TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

ÖĞRENME

(1/2) > >>

ismail koca:
Merhaba
Bu yıl bacanağa da iki kovan arı aldık.Kışın kursuna gitti.Çevredeki Egeli arıcıların yanına git onlarla kovan bak öğren diyorum.Adam kursunu bitirmiş,ben biliyorum diyor.Kovan bakmasını-çerçeve çekmesini bilmiyor.Petek takmasını görmedi.ana arıyı bilmez.körük yakmadı ama kurs bitirdi.
Ben arıcıların yanına gidiyorum.Konuşuyoruz Arıcıya sorduğumu arkadaş cevaplıyor.Kurs bitirdi.biliyor.
Toprak TV de var.
Ben her yaptığımı uzun uzun anlatıyorum.
 Ağustos da arıları getirdim.şimdiye kadar iyiydi.Ben gitmeyince kovanı bile açmaya cesaret edemedi.
Arıcılık bir yılda öğrenilecek şey değilmiş diyor.
Kovan sahibi olanların arılarına kendi başlarına bakmaları gerektiği düşüncesindeyim.öyle arıcı olacaklar.
Ben mi hala soruyorum,sorguluyorum öğrenemedim.umut var

abadile:
Kandilinizin sürekli yanmasını istiyorsanız sürekli yağ takviyesi yapmalısınız.Aksi taktirde yağ bittiği gün kandiliniz sönecektir.

Murat Çakır:
En büyük bilgi, bilmediğini bilmek. Bilmediğini bildiğin zaman zaten büyük aşama kaydetmiş oluyorsun.

hatkobi:
 Bende "Arının günlüğü" adlı bir ince küçük kitapçık vardı.Arı yumurta halinden anlatıyor kendini.Okuyunca bal arısının örnek alınacak yaşantısına hayran oldum.Arıyla tanışmam böyle oldu.Eski yeni bir çok kitap edindim okudum.Köy bağlantım olunca iki kovanla başladım.Epey bocaladım ama bırakmadım.Çokta soktular iğneyi.Sonunda başardım.Ama;öğrenmenin sonu yok.Hiç bir şey emeksiz yürümez.Çok kovanla usulune uygun çalışanlara saygım sonsuz.Bereketli olsun.

kuruçay37:
arıcılık kasinlikle büyük bir aşktır ne tedavisi var nede nefreti onların yanına gittigim zaman ne sitres ne yorgunlık mütiş bir dugu arılar hakkında ögrenilecek okadar çok şey varki bunun sınırı yok her yeni birşey ögrendigimizde o bizim için büyük bir sermaye oluyor bence hangi yaşta olursa olsun arıcı hep ögrenmeye açık olmalı birde ögretmeye bazı arıcılar bilgilerini saklar gerçegi asla söylemez ama burası bu site ögle degil bütün herkes bildiklerini ögretmek için bir birleriyle adeta yarışıyorlar buda hepimizi çok mutlu ediyor çok güzel bir duygu bu benim ilk yılarımda bu sitemiz olsaydı ben bi bukadar daha arıcı olurdum kesinlikle gerçe varmıştır belki ama benim haberim yokmuştur

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git