ARICILIK > Arılık Kurma

arılık kurmak

(1/1)

a.kilic1001:
Değerli form üyeleri....Hepinize iyi geceler Balıkesir büyük şehir olunca köy meraları belediyeye devrolmuş,böyle bir meraya arılık kurmak mümkün müdür ? Meraya arılık kuran üyemiz var mıdır,prosedür nasıl işliyor bilen var mı acaba.

Murat AKIN:
Mera birliği kurmayan köylerin meraları belediyeye geçti, çünkü onlar birer mahalle oldular.
Yeni yönetmenliğe göre onlar satılacak.

Birlik kuran bir köyde yer bakınız.

Olmazsa belediyeden izin alınması gerekecek ama daha aşamaya gelmedi, hala muhtarlar söz sahibi.

Köye yakın bir yerde şahışların eskiden kullandığı bağ,bahçe gibi bir yeri kiralayınız.

Muammer ŞAHİN:

--- Alıntı yapılan: a.kilic1001 - Haziran 24, 2018, 00:48:53 ---Değerli form üyeleri....Hepinize iyi geceler Balıkesir büyük şehir olunca köy meraları belediyeye devrolmuş,böyle bir meraya arılık kurmak mümkün müdür ? Meraya arılık kuran üyemiz var mıdır,prosedür nasıl işliyor bilen var mı acaba.

--- Alıntı sonu ---

hazine arazisi ormanlik alan varsa koordinat belirleyip  orman işletme mudurluguyle gorusup 1 yıllıgına yer tahsisi isteyebilirsiniz ücretsiz. yeri kepce yada greyderle düzlüyor orman isletme kendisi. siz sonra yarımdan işletme acip konaklama izni alip faaliyete gecebilirsiniz. tespite tarim yetkilileri de gelebiliyor. tarim mudurlugu muhtardan isterse muhtardan ormandan isterse ormandan belge getirirsiniz hangisini kabul edecekse isletme acmak icin. belediye faslından bilgim yoktur. belediyeyle görüsürseniz netlige kavuşur. yer kiralamak en saglami bence yer sahibiyle çikacak balin maksimum 10una kadar anlasmanuz da mumkun olabilir yillik milli emlak rayiç bedel yada karsilikli anlasabilecek bedel ile. tercih size kalmiş. hatta bedelsiz musade isterseniz hayrına, boş kaasin, sahip çikalim biri gelip ev yapmasin eker biceriz size de mahsulden veririz yarılığa tarzı uygulamalar da mevcut yazili müsade karşiliği yer saibinden

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git