Gönderen Konu: Şevket TOPAL Arılığı  (Okunma sayısı 140479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özer selçuk

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Bala
  • arı yoksa doğada yok
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 18 kovan
  • Rakım: 757 metre
Ynt: Şevket TOPAL Arılığı
« Yanıtla #1305 : Nisan 28, 2019, 15:43:28 »
Arılığımıza not düşelim bugünlerde oğul çıktımı hızlandı havalar ani soğuyor gece gündüz sıcaklıklıkları çok farklı gidiyor diye sıkışık çalışmayı tercih ettim şimdide arılar oğula döndü her gün üç beş oğul çıkıyor dün beş oğul çıktı önceki gün iki bakalım bu işin sonu ne olacak
Masallah hocam. Bereketi ile gelmislerdir insallah
ÖZ-SEL ARICILIK
Özer Selçuk

Çevrimdışı timuti

• Pupa
  • Yer: Amasya
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 25
  • Rakım: 810
« Yanıtla #1306 : Nisan 28, 2019, 21:34:45 »
Arılığımıza not düşelim bugünlerde oğul çıktımı hızlandı havalar ani soğuyor gece gündüz sıcaklıklıkları çok farklı gidiyor diye sıkışık çalışmayı tercih ettim şimdide arılar oğula döndü her gün üç beş oğul çıkıyor dün beş oğul çıktı önceki gün iki bakalım bu işin sonu ne olacak
Hocam bereketli olsun, benim istemediğim tek şey oğul. Her ne kadar istemesem de 2 gün önce kovanın biri oğul verdi. İnşallah bu oğul son olur. Sizinde, benim de.

Çevrimdışı Şevket Topal

• Ana Arı
  • Yer: Bursa Mustafakemalpaşa
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 100 ama arı bu ölürde çoğalırda
« Yanıtla #1307 : Nisan 29, 2019, 15:27:45 »
Hocam bereketli olsun, benim istemediğim tek şey oğul. Her ne kadar istemesem de 2 gün önce kovanın biri oğul verdi. İnşallah bu oğul son olur. Sizinde, benim de.
[quote author=özer selçuk Teşekkür ederim arkadaşlar Allah razı olsun oğul istemesekde oluyor Rabbim vermiş buna şükür biraz oğul biraz bölme derken bu iş gidiyor bizim bölgede oğul vermeyen arı bu sene az olur çünkü çok güzel arı havası veya florası var arı proflarının arıları oğul veriyor bizimki de versin link=topic=9384.msg315939#msg315939 date=1556455408]
Masallah hocam. Bereketi ile gelmislerdir insallah
[/quote]
Cefa çekmeden sabır etmeden sahip olduğumuz hiçbirşeyin kıymeti olmaz unutma kolay sahip olunan çabuk kaybedilir.