Gönderen Konu: ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ: DOĞAL YAPISI BOZULMUŞ UCUZ BAL ÜRETİLİYOR  (Okunma sayısı 9295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat Çakır

• Murat Çakır
  • Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: İstanbul
    • www.beyazkovan.com
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 63
Otağı kursak da sonra beylik kavgası olsa bir nebze iyi yine.

Bizde genelde otağ kurulma ihtimaliyle birlikte beylik kavgaları başlıyor.

Çevrimdışı benek

• Günlük Yumurta
  • *
         Değerli üretici arkadaşlarım hepinizin kurban bayramını kutlar,sağlık mutluluk ve bol kazançlı yıllar dilerim.                 

Biz arıcılar birlik olmadığımız sürece balımız para etmez.Arıcı Birliklerini kurduk, çok güzel ama birlikleri güvenmiyoruz.Ben kendi balımın pazarlığını kendim yaparım.birlik benim sırtımdan niye para kazansın hakim olduğumuz sürüce ve ballarımızı tek bir depoda toplamadığımız sürece tüccar bizi tek tek her zaman avlar.  Ama biz üreticiler ballarımızı tek bir depoda toplayıp.100 ton,300 ton,500 ton ve hatta 1000 ton balı bir araya getiripte pazarlık gücümüzü artırmadığımız sürüce balımız para etmez.Tüccar bizi her zaman kıyıda köşede tek tek avlar.
         Arıcı birlikleri illerde bir depo belirlemeli ,tüm üyeler bu depoya ballarını ücretsiz koymalı.Tüccar geldiği zaman benim depomde 5000 bin ton bal var,şu kadar para verersen veririm diyebilmeliyiz.Pazarlık gücümüzü artırmalıyız.

Saygılar sunarım.

Çevrimdışı Hüseyin Yavuz

• Boş Petek
  • Yer: Ankara
Ancak güçlü bir lobi faaliyetiniz bulunmuyorsa;İthalat izni alanlar gemilerini yüzdürürken,sizin-bizim balımız bahsettiğiniz o depoda değerlenmeyi bekler durur...Maalesef..