Gönderen Konu: 1 adet ARILI KOVAN  (Okunma sayısı 2329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SERDAR GÖKHAN

• İşçi Arı
  • Yer: TRABZON
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: Daha Pişmem Lazım
  • Rakım: 1100
1 adet ARILI KOVAN
« : Eylül 14, 2014, 21:49:52 »
ALLAH izin ve ömür verirse 2015 martta 3 adet sağlıklı kuvvetli arılı kovan satın almak istiyorum..Bana ne kadara mal olur abilerim ve kardeşlerim beni bilgilendirirse sevinirim...TEŞEKKÜR EDERİM
Bize Her Yer  T R A B Z O N

Çevrimdışı Ferhat Sarı

• Ana Arı
  • Yer: istanbul**sinop
  • Kovan Sayısı: 9
Ynt: 1 adet ARILI KOVAN
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2014, 22:30:16 »
O günkü durumlar neyi gösterir bilinmez ama ortalama kovanıyla berabet 250--400 tl arası değişir.

Ferhat Sarı
Ferhat SARI
İstanbul/Acıbadem
Sinop

Çevrimdışı Caner Büyükçoban

• Ana Arı
  • Yer: Balçova/İzmir
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 34+39+5 aktif ana kutusu
  • Rakım: 0-100
« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2014, 23:39:41 »
ALLAH izin ve ömür verirse 2015 martta 3 adet sağlıklı kuvvetli arılı kovan satın almak istiyorum..Bana ne kadara mal olur abilerim ve kardeşlerim beni bilgilendirirse sevinirim...TEŞEKKÜR EDERİM

Mart'a kadar bu forumu takip ederseniz, günü geldiğinde fiyatı siz belirlersiniz.
Hangi taşın altına bakacağını bilmiyorsan eğer, aradığını bulamazsın...

Çevrimdışı SERDAR GÖKHAN

• İşçi Arı
« Yanıtla #3 : Eylül 14, 2014, 23:42:08 »
teşekkür ederim.

Çevrimdışı Adem Genç

• İşçi Arı
  • Yer: konya 0535 550 52 56
  • :)
  • Kovan Sayısı: 100 üzeri
  • Rakım: 1400
« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2014, 23:48:55 »
usta ne diyordu

var arı :)

Çevrimdışı CahitCoban

• İşçi Arı
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 21 Kovan
  • Rakım: 700
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2014, 02:40:46 »
Mart'a kadar bu forumu takip ederseniz, günü geldiğinde fiyatı siz belirlersiniz.

İzmir in mart ayı ile Trabzonun mart ayı arasında uçurumlar vardır. Arısına iyi bakan bir arıcının O tarihlerde arı vermesi çerçeve hesabı ile olmayacaktır. Şimdi arkadaş sizin yazınıza bakarak forumu okuyacak 20-25 tl lik çerçeve fiyatlarını görecek, ucuzmuş en az 10 çerçeve almalıyım diyecek ve bu arıyı arayacak tabi olarak işi imkansız olacak. O tarihlerde 5-6 çerçeve arıyı 300-400 tl lik fiyatlarla bulacak. Bu seferde pahalı gelecek ve nisan sonlarını bekleyecek. Muhtemelen de güney ve batı bölgelerinden getirilen veya bölge arıcıların ilk bölmelerinden alacak.

Bana kalırsa hala geç olmayan bu vakitte aynı paralara 5-6 kovan alarak gerekirse birleştirip yeterli güce ulaştırılan ve bakımları yapılan kovanlarla işe başlamak daha uygun bir seçenek olacaktır.

Daha farklı bir seçenekte arıyı tanıdık bildik birinden şimdiden almak ama kendi arılığına getirmeden o arıcı ile birlikte bakımlarını yapmak.

Çevrimdışı SERDAR GÖKHAN

• İşçi Arı
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2014, 17:56:24 »
Teşekkür ederim değerlendirilen

Çevrimdışı Caner Büyükçoban

• Ana Arı
  • Yer: Balçova/İzmir
  • Kovan Sayısı: 34+39+5 aktif ana kutusu
  • Rakım: 0-100
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2014, 02:43:33 »
İzmir in mart ayı ile Trabzonun mart ayı arasında uçurumlar vardır. Arısına iyi bakan bir arıcının O tarihlerde arı vermesi çerçeve hesabı ile olmayacaktır. Şimdi arkadaş sizin yazınıza bakarak forumu okuyacak 20-25 tl lik çerçeve fiyatlarını görecek, ucuzmuş en az 10 çerçeve almalıyım diyecek ve bu arıyı arayacak tabi olarak işi imkansız olacak. O tarihlerde 5-6 çerçeve arıyı 300-400 tl lik fiyatlarla bulacak. Bu seferde pahalı gelecek ve nisan sonlarını bekleyecek. Muhtemelen de güney ve batı bölgelerinden getirilen veya bölge arıcıların ilk bölmelerinden alacak.

Bana kalırsa hala geç olmayan bu vakitte aynı paralara 5-6 kovan alarak gerekirse birleştirip yeterli güce ulaştırılan ve bakımları yapılan kovanlarla işe başlamak daha uygun bir seçenek olacaktır.

Daha farklı bir seçenekte arıyı tanıdık bildik birinden şimdiden almak ama kendi arılığına getirmeden o arıcı ile birlikte bakımlarını yapmak.

Arı her tarihte çerçeve hesabı satılıyor, pek tabi fiyatlar tarihlere göre değişebilir.

Ben arkadaşa sizin yukarda yazdıklarınızı önermedim. Mart'a kadar forumu takip ederse, fiyat konusunda aldanmadan bir alışveriş yapabilir hale gelir dedim. Yine aynı şeyi tekrar ediyorum.

Bakınız konunun açılış mesajı...
Hangi taşın altına bakacağını bilmiyorsan eğer, aradığını bulamazsın...