FORUM HAKKINDA > Forum Kuralları

Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirm

(1/7) > >>

balci324:
Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirmi bana gööre ucu çok açık bir konu devlet memurunun başka işle uğraşması yasak ona girermi girmezse arıcılıktan silah ruhsatı alabilirmiyiz bilgisi olan ustaların yorumlarını bekliyorum

Murat AKIN:
Siz arıcılığı kötü amaçlarınıza alet etmek istyorsunuz, arıcıcılık sevgi işidir.

Silah ruhsatı almak için arıcılık yapılmaz.

Sebahattin Demirci:

--- Alıntı yapılan: balci324 - Haziran 19, 2018, 14:01:40 ---Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirmi bana gööre ucu çok açık bir konu devlet memurunun başka işle uğraşması yasak ona girermi girmezse arıcılıktan silah ruhsatı alabilirmiyiz bilgisi olan ustaların yorumlarını bekliyorum

--- Alıntı sonu ---

Memurluğu bırakıp, 100 kovan arı yaparsınız. Hem tabancaya, hem de çok sevdiğiniz(!) arılarınıza kavuşursunuz.

Muammer ŞAHİN:

--- Alıntı yapılan: balci324 - Haziran 19, 2018, 14:01:40 ---Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirmi bana gööre ucu çok açık bir konu devlet memurunun başka işle uğraşması yasak ona girermi girmezse arıcılıktan silah ruhsatı alabilirmiyiz bilgisi olan ustaların yorumlarını bekliyorum

--- Alıntı sonu ---

Memur kişi görevi esnasında 500 kovana kadar vergiden muaf olarak ve maliyeye mükellefiyet kaydı gerekmeksizin arıcılık yapabilir. Memurun vatandaşlar tarafından herhangi bir şikayette sorun yaşamaması yada adli-idari makamlarca denetimlerde rahatsız edilmemesi ve ceza yememesi için; İl-İlçe tarım müdürlüğüne başvurup arıcılık kayıt sistemine kaydolması ve konaklama izin belgesi alması gerekir.

Yani 1 kovanınız dahi olsa il-ilçe tarım müdürlüğüne başvurulup bildirimde bulunulması gerekir. 1 arılı kovanın dahi kayıtsız nakliyesi, izinsiz havyan nakli denilen bir belediye zabıtası ve tarım müdürlüğü tarafından tutanak tutulan bir suça giriyor. para cezası var diye söylüyor tarım müdürlüğü.

memurun yada vatandaşın arıcılık yaptığı için silah alması mümkündür, ancak her arıcıya silah taşıma ruhsatı verilmez.

bu konuda gerekli olan evrak ve belgeleri il-ilçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı Silah-Ruhsat bürolarından bilgi edinebilirsiniz.

Arı yetiştiriciliği belgesi yada sertifikası almak, tek başına arıcılık kaynaklı silah ruhsatı almaya yeterli olmadığını biliyorum.

arıcılık yapmadan Taşıma ruhsatlı Silah ruhsatı almak istiyorsanız bu konuda başarılı olacağınızı düşünmüyorum. çünkü sertifikası olup fiilen arıcılık yaptığı halde şartları taşımadığı için o belgeden alamayanlar olduğunu duyuyoruz.

Osman Hocaoğlu:
Emniyet müdürlüğü ciddi araştırıyor.
İl-İlçe Müdürlüğüne arıcılık geçmişini soruyor.
Satılan balla ilgili fatura istiyor.
Yani amaca uygun olup olmadığını sorguluyor.
Arıcılığa başladığınız yıl büyük ihtimalle silah alamazsınız. Gerçekten gezginci arıcılık  yaptığınızı ıspat etmelisiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git