Gönderen Konu: Yasin Yusuf YAMAN Arılığı  (Okunma sayısı 128483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Acemiarici4806

• Pupa
  • Yer: Artvin
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 29
  • Rakım: 800-2000 metre civarı
Ynt: Yasin Yusuf YAMAN Arılığı
« Yanıtla #870 : Ekim 04, 2018, 15:49:04 »
aynen öyle..bende 4. yılımı memuriyette yeni 1 ay kadar önce bitirdim doğuda da görev yaptım şimdi uşaktayım kendi memleketime hasret yaşamaktan biktim memuriyet hiç bana göre değil ama girdik bikere çıkamıyoruz,bakalım yüksek lisans yaparsam memurluğu bırakırım büyük ihtimalle.

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #871 : Ekim 04, 2018, 15:56:03 »
aynen öyle..bende 4. yılımı memuriyette yeni 1 ay kadar önce bitirdim doğuda da görev yaptım şimdi uşaktayım kendi memleketime hasret yaşamaktan biktim memuriyet hiç bana göre değil ama girdik bikere çıkamıyoruz,bakalım yüksek lisans yaparsam memurluğu bırakırım büyük ihtimalle.
Allah yardım etsin abi, herşey gönlünce olsun inşallah.
Ben memleketimde memurum o konuda sıkıntı yok çok şükür. ;)
Ama hergün aynı iş sıkılıyor insan.
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

• Pupa
« Yanıtla #872 : Ekim 05, 2018, 14:06:16 »
kendi memleketindeysen hiç hayıflanma derim enazindan iş çıkışı istediğini yaparsın,tatilleri ailenle geçirmek için değil gezmek için kullanırsın bana göre çok çok avantajlısın kıymetini bil.ben kurumlar arasi geçişle hem bakanlığımı değiştirmeye çalışıyorum hemde ailemin yanına memleketime gitmeye çalışıyorum.Ülkemizde malesef bi dayımız olmayınca işimiz olmuyor

• Ana Arı
    • BLOĞUM
« Yanıtla #873 : Ekim 05, 2018, 14:50:08 »
kendi memleketindeysen hiç hayıflanma derim enazindan iş çıkışı istediğini yaparsın,tatilleri ailenle geçirmek için değil gezmek için kullanırsın bana göre çok çok avantajlısın kıymetini bil.ben kurumlar arasi geçişle hem bakanlığımı değiştirmeye çalışıyorum hemde ailemin yanına memleketime gitmeye çalışıyorum.Ülkemizde malesef bi dayımız olmayınca işimiz olmuyor
Halime bin şükür elhamdülillah, köyüme 25 dk mesafade merkezde çalışıyorum.
Her hafta sonu giderim, canım isterse haftasonu da giderim.
Allah sana da kolaylık versin abi, inşallah memleketine kolaylıkla dönersin.
Boşver dayısız olsun, helalinden olsun.
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı İbrahim 10AK

• İşçi Arı
  • Yer: Balıkesir
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 8
  • Rakım: 75
« Yanıtla #874 : Ekim 05, 2018, 20:12:29 »
Diplomanız hayırlı olsun Yasin bey

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ana Arı
    • BLOĞUM
« Yanıtla #875 : Ekim 08, 2018, 08:30:40 »
Diplomanız hayırlı olsun Yasin bey
Teşekkürler Allah razı olsun.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #876 : Ekim 08, 2018, 10:59:04 »
bakalım yüksek lisans yaparsam memurluğu bırakırım büyük ihtimalle.

Yüksek lisans sonrası memur olmadan iş bulmak daha zor değil mi?

• Pupa
« Yanıtla #877 : Ekim 08, 2018, 16:43:05 »
Murat abi ben çalışma ve aile bakanlığında çalışıyorum yaptığımız işte sorumluluğumuz çok fazla ve amirlerimizin sorumluluğu yok hadi onu geçtim yaptığımız işle alakalı taktir hiç yok,takdir beklemiyoruz zaten işimiz gereğini yapıyoruz ama sürekli adamlar egolarını memurla uğraşarak tatmin ediyor.Egitimlere gidiyoruz biz zaman zaman orda konuştuğum her memur aynı dertten muzdarip bu bakanlıkta çalışıp da iyiki burda çalışıyorum huzurum iyi isimden memnunum diyen yok.Sorun liyakate göre müdürlük verilmemesi,kimse müdür olacak kişilerin liyalatine ve çalıştıkları bakanlıktaki mesleki personelden(psikolog, sosyal çalışmacı sosyolog) olup olmadığına bakmıyor milli eğitimden öğretmen alıp gelmişler müdür yapmışlar, imamı alıpgelmisler müdür yapmışlar,şuanda çalışan üst düzey müdür yardımcımız tam bir hiperaktivite bozukluğu olan birisi,burdan önce birlikte çalıştığım müdüryardimcilarindan biri tanısı konulmuş ve herkesin bildiği bipolar bi hastaydı.Böyle kişilerede hadi eyvallah diyorum olur diyorum ama nekadar dedikoducu ve egosu yüksek kişi varsa sanırsın arkadaş özellikle bu bakanlığa toplanmış.O yüzden kurumlar arası geçişle belediyeye geçmeye çalışıyorum memleketime ama malum bi dayımız olmayınca işimiz olmuyor.O yüzden yüksek lisans yapip memuriyeti bırakmayı ciddi ciddi düşünüyorum,eğer ki üniversiteye araştırma görevlisi olarak girersem ne ala yok olmazsa isvecten davet almıştım zamanında gitmemiştim oraları yurt dışı seçeneklere bakıcam.Abi ben doğuda çalışmadık il bırakmadım,akademik ve iş hayatı olarakda gata gibi yerlere birincilikle girip çalışmış meslek sahibi biriyim,ayrica diyarbakır terör olaylarının en yoğun olduğu zamanlarda gönüllü gittiğim sur bölgesinde maceram çoktur ama inan liyakatsiz amirlerle pratik düşünemeyen eski kafa kişilerle 20 30 sene iş hayatı geçmez.Zaten taa osmanlıdan bu zamana ülke hep bu gibi kişilere amirlik idarecilik verdiği için kaybetti,bizde sistem yok sistemsizlik sistem olmuş.Örneğin bir tane bakanlığın sitesine tesadüfen girdim bi baktım ki nerdeyse amirlerin hepsinin soyadı aynı sence bu tesadüf olabilir mi bu ülkede binlerce dahi genç var ama kimsenin umrunda değil.Allah korusun ama bi kırk yıl sonra nakşibendiler de tıpkı fetöcü hayinler gibi darbe yaparsa hiç şaşırmam çünkü şuanda bu cemaat her yere açılan boşluklara yerleşmeye başladı,durum bu abi ben bizzat gördüğümü yaşadığımı söylüyorum imkanım olsa bırakıcam ilk fırsatta memurluğu.

• Ana Arı
    • BLOĞUM
« Yanıtla #878 : Ekim 08, 2018, 16:47:29 »
Murat abi ben çalışma ve aile bakanlığında çalışıyorum yaptığımız işte sorumluluğumuz çok fazla ve amirlerimizin sorumluluğu yok hadi onu geçtim yaptığımız işle alakalı taktir hiç yok,takdir beklemiyoruz zaten işimiz gereğini yapıyoruz ama sürekli adamlar egolarını memurla uğraşarak tatmin ediyor.Egitimlere gidiyoruz biz zaman zaman orda konuştuğum her memur aynı dertten muzdarip bu bakanlıkta çalışıp da iyiki burda çalışıyorum huzurum iyi isimden memnunum diyen yok.Sorun liyakate göre müdürlük verilmemesi,kimse müdür olacak kişilerin liyalatine ve çalıştıkları bakanlıktaki mesleki personelden(psikolog, sosyal çalışmacı sosyolog) olup olmadığına bakmıyor milli eğitimden öğretmen alıp gelmişler müdür yapmışlar, imamı alıpgelmisler müdür yapmışlar,şuanda çalışan üst düzey müdür yardımcımız tam bir hiperaktivite bozukluğu olan birisi,burdan önce birlikte çalıştığım müdüryardimcilarindan biri tanısı konulmuş ve herkesin bildiği bipolar bi hastaydı.Böyle kişilerede hadi eyvallah diyorum olur diyorum ama nekadar dedikoducu ve egosu yüksek kişi varsa sanırsın arkadaş özellikle bu bakanlığa toplanmış.O yüzden kurumlar arası geçişle belediyeye geçmeye çalışıyorum memleketime ama malum bi dayımız olmayınca işimiz olmuyor.O yüzden yüksek lisans yapip memuriyeti bırakmayı ciddi ciddi düşünüyorum,eğer ki üniversiteye araştırma görevlisi olarak girersem ne ala yok olmazsa isvecten davet almıştım zamanında gitmemiştim oraları yurt dışı seçeneklere bakıcam.Abi ben doğuda çalışmadık il bırakmadım,akademik ve iş hayatı olarakda gata gibi yerlere birincilikle girip çalışmış meslek sahibi biriyim,ayrica diyarbakır terör olaylarının en yoğun olduğu zamanlarda gönüllü gittiğim sur bölgesinde maceram çoktur ama inan liyakatsiz amirlerle pratik düşünemeyen eski kafa kişilerle 20 30 sene iş hayatı geçmez.Zaten taa osmanlıdan bu zamana ülke hep bu gibi kişilere amirlik idarecilik verdiği için kaybetti,bizde sistem yok sistemsizlik sistem olmuş.Örneğin bir tane bakanlığın sitesine tesadüfen girdim bi baktım ki nerdeyse amirlerin hepsinin soyadı aynı sence bu tesadüf olabilir mi bu ülkede binlerce dahi genç var ama kimsenin umrunda değil.Allah korusun ama bi kırk yıl sonra nakşibendiler de tıpkı fetöcü hayinler gibi darbe yaparsa hiç şaşırmam çünkü şuanda bu cemaat her yere açılan boşluklara yerleşmeye başladı,durum bu abi ben bizzat gördüğümü yaşadığımı söylüyorum imkanım olsa bırakıcam ilk fırsatta memurluğu.
Bu konuyu burada konuşmak doğru değil abi.
Bu iş siyasete giriyor, Allaha havale et işine bak o her şeyi en iyi bilendir.

• Pupa
« Yanıtla #879 : Ekim 08, 2018, 16:57:08 »
doğru söylüyorsun kardeş biz işimize bakalım bi keyfimiz arıcılık var zaten..Allaha bırakıyorum zaten hakedene hakkını elbet verir inşallah..

Çevrimdışı süleymann

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Yakacık-Yenimahalle
  • Kovan Sayısı: 23 kovan
  • Rakım: 1100
« Yanıtla #880 : Ekim 09, 2018, 08:59:54 »
kpss her ne kadar memur alımlarında ön koşul olsa da,
üniversitelerde (YÖK) akademik personel alımları hiç de azımsanacak değil.
yüksek lisans konusuna gelince tezli olmasının yanı sıra doktora yaparsanız tadından yenmez. Zaten ülkemizde tezsiz yüksek lisans ile akademik personel olamazsınız. babanız rektör dekan değilse!!
doktora için yabancı dil bilginizin biraz olması gerekli.(ismail akyüz,yasin yaman haberiniz olsun)

Acemiarici4806 : bende adalet bakanlığında öğretmenim. bakanlıklara girersek bu işin içinden çıkılmaz. her bakanlıkta bahsettiğiniz şeyler olabilir.

Yasin kardeşimize diploması için tekrar hayırlı olsun.

Murat AKIN: saygılarımla murat hocam hep siz, hep siz!! her yerden yetişiyorsunuz. Maşallah Allah başımızdan eksik etmesin...

• Ana Arı
    • BLOĞUM
« Yanıtla #881 : Ekim 09, 2018, 11:02:57 »
kpss her ne kadar memur alımlarında ön koşul olsa da,
üniversitelerde (YÖK) akademik personel alımları hiç de azımsanacak değil.
yüksek lisans konusuna gelince tezli olmasının yanı sıra doktora yaparsanız tadından yenmez. Zaten ülkemizde tezsiz yüksek lisans ile akademik personel olamazsınız. babanız rektör dekan değilse!!
doktora için yabancı dil bilginizin biraz olması gerekli.(ismail akyüz,yasin yaman haberiniz olsun)

Acemiarici4806 : bende adalet bakanlığında öğretmenim. bakanlıklara girersek bu işin içinden çıkılmaz. her bakanlıkta bahsettiğiniz şeyler olabilir.

Yasin kardeşimize diploması için tekrar hayırlı olsun.

Murat AKIN: saygılarımla murat hocam hep siz, hep siz!! her yerden yetişiyorsunuz. Maşallah Allah başımızdan eksik etmesin...
Teşekkür ederiz abi, Allah razı olsun.
1111 inci yorumunu benim arılığa yazdın kayıt altına alalım ;D

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #882 : Ekim 09, 2018, 21:32:17 »

Sayın Süleyman:

Hep ben yetişemiyorum ama yine de denk gelirse yorum yazanı bilgilendirmeye sıkıntısını azaltmaya çalışıyorum.

Acemi arıcı arkadaşa cevap olarak bazı şeyler yazmak isterdim ama arkasından yazılabileceklerin bazıları siyasete kaçar düşüncesiyle yazmak istemedim.
Ama bu demek değildir ki onun üzüntüsünün bizim üzüntümüz olduğunu bilmesini isterim.

Her konuda yorum yapmamın nedeni yaşamım boyunca edindiğim bilgiler, çünkü bir çok mesleğe girip çıktım.
Bir şeye  bakarken yüzeysel değil de 3 boyutlu bakarım.

Ezberciliğim güçlü değildir ama üzerine düşersem, gördüğümü iyi bellerim.

• Ana Arı
    • BLOĞUM
« Yanıtla #883 : Ekim 23, 2018, 11:38:19 »
                                                Ağrı yolcusu kalmasın

Çevrimdışı Mustafa Şahin

• Pupa
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #884 : Kasım 14, 2018, 17:52:01 »
                                                Ağrı yolcusu kalmasın

İzmirde de bekleriz bedaveden

MUSTAN