TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Arı Alerjisine Karşı Arı kuşu Yemenin Faydası

(1/5) > >>

Halil BİLEN:
Arıcıların yaptığı uygulamaları ve başlarına gelen olayları canlı dinlemek çok hoş oluyor. Bu anlamda Bilecik/Pazaryeri canlı forumunda bir konu hakkında birşeyler yazmalıyım.

Aslında o kadar çok yazılacak var ki kıyı kıyı yazmakta fayda var hem de sindire sindire...

Bu tür hikayeleri kalabalık bir arıcı ortamında dinlemenin/anlatmanın nasıl gerçekleştirildiği de önemli aslında.

Harala gürele bir gruplaşma yerine yaptığımız uygulama çok başarılı oldu düşüncesindeyiz ve gelecekte yapılacak bu tür buluşmalara da referans teşkil etmesi açısından da kayda değer.

Listede yazılı olan ve katılan her arkadaşımızı kısaca tanıtarak ön tarafa çağırdık ve kendisini ayrıntılı tanıtmasını ve ne söylemesi gerekiyorsa serbest kürsü şeklinde konuşmasını sağladık.

Her arıcıya söz verilmiş olması ile ortaya bir çok hikaye ve hoş dakikalar da çıktı.

Bunlardan birisi...

Arı alerjisi olan arkadaşlarımızında ilgisini çekeceğini umuyorum.

Artık belleğimiz zayıfladığından tam olarak kim olduğunu bilemiyorum büyüğümüzün ama tanıyan arkadaşlar bilgi verirlerse bildiririz ismi.

Konuşma şöyle başladı ve gelişti. (Video görüntülerini de yayınlama imkanı bulursak çok hoş olacak.)

Anlatan kişinin ağzından..

"Beni 1 arı sokuyordu ve hastaneye zor yetiştiriyorlardı. Ama arıcılık yapmaktan vazgeçmek yok. Birgün Bulgaristan'dan gelme Muhacir bir arıcı dedi ki, ne alerjisi... Kolayı var.
Ne yapacağız?
Demiş ki 5-6 arı kuşu etini pişir güzelce ye ve alerjin bitsin. Bunu duyduk ya...

Hemen hallettik 8-10 tane... ( O arada aramızda av hayvanları korumadan arkadaşlarda olduğundan öhö öhö öksürmeleri.)

Ben girdim devreye mecburen durumu kurtarmaya... Dedik arı kuşu vurmak ülkemizde yasak, bu kuşlar koruma altında. Ancak aslında siz havaya ateş ettiniz arı kuşu oradan geçti yanlışlıkla... Ballıbaba'nın verdiği teknikte çok hoştu ayrıca.

Konuşmaya devam etti ağabeyimiz.

Yedik kuşları ve denedik. Değil 1 tane şimdi 1000 tane sokuyor kızarmıyor bile.

Olur muymuş sesleri arasında bir çıkışla abimiz dedi ki..

Deneyin de görün."

Aramızda alerjisi olan ve Eskişehir'den katılan İsmail Koca ağabeyimize bu yıl denemesini önerdik bakalım.

Şimdi alerjisi olan birisinin, arı kuşu yiyerek alerjisine son vermiş olmasına ne desek boş.

Olur mu olmaz mı?

Deneyin Görün...

altaylar:
sn halil abi  o hadiseyi yaşayan ve anlatan benim.

Murat Çakır:
Etinin çok lezzetli olduğunu da birisi söylemişti. Ama ismini vermek olmaz :)

Halil BİLEN:
Evet konuyu anlatan kişi Osmaneli/Bilecik'ten katılan Sn. Muammer Altay bey idi...

Eksiğimiz varsa tamamlasınlar...

altaylar:
sn halil abi ağzına sağlık konuyu eksiksiz ve çok güzel anlatmışsın.tşk ederim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git