FORUM HAKKINDA > Forumda Neyi Nasıl Yapalım

TANIŞMA

(1/5) > >>

Fatih Demirbaş:
Öncelikle büyüklerime ve küçüklerime selamın aleyküm.Forumda tanışma başlığı tahminimce var lakin ben bulamadım başlığı forum yöneticileri kusura bakmasın yeni konu açtığım için,müsait bir bölüme taşırsınız başlığı durum düzelir inşallah kusura bakmayın:) Biraz kendimden bahsetmek istiyorum aranıza yeni katıldım,forumu google'de arıçılık hakkında bilgiler ararken buldum üye oldum,üyeliğimi onaylayan yöneticiye ve bu forumu bir ücret almadan bilgi ve fikir paylaşımını emek verenlere  bizlere bu imkanı sunan herkeze teşşekürü borç bilirim allah sizden razı olsun.
İsmim Fatih DEMİRBAŞ  28 yaşındayım.aslen trabzonluyum doğma büyüme istanbul/sultanbeyli ilçesinde ikametgah ediyorum.mesleğim turizm seyahat otobüs işletmesi acentam vardır.arıçılık küçüklüğümden beri bir merakımdır.çevremde çok az kişi var arıçılık işi ile uğraşan,hayatla ilgili koşuşturmalar mesai saatlerin ters düşmesinden dolayı bir araya gelemiyoruz.
arıçılık hakkında hiçbir bilgim yoktur.mesai saatlerimin çoğunluğu bilgisayar başında geçtiği icin arıçılık hakkında bilgileri forumdan öğrenebilirim diye düşündüm.bende iyi bir arıçı olmak istiyorum.en yakın arıçılık kursuna gidip sertifika almak,ve burdan büyüklerimin küçüklerimin paylaştıkları bilgileri fikirleri öğrenmek istiyorum.bu işin ehlisi olmak ilerde kendi arılarımın ballarını alarak insanlara takdim etmek,ülkeme doğaya arıcılığa insanlara hizmet etmek istiyorum.bundan sonra bol bol aranızda olucam :) öncelikle 1 2 ay kendime zaman vererek forumdaki bütün konuları bilgileri fikirleri emek verenlerin paylaştıklarını öğrenmek istiyorum.sizden ricam ilk öncelik olarak okumam gereken konu varsa yararlı linkleri bu konunun altına atarsanız çok memnun olurum.fazla başınızı şimdiden şişirmek istemiyorum bügünlük bu kadar diyorum ilerde bol bol sorular sorarım :) vakit ayırdığınız okuduğunuz için çok teşekkür ederim hayırlı akşamlar kolay gelsin.

İsmail Bayındır:

--- Alıntı yapılan: Fatih Demirbaş - Mart 22, 2016, 17:57:15 ---Öncelikle büyüklerime ve küçüklerime selamın aleyküm.Forumda tanışma başlığı tahminimce var lakin ben bulamadım başlığı forum yöneticileri kusura bakmasın yeni konu açtığım için,müsait bir bölüme taşırsınız başlığı durum düzelir inşallah kusura bakmayın:) Biraz kendimden bahsetmek istiyorum aranıza yeni katıldım,forumu google'de arıçılık hakkında bilgiler ararken buldum üye oldum,üyeliğimi onaylayan yöneticiye ve bu forumu bir ücret almadan bilgi ve fikir paylaşımını emek verenlere  bizlere bu imkanı sunan herkeze teşşekürü borç bilirim allah sizden razı olsun.
İsmim Fatih DEMİRBAŞ  28 yaşındayım.aslen trabzonluyum doğma büyüme istanbul/sultanbeyli ilçesinde ikametgah ediyorum.mesleğim turizm seyahat otobüs işletmesi acentam vardır.arıçılık küçüklüğümden beri bir merakımdır.çevremde çok az kişi var arıçılık işi ile uğraşan,hayatla ilgili koşuşturmalar mesai saatlerin ters düşmesinden dolayı bir araya gelemiyoruz.
arıçılık hakkında hiçbir bilgim yoktur.mesai saatlerimin çoğunluğu bilgisayar başında geçtiği icin arıçılık hakkında bilgileri forumdan öğrenebilirim diye düşündüm.bende iyi bir arıçı olmak istiyorum.en yakın arıçılık kursuna gidip sertifika almak,ve burdan büyüklerimin küçüklerimin paylaştıkları bilgileri fikirleri öğrenmek istiyorum.bu işin ehlisi olmak ilerde kendi arılarımın ballarını alarak insanlara takdim etmek,ülkeme doğaya arıcılığa insanlara hizmet etmek istiyorum.bundan sonra bol bol aranızda olucam :) öncelikle 1 2 ay kendime zaman vererek forumdaki bütün konuları bilgileri fikirleri emek verenlerin paylaştıklarını öğrenmek istiyorum.sizden ricam ilk öncelik olarak okumam gereken konu varsa yararlı linkleri bu konunun altına atarsanız çok memnun olurum.fazla başınızı şimdiden şişirmek istemiyorum bügünlük bu kadar diyorum ilerde bol bol sorular sorarım :) vakit ayırdığınız okuduğunuz için çok teşekkür ederim hayırlı akşamlar kolay gelsin.

--- Alıntı sonu ---
Aleyküm selam Fatih kardeşim hoş geldin sefalar getirdin. Çaresiz bir hastalığa yakalanmışsın  ;) hayırlı olsun. Öncelikle koloni yönetimini tekrar tekrar okumanı tavsiye ederim.

tural55:
Foruma hoşgeldin fatih kardeş.

Arıcılığa sıfırdan başlayacaksın,ve forumdan öğrendiklerinle başlayacaksın

Bu senin için büyük bir şans

Çünkü bilgilere en doğru kaynaktan ulaşacaksın,başarısız olma ihtimalin çok düşük.

Eğer forumu takip edersen birkaç kovanlada pratik yaparsan

bir yıla kalmaz ana arı yetiştirmeyi bile başarabilirsin.

Yapacağınız tek şey birkaç kovan arı alıp acemiliği üzerinizden atmak.

Şİmdiden hayırlı olsun diliyorum.

Fatih Demirbaş:
ismail abi ve ibrahim abi hoş bulduk teşekkür ederim sağolun.tavsiyeleriniz için teşekkür ettim.

mithat_k:
Fatih bey hoş geldiniz. 6 gün sonra arıcılıkta 1 yılımı tamamlıyorum. Arıcılıkla ilgili 2 kitap bitirdim fakat bulunduğum bölgenin mevsim farklılığı itibari

ile kitaptaki bilgiler; örneğin arıların salkım durumu, sonbaharda doğan işçi arıların kışın salkımdan dolayı pek uçmadığından ömürlerinin daha uzun

olması gibi bilgiler bizim yöreye tam olarak uymadığını gördüm. Yani demem o ki ben arıcılığın a dan z sini bu forumda öğrendim.

Onlarca konu başlıkları açıp, sayfalarca üşenmeden yazıp resim paylaşan; yüzlerce kez sorulmuş aynı soruları üşenmeden sabah erken, gece

geç saatlerde cevaplayan; yeri geldiğinde kendinden yaşça çok küçük biri tarafından yanlış anlaşılıp eleştiriye maruz kalan ve yine de foruma

küsmeyip sabırla her yeni arıcının sorularını cevaplandıran değerli büyüklerimden ve küçük kardeşlerimden öğrendim arıcılığı. Allah onları bu

forumdan eksik etmesin Allah razı olsun onlardan. İnanın çevremdeki 10 yıllık 30 yıllık arıcılar bugün bana oksalik asitin nasıl yapılacağını

soruyorsa ana arısız kalan koloninin nasıl bir işleme tabi tutulacağını soruyorsa bunu buradaki değerli üstadlara borçluyum. Umarım sizler

de gece gündüz bol bol okuyup her farklı konuda farklı bilgilere ulaşırsınız bizim gibi

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git