ARICILIK > Kolonilerin Birleştirilmesi

Arı eşitlemek nasıl olur yardımmmm

<< < (2/6) > >>

Adem ALTINOK:

--- Alıntı yapılan: Yusuf Güloğlu - Mart 19, 2016, 08:58:05 ---illa eşitlemek istiyorsanız iki çerçeveli 3 koloniyi usulüne uygun birleştirin oldu size eşit güçte koloniler. koloni sayısını sabit tutmak istiyorsanız 2 adet 6-7 çıtalı arı satın alırsınız. kolay gelsin.

--- Alıntı sonu ---

Yusuf abi ana arıları ne yapacağız :)

İki çerçevede olsa oğuldan kıymetli arı var. Baharda arılı, çıkanlı destek verilince iki çerçeveli hızla gelişiyor.

osman şen:
   Adnan bey. Kismen haklisiniz verdiginiz ornekler guzel tesk. 
Ama kisinin beklentisi ve hedefine gore sartlar degisiyor ve degistirmek gayet mantikli. Cunku arici  eylul ekime cam odakli calisiyorsa baharda estlemek daha mantikli.  Ari esitlemeyle alakali olarak aklimda halil bilen bey'in bil bilgi paylasimi var.eksikse hocamdam ozur diliyorum ...
      belirli zamanlarda cikmak uzere olan kapali yavru  arisiyla beraber takviye yapiyor diye biliyorum ben uyguladim gecen sene basarili sonuc aldim.

Kemal SERT:
Kapalı yavrulu çerçeveyi arısı ile beraber takviye yapacağımız zaman, verdiğimiz kovanın ana arısını kafese alıyormuyuz ? Yada bunun yöntemi nedir, nasıl yapmalıyım. ?

özgür:

--- Alıntı yapılan: Kemal SERT - Mart 30, 2016, 10:57:11 ---Kapalı yavrulu çerçeveyi arısı ile beraber takviye yapacağımız zaman, verdiğimiz kovanın ana arısını kafese alıyormuyuz ? Yada bunun yöntemi nedir, nasıl yapmalıyım. ?

--- Alıntı sonu ---
Kafese almazsan anayi kesme ihtimali var. takviye yapacagin çerçeveyi hafifce birkaçkez silkeleyip tarlaciları kaçır sonra diğer kovana koy. Arilarin üzerine hafifce şerbet püskürtüp verirsen daha iyi olur

Numan Yıldıran:
Benim gibi acemi arıcılar için en basit yöntem, güçlüden kapalı çıkanlıyı al arısız vaziyette zayıfa ver, zayıftan günlüklüyü al arısız vaziyette güçlüye ver.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git