FORUM HAKKINDA > Forum İçin Öneriler

Tanisma

(1/8) > >>

17erhan:
Sayin ari sever yetistiriciler,
Öncelikle burada bilgilerini paylasan, vakit ayirip yazilar yazarak, insanlari aydinlatmaya caba harcayanlar, sizlere  kendi adima tesekkur ederim.
 Yillardan beri yapilan uygulamalarin bazilarinin yalnis, bazilarinin dogru oldugunu, yeni bilgilerin paylasildigini, tartisildigini görmek .. Daha iyisi olabilir mi?

Kendim Almanya da ari bakiyorum, arilar konusunda Türkiyede yeterli bilgi kaynaginin olmayisi, internet ortaminda veya yazili organlarda yeterli bilginin bulunmamasini, veya bilimsel verilerin basit ariciligin, bilim kaynaklarinca halka, yani basit kullaniciya indirilemeyisini anlamis degilim...

Bir Devrim Oskay, bir Muhsin Bey disinda pek veri paylasan göremiyorum, ki bu veriler de kopuk, bölük, eksik, devami olmayan bilgiler.  Görsel destek icermegen, bu daginik bilgiler  toplayabilirsen topla hesabi ordan oraya surf yaptiriyor..Ve tabii, internete yani, para kazandirmayan halka ULASTIRILMIYOR..

Iste bu sebeple isim vermesem de burada yazi yazip, bilgilerini paylasanlar, bu yaptiginiz is ile, sistemdeki acik bilgi eksigi ve uygulanan yanlis uyarlamalar sebebi ile (örmek gecmis tarihte Marmara da Ege de Kafkas uygulamasinda ki yanlis dayatma vb gibi)
kendini ari pazarlamacisi yapan, gözünü sadece para hirsi bürümüs, en degerli olgusu para olan, ve hic bir sekilde kendini zengin etmek disinda düsüncesi olmayan insafsiz saticilarin eline sizler sayesinde düsmeyen, sorgulayan  okuyan, arastiran bir arici (gerci okumayi pek sevmeyiz ama) kesimi olustu.. SAGOLSUNLAR.
Mesela hala Türkiye de NASIL OLUYOR ISE Buckfast ana ari üretiliyor..Bunu sorguluyorlar...

Benden bu kadar benim arilarimi sorarsaniz bir kisim kovanlarim, Carnica Rosental, bir kisim Carnica.. Vakit ayiran herkese 2. Bal hasadinda bol ballar diliyorum. Her daim tadiniz yerinde olsun. Memlekete selam..
17erhanteke@gmail.com

tural55:
Erhan bey

Foruma hoşgeldiniz,anlaşılan bayağı bir dolusunuz, :)

17erhan:
Sayin Tural,
Gercekten gülümsedim, hemde icten  :D 
gerci 2 yana da giden bir laf,
bilgi acisindan evet bilgim var, dertlilik acisindan evet derdim de var..

Uzun yillar gecti, saglik, gecim, tahsil, hayat kosturmasi vb.
Buradaki cabalamayi kosturmayi gördükce üzülüyorum..
Ayni konular tekrar tekrar soruluyor, yazanlari okuyanlari yoruyorlar,
tabii biliyorum okumayi cok sevdigimizden oluyor bunlar..

Bu arada bizim insanimizin sucu ne.
Cahillikle, gecim sikintisi ile, her türlü olumsuzlukla ugras var (yasim 57) 57 senedir hep ayni..
Insanlar bir damla bilgi icin, gecim derdi ile ari misali, ordan oraya dört dönüyor.

Bu sekilde mi olmali idi.. Dünya 2.si ariciligimiz..
Hep kisisel cabalar.... Eski yanlislari tekrar yapmayalim diye, devamli sizler yeni yollar yeni bilgiler aktariyorsunuz..
Sizin gibi yorulanlara emek, zaman harcayanlara ne desek, ne kadar desek az bile..

Ben o sebeple buna siz de dahil, ilk mesajda isimleri yazmamistim,
ari seven bir Türk olarak kendi adima tesekkur ediyorum..

Haaa bu nereye kadar devam edecek iste soru bu.
Forum yapimcisinin insafina, ekonomisine, zamanina kalmis bir durum, ben birakiyorum dese.......

Benim icin sitede gördügüm en önemli eksiklik resimlerin özellikle eski resimlerin görüntülenmemesi..
Umarim ve desteklerim ki bu aksaklik bir sekilde son bulsun..

Web adresli bir site belki de cözüm , su anda söylemek zor örnek.. iste 2 örnek
http://www.imkerhandel-schulze.de/imkereibedarf-bochum/index.html
http://www.immelieb.de
Bu iki sitede  egitimcilerin enstutulerin destekleri ile bilgi veriyor..
Kisisel ve dolu dolu, youtube da videolari ile halkini aydinlatiyor..
Bizim neyimiz eksik, dünya 2. si olarak..

Yusuf Güloğlu:
Erhan bey foruma hoş geldiniz.
Arıcılık konusunda bilgi ve tecrübeniz ne kadar, forumdan ne kadar istifade edersiniz bilmiyorum ama; Özellikle Alman ekolünün arıcılıktaki uygulamalarını araştırıp deneyip edindiğiniz bilgi ve deneyimleri bizlere aktaracağınızı ve ülkemiz arıcılığına katkıda bulunacağınızı umarak tekrar aramıza hoş geldiniz diyorum.

Hüsrev Yücekaya:
Erhan bey hoş geldiniz , bende siz gibi çok okuyup araştırıp mantık çerçevesinde kafama yatan şeyleri uyguluyorum maalesef ismini vermesenizde o bahsettiğiniz arkadaslarla çoğu arici arkadaşım muhattap olmuştur , bende dahil oyleki damızlık bi ariyi öve öve bitiremezler alırsınız hemen hemen 2 yada 3 katı para sayarsiniz bi sorun olur aradığınız zaman telefonu dahi cevaplamaya tenezzül etmezler hepsi için konuşmuyorum tabi çok samimi olan bu işin ticaretini yapan dürüst insanlari töhmet altında bırakmayayim,  8 yıldır arıcılık yapıyorum ticari bi beklentim hiç olmadı  kendi urunlerimizi tuketip eşe  dosta  katkisiz bal verebilmek gayem , bu forumda arkadaşların ve usta abilerimin samimi ve gerçekten ariyi ve arici yi güçlendirmek ve bilgilendirmek amacı ile samimi olarak tüm sorularimizi cevapladiklarini düşünüyorum ALLAH hepsinden razı olsun tekrar Hoş geldiniz inşallah daha uzun uzun sohbet ve bilgi paylaşımında bulunuruz saygilarimla. ..

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git