Gönderen Konu: Yasin Yusuf YAMAN Arılığı  (Okunma sayısı 78063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
Ynt: Yasin Yusuf YAMAN Arılığı
« Yanıtla #930 : Mart 13, 2019, 14:48:01 »
Geçmiş olsun 3 . gün daha çok derisi soyulur.

Ondan sonra iyileşmeye başlar alt deri çıkmış nasıl iyileşme ise görürsünüz.

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #931 : Mart 14, 2019, 13:34:18 »
Geçmiş olsun. Gerçekten tehlikeli bir asit. Yüzüne, gözüne de sürebilirdi farkında olmadan. Buna da şükür etmek lazım... Arıların da maşallahı var.
Teşekkür ederim, aynen öyle verilmiş sadakası varmış.

Offff cok gecmis olsun vallaha cok kötü olmuş.yazik olmuş
Aynen abi kötü olmuş, ama acı hissi vermiyormuş eline dökünce.
Geçmiş olsun 3 . gün daha çok derisi soyulur.

Ondan sonra iyileşmeye başlar alt deri çıkmış nasıl iyileşme ise görürsünüz.
Sağolun hocam. Şu an için sıkıntı yok ama bu asit göze yüze gelse affetmez.
Eline bal sürüyor çok faydasını gördü.
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı chesser_7

• Boş Petek
  • Yer: Çanakkale
  • Kovan Sayısı: 4 aktif toplam 5 emanet + şahsıma ait 14 aktif toplam 19 + 5×2 arısız ruşet
« Yanıtla #932 : Mart 15, 2019, 11:27:53 »
Merhaba hocam 5 ocak tarihli paylaşımda ilk resimdeki arının ırkı ne acaba yıkanmış gibi koyu siyah renkte ben de o hafta oksalik asit damlatmıştım sonbaharda 7 gün arayla 3 kez flumetrinle güçlü bir mücadele ardından ardıç katranı ve kasımda pudra şekeri serperek mücadele ettiğim halde hiç varroa yok derken zayıf kovandan 30-40 varroa döküldüğüne şahit oldum. O yüzden bu dönem bu uygulama asla kaçırılmamalı... Formik kazası için büyük geçmiş olsun, iyi bir sağlık kuruluşuna başvursanız malum vücutta kalıntı yapıp organlara işliyor... Küçük sevimli yavrulardan birine ben talibim ama Çanakkale Yeniceye nasıl gelir acaba?

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #933 : Mart 15, 2019, 14:05:06 »
Merhaba hocam 5 ocak tarihli paylaşımda ilk resimdeki arının ırkı ne acaba yıkanmış gibi koyu siyah renkte ben de o hafta oksalik asit damlatmıştım sonbaharda 7 gün arayla 3 kez flumetrinle güçlü bir mücadele ardından ardıç katranı ve kasımda pudra şekeri serperek mücadele ettiğim halde hiç varroa yok derken zayıf kovandan 30-40 varroa döküldüğüne şahit oldum. O yüzden bu dönem bu uygulama asla kaçırılmamalı... Formik kazası için büyük geçmiş olsun, iyi bir sağlık kuruluşuna başvursanız malum vücutta kalıntı yapıp organlara işliyor... Küçük sevimli yavrulardan birine ben talibim ama Çanakkale Yeniceye nasıl gelir acaba?
O iki fotoğrafın ikiside aynı kovandan, sadece çekim açılarından dolayı rengi farklı çıkmış.
Ben arılarımın cinsini pek pilmem, merakta etmem önemli olan verimdir benim için.
Dediğiniz gibi varroa şakaya gelmez, yok deyip bırakırsınız bir bakmışsınız her yer varroa olmuş, çünkü ben geçen sene yaşadım bunu.
Arkadaş doktora gitti elini bakıttı şu an için bir sıkıntı yok, teşekkür ederim.
Köpek yavrularının birisini biri sahiplendi, kalan üçünü barınağa verdik, sonra oradan da başkaları sahiplenmiş.
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.