerceve nakli yapmiyorum. Bu kismi da mantikli.

Murat AKIN:

--- Alıntı yapılan: adnanyavuz - Ağustos 29, 2014, 01:03:38 --- Bu uygulamayı yapmayı bir türlü benimseyemedim. Zayıflattığım kovana haksızlık ettiğimi düşünüyor ve kendimi kötü hissettiriyor bana. Bu yüzden bala çalıştırmadığım arıları bölüyorum. Bazılarını da bala çalışacak zayıf kolonilere takviye olarak veriyorum.

Destek koloni yönetim sistemini uygulayan Türk arıcısı oldu mu hep merak ederim. Oldu mu acaba?

--- Alıntı sonu ---

Sayın adnanyavuz:

40bin arısı olan bir kovan ancak kendi yiyeceği balı getirir. arının kovana taşıdı bal 1 gramdır.

80bin arısı olan bir kovan 80 kg bal biriktirir arının kovana getirdiği bak 1,5 gramdır.
Güçlü kovanlarda bal tüketimi az olduğundan biriktirilen bal çok olur.

Destek sisteminde bu mantıktan yola çıkılıyor.

Destek sistemi sürekli çerçeve değişimi olduğundan bizim arıcıların işine gelmez. biz baharda kovanı koyacağız, sonbaharda balı alacağız bizdeki mantık böyle.

ugursana:
Destek yöntemini bir arkadaşım başarılı bir şekilde uyguluyor du. Bende bu sene ilk kez denedim. Başarılı olduğunu gördüm. Seneye mutlaka daha etkin yapacağım.

Ersin Ersoy:

--- Alıntı yapılan: Serkan Diril - Ağustos 28, 2014, 08:35:23 ---Eski baskı vardı elimde onu bir arkadaşıma sattım. Yeni baskıyı aldım. İyiki almışım..

--- Alıntı sonu ---

Son baskıyı temin etmek isteyen arkadaşlar için

http://www.dogaaricilik.com.tr/   sitesindeki iletişim telefonundan (02822606000) sipariş verdim son baskısını. Verecekleri Hesap numarasına 40 TL çıkardıktan sonra adrese teslim gönderiyorlar.

Saygılar

adnantrk:

--- Alıntı yapılan: uzuner - Ağustos 29, 2014, 06:29:45 ---Google dan videosunu izledim.  Buna cok benzer sistem 100 kusur yil once yazilmis aricilik kitabinda vardir. Larry Connor 2.5 kovan sistemi benzerdir. Mike palmer ruset kovanlarla bu isi yapar. Rusetler cikmak uzere olan yavrulu cerceveler uretir, buyuk kovanlara takviye yapar. Bu iki isimde hayattadir. Palmer bu sistemi 100 kusur yillik kitabi okuduktan sonra uygulamaya karar verir. Bu sistemi ben de uyguluyorum. Bir farkla desteklenen kovandan acik yavrulu cerceve nakli yapmiyorum. Bu kismi da mantikli.

--- Alıntı sonu ---
Mike Palmer çok usta arıcı, youtube taki konferansları çok bilgilendirici özellikle "sustainable beekeeping"  isimli olanı  .Kirkwebster ve Michael Bushun siteleri de çok bilgilendirici .

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git