TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Arılar ve arıcılar hakkında ilginç anılar

<< < (3/11) > >>

Savaş AKTAŞ:
26 ocak 2010 arıcılığa başladım başlayalı çanakkale bölgesinde bukadar soğuk görmemiştim.akşamüstü kovanları kontrole gidelim dedik şehiriçi sıcaklık -6 derece.arılığa vardık -10 derece nem oranı yüksek.ilk defe 4x4 araca kar lastiğinin üzerine zincir takmak zorunda kaldım.iç bölgelerdeki insanlara allah kolaylık versin.gece -15  dereceye düşer herhalde.arılarımızın dayanıklılık testini geçip geçemeyecekleri bu kış belli olacak.çünkü erzurumda da kaldım -27 derecede bukadar soğuk hissetmemiştim.inşallah havalar çabuk ısınır.arı dayansa bile biz dayanamayacağız.

Halil BİLEN:
Eşitlik ilkesi çalışıyor olsa gerek...

ATOM:
   Bizim buralarda kar teget geçti ama geceleri -8,-10 derece idi komşularda pişer inşaallah kar buralarada düşer kar bereket getirir.Allah'ım verdiklerine ve vermediklerine şükürler olsun Rabbim

hatkobi:
  Arıcılıkla ilgili kitaplar okumuştum.Ama,bilgi ile tatbikatı birlikte yürütmezsen sakat kalır.İlk zamanda oğul ufak ağaca kondu.Kafaya yarım maske geçirdim.Kovan götürdüm.Arıları silkeledim.Baktım dalda yine bir miktar arı var.Onları silkelerken,üzerime üşüştüler.İnce uzun kollu kazak vardı üstümde.Altı yedi yerimden soktular.Meğerse kendi kendilerine anayı bulamayınca kovana gireceklermiş.

Murat AKIN:
Sayın hatkobi:

Oğula çıkmış arılar karınları tok olkduğundan genelde çok az sokarlar.

Hatta elinizi yumruk yapıp elinize bile oğulu kondurabilirsiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git