ALTERNATİF ARICILIK > Organik ve Doğal Arıcılık

Organik arıcılık eğitimi

(1/1)

Zeliha:
Merhabalar, bir şey danışmak istiyorum.

Arıcılığa başlamadan önce henüz vaktim de varken organik arıcılık eğitimi almak istiyorum. Yurt içinde ya da yurt dışında.

Tarım Müdürlüklerinin eğitimleri(organik olmasa da) yıl içinde düzensiz (zaman ve yer olarak) yapılıyor. İl müdürlükleri dışında eğitim takvimi düzenli olan kuruluş var mı? Ya da düzensiz de olsa eğitim veren?(internet araştırmalarımda keşfedemedim)

Tabii ki pratik ile desteklenmeyen teorik bilginin elle tutulur olmadığının farkındayım. Ancak vizyonu geniş tutmak ve eğitim verecek kıvama gelmek istiyorum ileride. Bunun yollarını araştırıyorum.

Ayrıca takip edilmesi gereken kuruluşlar, birlikleri de yazarsanız sevinirim. Apimondia, arıcılık birlikleri vs gibi.

Çok teşekkürler, herkese selamlar.

ZelihaOsman Hocaoğlu:
organik arıcılık ilk adım için iyi bir tercih değil.
Önce normal arıcılığı öğrenin sonrasında organik kısmına bakarsınız. Forumumuzu bol bol okuyun
İlkbaharda 2 adet arılı kovan alın.
Bigada arıcılık yapan arkadaşlar var forumda, onlarla da irtibata geçin. Bazı meslekler (belkide hepsi) sadece teorik bilgi ile yürütülemiyor. Pratik uygulama şart.

İlgi ve azminiz varsa, arıcılıkla ilgili  düşüncelerinizin hepsini gerçekleştirebilirsiniz.....

PedroAtlet:
Osman Bey'e katılıyorum. Önce  konvansiyonel arıcılıkla başlamak daha avantajlı. Eğitmen olmak istiyorsanız size tavsiyem  2 yıllık arıcılık meslek okulları var bence oradan bir diploma almak hem sizin vizyonunuzu bir kaç çıta daha yükseltecektir, hem de eğitimci  bir tekniker olabiliyorsunuz.Yanlış hatırlamıyorsam puanı YGS 6 olması lazım

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git