ANA ARI > Bal Arılarında Yalancılama

YALANCILAYAN KOVANA ANA LARVASI

(1/3) > >>

ARISEVDASI:
Dostlar yalancılayan koloniye ana yapılması için kurtçuk transferi yapsam ana yapar mı?

FERHAT TEKİN:
Yapmaz çünkü yalancı da olsa anası var zaten.

alaguney3:
Merhaba yalancılayan kovana verdiğim iki ana memeli bir çerçeveyi bu gün kontrol ettim birinden ana çıkmış diğerini bozmuşlar bu ana kabul görürmü

Birde yalancılama olayı yavru zinciri kopunca oluyor malum bu zincire ana memesi dahil mi çünkü

Bir bölme daha yaptım bir avuç kadar kapalı yavru var yani özetle yavruların tamamı iki güne sökülür çıkar dört gün sonrada verdiğim memeden ana çıkar böyle bir durumda yalancılama ihtimali var mı (normal şartlarda)

Teşekkür ederim.

tural55:

--- Alıntı yapılan: alaguney3 - Nisan 22, 2016, 17:06:04 ---Merhaba yalancılayan kovana verdiğim iki ana memeli bir çerçeveyi bu gün kontrol ettim birinden ana çıkmış diğerini bozmuşlar bu ana kabul görürmü

Birde yalancılama olayı yavru zinciri kopunca oluyor malum bu zincire ana memesi dahil mi çünkü

Bir bölme daha yaptım bir avuç kadar kapalı yavru var yani özetle yavruların tamamı iki güne sökülür çıkar dört gün sonrada verdiğim memeden ana çıkar böyle bir durumda yalancılama ihtimali var mı (normal şartlarda)

Teşekkür ederim.

--- Alıntı sonu ---

Rahat olun,ana memesi olduğu sürece normal şartlarda yalancılamaz

ana arı doğduktan sonrada yalancılamaz.

(istisna olabilir bunu genelleyemeyiz)

hamravat:
Yalancılama önceden başlamışsa eğer..
ne ana memesi nede memeden yeni çıkmış ana yalancılamayı önleyebilir.
 Taki ana çiftleşip yumurtlayana kadar yalancılama sürer.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git