ARI HASTALIKLARI > Hastalıklarla Mücadele

Kronik arı felci

(1/2) > >>

dkc57:
Kronik arı felci ile ilgili tedavi si hakkında yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Muammer ŞAHİN:
Yaşadığınız durumu tarif ediniz?

dkc57:
Şubat ayından bu yana devamlı ölü arı  atıyor kovan.nosema şüphesiyle nosema tedavisi yapıldı.sonuc alamadım.günlük minimum 60,70 arı var kovanın önünde.bazen sağlıklı arılar kovandan yarı canlı arıları kovandan atıyor.arıların çoğunda tüy dökme var.birde karınlarını sıktığımda sanki köyü çürük su bir dışkı çıkıyor

Murat AKIN:
Arı felcinde kovan önünde ve yerde daha çok ölmemiş arı görülür.

Arı felci olmuş arılar kendi çevresinde dönüp titreyen arı çoğunluktadır anma zaman içinde bunlar ölürler.

Bu kovanlarda besleme yapıyorsunuz herhalde.

Besleme programınızı ve nasıl besleme elemanı olarak ne veriyorsunuz, şimdiye kadar ne verdiniz?

Muammer ŞAHİN:

--- Alıntı yapılan: dkc57 - Mayıs 21, 2018, 01:14:02 ---Şubat ayından bu yana devamlı ölü arı  atıyor kovan.nosema şüphesiyle nosema tedavisi yapıldı.sonuc alamadım.günlük minimum 60,70 arı var kovanın önünde.bazen sağlıklı arılar kovandan yarı canlı arıları kovandan atıyor.arıların çoğunda tüy dökme var.birde karınlarını sıktığımda sanki köyü çürük su bir dışkı çıkıyor

--- Alıntı sonu ---

arılar suyu nereden içiyor? arılıkta temiz suluk varmı? etrafta durgun su olabilecek bir yer? kovan içinde aşırı nem ve terleme var mı? arılarının ırkı nedir? kaç kovanda bu durum görülüyor?

http://arihastaliklarivezararlilari.blogspot.com.tr/2010/01/ar-felci.html

Arılarının görüntüsü bu resimdeki arı gibi mi?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git