TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Daldaki Oğulu Dua ile Kovana indirme. :)

(1/1)

Murat Çakır:
Bilecik Canlı Arıcılık Forumunda çok neşeli muhabbetler de oldu. Daldaki oğul dua ile nasıl kovana indirilir bunu da öğrenmiş olduk. Video çekmeye başlayıncaya kadar hikayenin başını kaçırdık.

http://www.dailymotion.com/video/xbkelp_dua-ile-oyul-yakalama_lifestyle

Ali Varol:
"Daldaki oğulu dua ile kovana indirme" başlığını görünce bir anı aklıma geldi. Geçmiş senelerden birinde Şubat ayında arıları beslemeye başlamışım. Nisanda arılar başladı mı oğullamaya. Bir gün baktım 10 kadar oğul... İki tanesi ta yukarıda yaşlı çam ağacının dallarının ucunda... Baştan son sözümü söyledim:
"Sizi azat ettim. Nereye giderseniz gidin."
Çünkü ben ötekileri tutarken onların kaçıp gideceği belli. Kaçmasalar da yakalamanın imkanı yok. Başlığı görünce kendi kendime söylendim:
"Bu duayı ben o zaman bilseydim ne güzel işime yarardı..."
Sonra videoyu izledim. Bol bol güldüm. Bakın, sizlerin Bilecik'teki yaptığınız toplantının bana da faydası oldu. Nimetlerinden faydalandım. Elinize yüreğinize sağlık.

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
 ;D ;D ;D bizim dede kulvallah tersten okumuş bende dedeyi prof eden almancıyı tanırım haaaaaaaa
Bu arada murat abi sadettin abiyide boşa almamak lazım hava yağışlı iken bana mangalı dışarıda yapacağız demesine hala anlam veremedim belki oda Bozüyükten nefesi kuvvetli bir hoca getirmiş olabilir soruyorum bişey söylemiyor.Sen sabah yağmur yağ bıçakla keser gibi havayı kes ve öğlenden sonra güneş aç olur şey değil.

Halil BİLEN:
Gerçekten dede tam alemmiş.

Oğlu da katılmıştı etkinliğe ve kendini tanıtırken babasını yani gündemdeki dedeyi topluluğa şikayet ediyordu.

Dedi babam evdeki karakovanın ballarını almama müsaade etmiyor.

Dedeye bu konu soruldu ama hiç açıklama bile yapmıyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git