Gönderen Konu: ORMAN BALIMI KALİTELİ KIRSAL BALMI KALİTELİ  (Okunma sayısı 2202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı POLENVAR

• Boş Petek
  • Yer: Giresun ÇAMOLUK
    • ÇAMOLUKTA ARICILIK
ORMAN BALIMI KALİTELİ KIRSAL BALMI KALİTELİ
« : Aralık 24, 2009, 12:50:00 »
Yarım kilo bal 140 tl bu fiyat neye göre sizce bu reklamı yapan yörede bikere kaliteli nektar zor çünkü rutubetli su oranı yüksek çeşit az fakat kırsaldaki çiçekler hekaliteli geven diken kekik gibi bol güşeş alan su oranı düşük kaliteli nektarlardır ozaman bu baıinda yarım kilosu 200 tl itirazı olan varmı varsa bu 140 tl neyin nesi bi anlatsında bilelim kanıpta alan varmı diyede merak ediyorum.

Çevrimdışı HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN

• Ana Arı
  • Yer: ZONGULDAK
  • 2014 Benim arılık
    • HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 40
  • Rakım: 0-........ arası değişiyor.
Ynt: ORMAN BALIMI KALİTELİ KIRSAL BALMI KALİTELİ
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2009, 18:20:42 »
sevgili abicim bana göre bal sınıflandırması apayrı bir konu Eğer hal böyleyse benim bildiğim orman dan kasıt çam,kestane ve akmeşe salgı balları ki değeri apayrı Kırsaldan kasıt yayla yani çoğunlukla çiçek balı onunda değeri apayrı yani her balın kendine has aroması var tabiki bunu yöresel olarak değerlendirmekte mümkün.bana göre bahsettiğiniz konu tamamen reklam konusu Bilecik canlı forumda da bundan bahsedildi ancak reklamı ii yaparsan balını satarsın sonucu ortaya çıktı.Kısacası 5kg lık kovası 15 tl satılan bal var iken neden 140 tl ye satılan bal olmasın ki neticede serbest ticaret söz konusu isteyen kg nı 3 tl den alır isteyen 140 tl den yeterki reklam ve satış temsilcisi ii olsun
ARICILIK BİR HASTALIKTIR BİZDE BU HASTALIĞA YAKALANDIK ALLAH BİZE ŞİFA VERMESİN

ANTALYA LI  0 532 6886576
http://huseyinavniozcan.blogspot.com/