Gönderen Konu: Başlangıç  (Okunma sayısı 1945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail Özgür BAL

• Boş Petek
  • Yer: Antalya
Başlangıç
« : Aralık 04, 2015, 09:51:22 »
Selam arkadaşlar.Arıcılığa yeni başladım .Başlangıç için Antalya ve civarından , beş kovan, ana arısı genç ,hastalığı olmayan İtalyan veya Karniyol cinsi kovanlı arı almayı düşünüyorum.Yardım ve desteklerinizi bekliyorum. İlgilenen arkadaşlar bana yazarlarsa sevinirim.Teşekkürler.

Çevrimdışı hy

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: denizli
  • hüseyin
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 5
  • Rakım: 450
Ynt: Başlangıç
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2015, 17:24:40 »
hayırlı olsun, hoş geldiniz

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: Bir adet teknik kütük kovan, 82 adet dolu 50 adet boş
  • Rakım: 61
« Yanıtla #2 : Aralık 04, 2015, 17:30:29 »
Selam arkadaşlar.Arıcılığa yeni başladım .Başlangıç için Antalya ve civarından , beş kovan, ana arısı genç ,hastalığı olmayan İtalyan veya Karniyol cinsi kovanlı arı almayı düşünüyorum.Yardım ve desteklerinizi bekliyorum. İlgilenen arkadaşlar bana yazarlarsa sevinirim.Teşekkürler.
Hayırlı olsun Arıların cinsini fazla takmayın kafanıza bölgenizde uzun süredir Arıcılık yapmış,kendi başına takılan bir Arıcıdan alın.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

HAYAT BANA ARICILIK, ARICILIK BANA HAYAT VERDİ.

Arı diye bir derdim var bin dermana değişmem

Çevrimdışı Özcan DEĞER

• Pupa
  • Yer: Karabük
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 10
  • Rakım: 1120
« Yanıtla #3 : Aralık 04, 2015, 23:35:30 »
Foruma hoşgeldiniz sayın İsmail Özgür Bal. Gerekli tüm bilgilere forumda ulaşabilirsiniz. Mustafa hocamın dediği gibi ırklara takılmayın, bölgenize adapte olmuş, yakın civarınızda bulunan arılıklardan arı temin edip bu işe başlayabilirsiniz, gerekli tecrübeyi edindikten sonra ana değişimi yaparak çalışmak istediğiniz ırklarla çalışabilirsiniz. Başarılar...   
Önce İnsan!!!

Çevrimdışı Muzaffer Tasdemir

• Ana Arı
  • Yer: Besigheim-Almanya
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 20 Anakoloni(Wirtschaftsvölker)
  • Rakım: D 350
« Yanıtla #4 : Aralık 06, 2015, 18:10:15 »
Ismail bey,basladim dediginize göre kovanniniz var.Arkadaslarinda yazdigi gibi,cevrenizdeki aricilarla irtibata gecin,bunu sadece size degil bütün aricilara tavsiye ediyorum,bilhassa dar alanda bulunan aricilara.
Bilindigi gibi,Arilari koyun güder gibi güdemiyoruz,dolayisiylada karsilikli etkilesimin önüne gecemiyorsun.
Biri A ariyla öbürü B ariyla calisirsa,her ikisininde C arilari olmaya basliyor,neticenin nasil olacagida her zaman belli olmuyor.
Birlikte calismanin faydalari saymakla bitmez.
Basarilar dilerim.
Aricilik bal icin yapilirsa kar kazanir, Ari icin yapilirsa Diyar kazanir.