Gönderen Konu: 1 kovan arı 2 kovana nasıl bölünür yardım (ana arı olmadan)  (Okunma sayısı 2142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail06

• Boş Petek
  • Yer: ankara
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 2
ustalarım elimde 3 kovan arım vardı şu anda 2 si heba olu be sadece bi kovan arım kaldı ben bu kovanı da gözden çıkartıp 2 kovan yapmak istiyorum sizce bu bulundugumuz ay itibari ile mümkünmüdür ve nasıl bir yol izlemeliyim ankarada yım okudugum makalelerin tümü mayıs ayına ait ve benim kovanımın durumundan baya farklı durumlar anlatılıyor bölündügü takdirde kış ayını tamamlama şanları ne kadar olur ve eger olursa ana arı çiftleşme uçumunu yapma şansı varmıdır yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler
Oldugu Kadar Omadıgı Şükürle Kader

Çevrimdışı Cavit Türkay

• Pupa
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 2
Ankara şartlarında bu ayda arı bölme olmaz arıyı iyi besleyin ilkbaharda hazır anayla bölersiniz.

Çevrimdışı Rüşdü ORDU

• Rüşdü
  • Ana Arı
  • Yer: konya- çeltik
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 45
  • Rakım: 1355
ustalarım elimde 3 kovan arım vardı şu anda 2 si heba olu be sadece bi kovan arım kaldı ben bu kovanı da gözden çıkartıp 2 kovan yapmak istiyorum sizce bu bulundugumuz ay itibari ile mümkünmüdür ve nasıl bir yol izlemeliyim ankarada yım okudugum makalelerin tümü mayıs ayına ait ve benim kovanımın durumundan baya farklı durumlar anlatılıyor bölündügü takdirde kış ayını tamamlama şanları ne kadar olur ve eger olursa ana arı çiftleşme uçumunu yapma şansı varmıdır yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

Bu mevsimde anadoluda bölme şartları uygun değil.Elnizdeki bir kovana daha iyi bakın.Sönen kovanların neden öldüğünü, forumda okuyarak inceleyin.
Mükemmel ırklar yoktur, mükemmel flora ve ileri arıcılık teknikleri vardır.(alıntı)

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
Tamam böldünüz hatta ana arı da çıktı.

Kim dölleyecek. Erkek arı var mı?

Ankara için en erken nisanın son haftasını  beklemelisiniz.