Gönderen Konu: ismail AKYÜZ Arılığı  (Okunma sayısı 199541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • Yer: hatay-defne-harbiye-<zirve>
  • ismail akyüz
    • https://www.facebook.com/ismail.akyuz.984
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 100
  • Rakım: 240
Ynt: ismail AKYÜZ Arılığı
« Yanıtla #2190 : Aralık 24, 2018, 12:05:07 »
Her tarafı kapalı olsa olabilir ama, ön terefte elek teli olduğu için oradan yeterli hava çıkıyor zaten abi.
Bence gerek yok. :D
Maskeyi giydiğimizde başımızda saatlerce hatta çogu zaman tam gün oturan basımızı sıkıştıran kafa şapkası çok fazla sıcaklık hissi veriyor hatta saçlara çok zarar veriyor,güneş ve ıslaklık ve kafata baskı var... amacım maskeyi bunun üzerine giymek yasin...deneriz olmadıysa saksıda uzayan karanfil çiçeğine koyarım güzel bir görüntü olur..

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #2191 : Aralık 24, 2018, 15:26:27 »
Maskeyi giydiğimizde başımızda saatlerce hatta çogu zaman tam gün oturan basımızı sıkıştıran kafa şapkası çok fazla sıcaklık hissi veriyor hatta saçlara çok zarar veriyor,güneş ve ıslaklık ve kafata baskı var... amacım maskeyi bunun üzerine giymek yasin...deneriz olmadıysa saksıda uzayan karanfil çiçeğine koyarım güzel bir görüntü olur..

Para harcamayacaksan dene tabi abi.
Kendi imkanlarınla yaptığın her şey mübahtır sana. :D
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #2192 : Aralık 24, 2018, 15:58:30 »
Her tarafı kapalı olsa olabilir ama, ön terefte elek teli olduğu için oradan yeterli hava çıkıyor zaten abi.
Bence gerek yok. :D

Elek teline havalandırma için güvenmeyin.

Delikler küçük ve koyu renkli olduğundan yeterli havalandırma olmaz, eğer havalandırma olsaydı maske içinde terlenilmezdi.

Başka bir örnek: çift camlı pencerelerde en uygun boşluk 12 mm imiş, bu boşluk artınca daha iyi ısı yalıtımı olacağı sanılır ama aralık genişleyince iki cam arasında düşey hava yer değiştirmesi olduğundan yeterli ısı yalıtımı olmuyormuş.

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2193 : Aralık 24, 2018, 21:50:06 »
Elek teline havalandırma için güvenmeyin.

Delikler küçük ve koyu renkli olduğundan yeterli havalandırma olmaz, eğer havalandırma olsaydı maske içinde terlenilmezdi.

Başka bir örnek: çift camlı pencerelerde en uygun boşluk 12 mm imiş, bu boşluk artınca daha iyi ısı yalıtımı olacağı sanılır ama aralık genişleyince iki cam arasında düşey hava yer değiştirmesi olduğundan yeterli ısı yalıtımı olmuyormuş.
Belki bu sistem arıcılık sektöründe maske şekillerinde bir reform olur murat hocam..bu gun yapacaktım bi yer yerden bir işçıktı erteledim..en iyisi yağmurlu bir havada devam etmek..

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2194 : Ocak 05, 2019, 21:35:41 »
PROPOLİS KULLANIM DENEYİMLERİM -2

*27 aralık peşembe günü arılıktaki sıralamaları bozan ve yazdan beri çıkartmam gerekir dedim 4 ağacı kökünden söküp başka yerlere ekmek için kolları sıvadım,badem ve nar ağacılarını zorlanmadan söktüm,ama akdeniz hurması ve özelilkle dut ağacı beni kan ter içinde bıraktı, ne kök varmış beee ;D
 *neyse ekim  için çukurları açıp ektikten sonra terimin soğuduğunu hissetim,akşama kadar çalı çırpıyla uğraşıp evimin yolunu tuttum..
akşam banyo yaptıktan sonra restaurantta akşam döbetine gittim,giderkende fena üşüttüğümü hissetim..  :-[
*neyseki propolise güveniyordum.. ;)
*28 aralık sabahı boğazımda kaşıntı hissetim,30 damla zeytinyağlı propolis ve bir yemek kaşığı bal alıp işime sabah 9 da gittim..
*29 aralık sabahı durum aynıydı,sabah bir kaşık zeytinyağlı ve ballı propolis  ve öğlen akşam aynı şekilde tükettim..
*30 aralık hala kırgınlık ve yılbaşı hazırlıkları..ama durumda gelişme yok,ne ileri ne geri durum aynı.. :)
VUCUDUM HASTALANMAK İSTİYOR AMA DİRENCİM BUNA İSİN VERMİYOR.. :)
*31 aralık sabah öğlen akşam zeytinyağlı propolis ve bal.. durum hala aynı..
*1 ocak sabahı durum berbat,çok üşüyordum,kalorifer yanarken,sobayıda yaktım,ateş gibi sımsıcak olmasına rağmen sobaya sarılasım var,ilaç içmemek için diretiyorum, dayanamayıp bi tane largopen antibiotik içtim rahatladım otomobili çalıştırıp  biraz aileyle bir tur gezdik.. :)
*2 ocak ne hastayım ne iyiyim yine günde 3 defa zetinyağlı prpolis ve 3 yemek kaşığı bal..
BU ARADA ZEYTİN YAĞLI PROPOLİSİ DİZ AĞRIMDAN DOLAYI KAN SULANDIRICI İLAÇ İÇTİĞİM İÇİN TÜKETİYORUM..
*3 aralık durumlar aynı,ama bıkkınlık yapmaya başladı,artık hastalanıyımda kutuluyum demeye başladım,o gün propolis ve bal yemedim,herşey aynı derken gece fena bir üşütme tuttu kaslarım sopa gibi oldu,çocuklarıma sırtımda yürümelerin söyleyip çiğnemelerini istedim,geğirince rahatladım,banyoya girip vücudumu yakacak kadar sımsıcak su ile banyo yapıp işkence çektirdim kendime,dayanamayıp bitane soğuk algınlığı ilacı alınca rahatladım, biraz rahatladıktan sonra eşim allah korusun zatüreye dönmesin diye korkutunca,acile geze geze gittim,bir ağrıkesicili antibiotik iğne vurulunca iyi geldi,doktorun yazdığı nurofen adlı ilacı eczaneden almaya gidince,eczanedeki bayan bana bakıp hayretle siz 4 yıldır hiç muayene olmadınızmı diye sordu ,4 yıl önce 11 tl lik borcunuz var,neyse ilacı alıp ödemeyi yaptıktan sonra eve geri döndüm..
*Sonuç olarak..daha önceki deneyimlerimden edinip vardığım tanı:
alkollü propolisin daha etkili olduğudur,bayağı yabancı kaynak araştırdım ,uzak doğu ve avrupada en fazla alkollü propolis üretilip tüketiliyor,zeytin yağlınında faydası muhakka yüksektir,dikkat ederseniz zeytin yağlı propolisi tüketmeyi bıraktığım akşam hastaneye gittim..daha önceki yıllarda sürekli alkollüyü tüketiyordum..ama yediğim soğuk hava ve banyolu evden çıkıp üşütmekte hastanelik ağır bir hastalığın müsebbebidir..bu yazılarımdan faydalanmanız dileğiyle.. sağlıklı günler dilerim... ismail akyüz..

Çevrimdışı meuygun

• İşçi Arı
  • Yer: antalya
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #2195 : Ocak 05, 2019, 22:56:23 »
PROPOLİS KULLANIM DENEYİMLERİM -2

Zeytin yağlı propolis içmişsiniz de faydası olmamış doktora gittiğinize göre .Yine de öğrenmek isterim ne kadar zeytinyağı? Ne kadar propolis karıştırıyorsunuz?Antibiyotik olarak mı içtiniz? Geçmiş olsun.

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2196 : Ocak 05, 2019, 23:10:09 »

Zeytin yağlı propolis içmişsiniz de faydası olmamış doktora gittiğinize göre .Yine de öğrenmek isterim ne kadar zeytinyağı? Ne kadar propolis karıştırıyorsunuz?Antibiyotik olarak mı içtiniz? Geçmiş olsun.
Faydası olmasa bukadar süre ayakta kalamazdım,faydası var ama bu sefer yetersiz kaldı,kullanım deneyimimce alkollünün kana karışma ve propolis yüzde miktarı daha fazla oldugundan daha etkili olduğuna kanaat verdim..alkollü kullansaydım iyilesirdim diye düşünüyorum..

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
« Yanıtla #2197 : Ocak 06, 2019, 19:54:07 »

Faydası olmasa bu kadar süre ayakta kalamazdım,faydası var ama bu sefer yetersiz kaldı,kullanım deneyimimce alkollünün kana karışma ve propolis yüzde miktarı daha fazla olduğundan daha etkili olduğuna kanaat verdim..alkollü kullansaydım iyilesirdim diye düşünüyorum..

Çalışırken terleyip üşütünce hasta olunuyor neden?

Su her derecede buharlaşır.
Buharlaşması için bulunduğu ortamın sıcaklığını emer kendi sıcaklığını yükseltip buharlaşır.
Bu aynı zamanda buz dolabının çalışma sistemidir.

Bulunduğu ortam sıcaklığı düştüğü için yani bedenimizin sıcaklığını düşürür ve hasta olunur.

İnsan beden sıcaklığı 36,5 olması gerekirken bir kaç derece soğuyunca üşütmüş oluyoruz.

İnsan el ve ayağı çok üşüyünce sıcaklığı iyice düşer. beden sıcaklığını korumak amacıyla kan akışı yavaşlar daha çok beden sıcaklığını korumaya çalışır. çok soğuk ortamda olunsa bile beden terli değilse üşümesi olmuyor.

Alkol şeker türevi olduğundan kana karışma hızı daha çabuk oluyor ama sonrasında üşüme oluyor.

Propolis karışımı sağlık getireceğine inanıyorum.

Çevrimdışı Yeşil Çay'lı

• Ahmet BAŞKURT
  • Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Kovan Sayısı: 7
  • Rakım: 969
« Yanıtla #2198 : Ocak 08, 2019, 09:01:26 »
zeytinyağlı propolisi nasıl elde ettiniz?
EY KENDİNİ İNSAN BİLEN İNSAN ! KENDİNİ OKU...

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2199 : Ocak 09, 2019, 11:33:45 »
zeytinyağlı propolisi nasıl elde ettiniz?
https://youtu.be/GPG-J7JVees
Bu videodan izleyebilirsiniz..

Çevrimdışı iucar

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Denizli
  • Kovan Sayısı: 8 Kovan- Ana bu ölür de dirilirde...
  • Rakım: 900-1000
« Yanıtla #2200 : Ocak 09, 2019, 15:23:41 »
İsmail abi geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda toparlarsın kendini diyecektim ki, başının üstündekini görünce gülmekten alamadım kendimi.
Dedim ki güzel bir inovasyon, harbidende müthiş :)
Ama plastik kullanarak yaparsan daha kullanışlı olur gibi.
AR-GE' de başarılar . Gelişimleri bekliyoruz  :)

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2201 : Ocak 09, 2019, 19:54:07 »
İsmail abi geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda toparlarsın kendini diyecektim ki, başının üstündekini görünce gülmekten alamadım kendimi.
Dedim ki güzel bir inovasyon, harbidende müthiş :)
Ama plastik kullanarak yaparsan daha kullanışlı olur gibi.
AR-GE' de başarılar . Gelişimleri bekliyoruz  :)

kaynak makinesini arılığa götürünce il işim bu başlığı yapmak olacak.. hissediyorum güzel bişey olaca adaşım ;)

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2202 : Ocak 09, 2019, 20:16:35 »
PROPOLİS KULLANIM DENEYİMLERİM -3

*Bu kışın başında kendime bir hedef kurdum..,
*iki çocuğumuda bu kış hastaneye götürmezsem büyük bir başarı elde edeceğim.. ;)
*çocuklarımın biri 7 diğeri ise 4 yaşında...
*okullar açılır açılmaz kolları sıvadım ve sabah kahvaltıda- 1 tatlı kaşığı bal ve yemekten sonra büyük kızıma yarısı su dolu çay bardağının yarısını içirip kalan suya 5 damla propolis,küçüğüne ise isteksiz olduğu için 2 damla  propolisi  ablasıyla aynı su miktarı ile ekleyerek tek yudumda içiriyordum..
*ve akşam tatlı niyetine  1 tatlı kaşığı bal,ve uyumadan önce su içip uykuya gönderiyorum..
*Bu süreçte küçük kızım nazlandığı için her propolis içireceğim zaman akla karayı seçiyordum,taki 15-20 gün önceye kadar bıraktım sadece bal ile devam ettim..
*ama ablasına propolis içirmeye devam ediyordum..
*Bu gün 4 yaşındaki kızımı boğazı iltihaplandığı için doktora götürdüm... ;D
*Ablası okula gitmesine ve birçok arkadaşı gripli olmasına rağmen allaha şükür sağlığı yerinde..
burdan kendime çıkardığım ders zaten yukardaki yazıda net anlaşılmaktadır...okuyanların müstefid olması dileğiyle.. ;)

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
« Yanıtla #2203 : Ocak 09, 2019, 22:18:35 »
Okuyanların yararlanması, öğrenmesi dileğiyle...........

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • ismail akyüz
« Yanıtla #2204 : Ocak 10, 2019, 00:24:11 »
Okuyanların yararlanması, öğrenmesi dileğiyle...........
Teşekür ederim murat hocam..