Gönderen Konu: İki iklim bölgesi  (Okunma sayısı 2485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratcan Öztürk

• İşçi Arı
  • Yer: GiRESUN
  • Muratcan Öztürk
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 36
  • Rakım: 300
Ynt: İki iklim bölgesi
« Yanıtla #15 : Mart 02, 2017, 08:34:06 »
Ariciliga yeni başlayacağım, okuduğum kadarıyla sabit arıcılıkta maddi kazanç elde etmek zor görünüyor.Sadece iki iklim bölgesine giderek tasimali yada gezginci arıcılık da kar zarar ne olur. Karadeniz ve iç anadoluyu düşündüm
Olur neden olmasın. Hava durumu müsade ederse karadenizden haziran sonunda kestane balı alırsın. Ondan sonra diğer yere geçebilirsin. Ben temmuz başı arıları kestaneden sonra erzurum tarafına yolluyorum.
MURAT52

Çevrimdışı Mümün Kula

• Ana Arı
  • Yer: kırklareli/lüleburgaz
    • teknik arıcılık bilgi paylaşım forumu
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 38 kovan kayıtlı
Ynt: İki iklim bölgesi
« Yanıtla #16 : Mart 02, 2017, 10:27:47 »
Ariciliga yeni başlayacağım, okuduğum kadarıyla sabit arıcılıkta maddi kazanç elde etmek zor görünüyor.Sadece iki iklim bölgesine giderek tasimali yada gezginci arıcılık da kar zarar ne olur. Karadeniz ve iç anadoluyu düşündüm

Sevgili Mustafaasci92.
Her yeni işte ilk başlarda para kazanmak zordur.
Önce yatırım için harcarsın daha sonra piyasada tutunabilirsen kendi markanı yapıp para kazanmaya başlayabilirsin. Arıcılığa sade Bal olarak bakma. Bal-Arı sutu- Propolis- polen- Arı zehiri- Mum gibi birçok getirisi olan bir iştir.

İstersen forumu biraz karıştır. Takıldığın yerde sorarsın bilgisi olan arkadaşlar bilgi verecektir. Yeni işletme kuran arkadaşlar vardır.  Onlarla iletişime geçersin.
Hayatın bir kuralı vardır.  Vermeden almak Allaha mahsustur.