Gönderen Konu: 2018 Bal Fiyatları ?  (Okunma sayısı 3580 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • Yer: hatay-defne-harbiye-<zirve>
  • ismail akyüz
    • https://www.facebook.com/ismail.akyuz.984
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 100
  • Rakım: 240
Ynt: 2018 Bal Fiyatları ?
« Yanıtla #30 : Haziran 30, 2018, 15:12:20 »
her balın farklı kalitesi vardır,fiyatlarında farklı olması doğaldır..

Muammer ŞAHİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Haziran 30, 2018, 16:23:29 »
Önyargı falan değil yazdıklarınız çelişkilerle dolu foruma düşmüş atom bombası gibisiniz

çelişki ? anlayamadiği şeylere çelişki diyen başka insanlar da var bu forumda. yanyana 4 ayri arilikta farkli farkli işlemleri yürütüyoruz. hergün sabahtan akşama kadar farkli farkli. çok yönlü bir insanım. 9 yaşımdan beri üretim ve ticaretin içindeyim. 62 şehir gördüm 38 şehirde yaşadım. ceketimi alip çikarak 3 kez battık ama yıkılmadık. her insandan çok şey öğrendim. orjinal biri olabilirim, yaşım 41 ve 5.vites devam ediyorum. tahmin etmeyeceğiniz bi çok meslek yaptım. şu anda 4 ayrı mesleği aynı anda yürütüyorum. çok ezildim ama kimseye saygısızlık yapmadım. beni hor ve hakir görenler saygısızlık yapanlar kendi kalitesinden kaybeder. benim kaybedecek bişeyim yok. herkes muhatabını ve haddini ve saygısını bilirse kendini bilmiş olur.

yoğunluktan bakamam zaten bundan sonra foruma sanırım. kardeş kardeş yazışırsınız

Çevrimdışı Ramazan Çetintaş

• İşçi Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 220
« Yanıtla #32 : Haziran 30, 2018, 16:54:57 »
çelişki ? anlayamadiği şeylere çelişki diyen başka insanlar da var bu forumda. yanyana 4 ayri arilikta farkli farkli işlemleri yürütüyoruz. hergün sabahtan akşama kadar farkli farkli. çok yönlü bir insanım. 9 yaşımdan beri üretim ve ticaretin içindeyim. 62 şehir gördüm 38 şehirde yaşadım. ceketimi alip çikarak 3 kez battık ama yıkılmadık. her insandan çok şey öğrendim. orjinal biri olabilirim, yaşım 41 ve 5.vites devam ediyorum. tahmin etmeyeceğiniz bi çok meslek yaptım. şu anda 4 ayrı mesleği aynı anda yürütüyorum. çok ezildim ama kimseye saygısızlık yapmadım. beni hor ve hakir görenler saygısızlık yapanlar kendi kalitesinden kaybeder. benim kaybedecek bişeyim yok. herkes muhatabını ve haddini ve saygısını bilirse kendini bilmiş olur.

yoğunluktan bakamam zaten bundan sonra foruma sanırım. kardeş kardeş yazışırsınız

Defalarca bütün arkadaşlardan çeşitli  uyarılar , düzeltmeler aldınız. Her yeni ileride uzun  uzun yazılar , tutarsız  çelişkili  ifadeler. Kovana su koyulduğunu ilk defa duydum.

Yaptıklarınız veya yapacaklarınz sizi ilgilendirir. Kimsenin birilerini hor gördüğü yok burada herkes birşeyler paylaşıyor. Bilmediğini öğreniyor.

Size hayatta başarılar.

İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan kork. N.F.K.

Çevrimdışı yıldız

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: BURSA/KARACABEY
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 15-20 yıl
  • Kovan Sayısı: 8
« Yanıtla #33 : Haziran 30, 2018, 22:20:14 »
   Ramazan Çetintaş bey niye kişi hedef alıp kalp kırarak yorum yapıyorsunuz ki burası güncel bir forum herkes bilgi,beceri ve deneyimleriyle yaptığı arıcılık faaliyetlerini paylaşıyor gerekli durumlarda uyarılırlar zaten sizin uyarınıza kimsenin ihtiyacı yok. Paylaşımları okursunuz akıl mantık çerçevenize oturtuyorsanız uygularsınız bu kadar basit.Hedef aldığınız insanı tanımam etmem ama okudum herkesin fikri kendinedir dedim ama duramadım;her gün kim ne yapmış bilmem nerdeki kovan faaliyetleri nasıl diye merakla takip ediyorum beğendiğim konuları kopyalayıp not ediyorum Muammer bey bildiğini kendine saklamayan bir insan okuyan araştıran araştırdığı konuları bizzat paylaşan bir üye hepimiz bir parça daha irdelemeyi bırakıp eksik taraflarımızı araştırma geliştirme yönüne gidebiliriz.Benim hayat görüşüm şudur;Hayat bir öğrenme sürecidir.

Çevrimdışı özer selçuk

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Bala
  • arı yoksa doğada yok
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 18 kovan
  • Rakım: 757 metre
« Yanıtla #34 : Temmuz 01, 2018, 12:02:39 »
   Ramazan Çetintaş bey niye kişi hedef alıp kalp kırarak yorum yapıyorsunuz ki burası güncel bir forum herkes bilgi,beceri ve deneyimleriyle yaptığı arıcılık faaliyetlerini paylaşıyor gerekli durumlarda uyarılırlar zaten sizin uyarınıza kimsenin ihtiyacı yok. Paylaşımları okursunuz akıl mantık çerçevenize oturtuyorsanız uygularsınız bu kadar basit.Hedef aldığınız insanı tanımam etmem ama okudum herkesin fikri kendinedir dedim ama duramadım;her gün kim ne yapmış bilmem nerdeki kovan faaliyetleri nasıl diye merakla takip ediyorum beğendiğim konuları kopyalayıp not ediyorum Muammer bey bildiğini kendine saklamayan bir insan okuyan araştıran araştırdığı konuları bizzat paylaşan bir üye hepimiz bir parça daha irdelemeyi bırakıp eksik taraflarımızı araştırma geliştirme yönüne gidebiliriz.Benim hayat görüşüm şudur;Hayat bir öğrenme sürecidir.

Yıldız hanım.
Muammer bey yazılan her yoruma cevap yazma zorunluluğu varmış gibi hissederek uzun ve anlamsız kimisi kitaptan alıntılı bir sekilde yorumlar yapıyordu.

2 kovanım var diyor.ertesi gün 100 arıya bakım yapmak yordu beni diyor.

Sabah A diyor aksam B

Birçok kez uyarı aldı.yorum yapmak bilgi paylaşımı yapamak elbette serbest ama başkasını yanlış yönlendirmek bana göre ters.

41 yaşındaki bir insan 38 şehirde yaşayıp hic bir yerde anlamsizca barınamadıysa bi sıkıntı var demektir.

O onun ozeli bizi ilgilendirmezsede 2 kovan arı ile geçen seneden beri başına gelmeyen kalmamış.yavru çürüklüğü nden tutun kirec hastalığı yağma.zehir.
Ve hepsinin hakkında makale yazacak kadar bilgi var.kimi dogru kimisi baska yerde okudugu kimisi kulaktan duyma.

Neyse bende fazla uzatmayayım.forum biraz nefes alacak
ÖZ-SEL ARICILIK
Özer Selçuk

Çevrimdışı yıldız

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: BURSA/KARACABEY
  • Arıcılık Tecrübesi: 15-20 yıl
  • Kovan Sayısı: 8
« Yanıtla #35 : Temmuz 01, 2018, 12:50:16 »
Pardon tanımıyorum ben yeniyim zaten sizler daha iyi bilirsiniz birbirinizi

CASPER_VIA_G1_Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özgür güzel

• Pupa
  • Yer: sakarya
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
« Yanıtla #36 : Temmuz 01, 2018, 13:54:51 »
Önyargı falan değil yazdıklarınız çelişkilerle dolu foruma düşmüş atom bombası gibisiniz

süper bir tespit  ;D ;D ;D

Çevrimdışı mehmet tekin uşak

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: uşak
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 24
  • Rakım: 850
« Yanıtla #37 : Temmuz 01, 2018, 22:30:07 »
yalancıladıydık ya