ARICILIK EKİPMANLARI > Bal Süzme Makinesi

MOTORLU BAL SÜZME MAKİNASI

(1/21) > >>

ümmetkapucu:
arkadaşlar elimdeki manuel makinayla bal sağımı yaptım. inanın kolum koptu. bazı arıcı arkadaşlar trakyada 30 kovandan aşağı sağım yaparsan arının hızına yetişemessin diyorlar. inanamıyorum bu kadar çıtayı hangi elle ha bire dönderiyorlar.

ben bu konuda motorlu makinalara baktım. YİNE DEDİĞİM GİBİ YİNE YERLİ MALI YURDUN MALI, BİZİMKİLERİN ELİNDE MAKİNA 700-2500 TL ARASI DEĞİŞİYOR.
ben anlamıyorum. 4 lü bi makina 250-300 TL iken buna motor taksan, edeceği fiyat 500 ü gezmez. Ama adamlar  1000 TL diyor.

TEKNİK BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN BU KONUDA KENDİ ÇÖZÜMÜMÜZÜ ÜRETEBİLECEK, EVDE VEYA ARAZİDE ÇALIŞACAK Bİ MOTOR SİSTEMİ ENTEGRİLİ BİR BAL SÜZME MAKİNASI YAPABİLİRSEK, ÇOK FAYDALI OLACAK,

HA PARASI OLAN ADAM BASTIRIR. 1500 TL ye makinası alır. ama sorun bu değil. çok farklı bir mamulmüş gibi maliyetinin  2-3 katı satılması bu makınaların.

cümlelerimi toparlayamadım. kusura bakmayın.

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

SAYGILARIMLA..

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
Ümmet bey bende 8 li makina var motorsuz.İşim gayet çabucak oluyor ama bende aynı dertten müzdaribim.Bursada bu makinalara 400 tl karşılığında motor taktıklarını duydum fakat ne derece başarılı olur bilemiyorum. abi google dan pınarhisarlı arıcı yazarak arama motorunu tıkladığında bir örnek var kendisinde oda kendisi yapmış galiba.

faruk66:
Arkadaşlar bana motorlu bal süzme makinası lazım yardımcı olabilen varsa resmini ve fiyatını bilhassa belirtsin lütfen, 10 çerçeve değilde 8 veya 6 çerçeve olanları varsa almayı düşünüyorum fikrinizi almak isterim lütfen, hangi makinayı ve kaç çerçeve önerirsiniz? :-\

sedat42:
kardeş ben düşündüm  makınanın kolunu çevirdigimiz yere bi kama (dort kose) demir kaynatsak. sonra buyuyk marketlerde satılan 25tl 50 tl arsı matkap alsak ucuna monte edip en agır sekılde çalıstırsak nasıl olur.

Abdullah Bulca:
sayın sedat42

bu tür motorlarda güç ve devir önemlidir.matkapların genelde devri yüksek ama gücü o oranda yüksek değildir bu nedenle o bahsettiğiniz ucuz olan matkaplar la hazneyi cevirecek gücü bulamazsınız

ancak eğer cıkma bir çamaşır makinası motoru yada benzer kw da bir başka motor bulursanız daha sağlıklı olur sanırım  cünkü sizin / bizim ihtiyacımız olan orta devir ve kw cinsinden güçlü bir motordur.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git