Gönderen Konu: Kovan Takip Programı  (Okunma sayısı 2124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
  • Yer: Şimdilik Sakarya
  • Kovan Sayısı: 40
Kovan Takip Programı
« : Temmuz 25, 2018, 20:27:19 »
Sevgili Arıcı kardeşlerim;
Sizlere falan takip programı isimli programı kullanmanızı üzere yayınladım bu programda koloninizdeki ana arı çerçeve sayıları üretim kapasitemiz görevleriniz hakkında bilgi edinebileceğiniz bir program kendim de amatör bir arıcık olduğun için İhtiyacım olan takip işlemini yapmak adına bu programı yaptım ve sizlerin beğenisine sunuyorum Öncelikle bilinmesini isterim ki uzman bir yazılımcı değilim bu programı yapabilmek için uzun gayretler gösterdim çalışmalar yaptım deneme yanılma yolu ile birçok sorunu kendimce hallettim Sizlerde bu programı kullanırken oluşan hataları veya olması gereken değerleri bildirirseniz ben de bir şekilde programı geliştirmeye çalışırım Teşekkür ederim alttaki linkten programı indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_hgunduzalp.Kovan_Takibi

Çevrimdışı YaKuPyILmAz

• Pupa
  • Yer: Erzurum-Olur
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 15
Ynt: Kovan Takip Programı
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2018, 22:33:53 »
Sevgili Arıcı kardeşlerim;
Sizlere falan takip programı isimli programı kullanmanızı üzere yayınladım bu programda koloninizdeki ana arı çerçeve sayıları üretim kapasitemiz görevleriniz hakkında bilgi edinebileceğiniz bir program kendim de amatör bir arıcık olduğun için İhtiyacım olan takip işlemini yapmak adına bu programı yaptım ve sizlerin beğenisine sunuyorum Öncelikle bilinmesini isterim ki uzman bir yazılımcı değilim bu programı yapabilmek için uzun gayretler gösterdim çalışmalar yaptım deneme yanılma yolu ile birçok sorunu kendimce hallettim Sizlerde bu programı kullanırken oluşan hataları veya olması gereken değerleri bildirirseniz ben de bir şekilde programı geliştirmeye çalışırım Teşekkür ederim alttaki linkten programı indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_hgunduzalp.Kovan_Takibi
Play storede programın görsellerine baktim
Aklıma takılanları soracagim
 1-Ana arı Var yok bunu program nasıl algılıyor
2-Koku algılayıcısı nasıl çalışıyor
3-Arı keyfini nasıl algılıyor vs

SM-J720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2018, 22:53:24 »
Buradaki algılamaları arıcı olarak siz yapıyorsunuz.
1-Kovanı kontrol ederken ana arı varmı. Varsa var
2-Sensör sizsiniz. Kovan örtüsünü açınca yavru cürüklüğü veya farklı bir durumvar ise arıcı olarak fark etmelisiniz.
3-Arının keyfi, kovanı açtığınızdaki davranışları. Sakin mi hırçın mı gibi

Çevrimdışı Ruhi EREN

• Ana Arı
  • Yer: konya-Ereğli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 29
  • Rakım: 1600
« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2018, 09:05:40 »
Elinize emeğinize sağlık birkaç kovanı olan hobici arkadaşlar için uygun olabilir. Ama kovan sayısı arttıkça defter bile tutmak zaman alıyor ben artık örtü bezine not düşünüyorum.

Çevrimdışı erokas

• Boş Petek
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2018, 15:51:39 »
Çok güzel bence teknolojiyi seven arıcı bulmak çok zor bizde. Ama seversek daha verimli oluruz kanaatindeyim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ruhi EREN

• Ana Arı
  • Yer: konya-Ereğli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 29
  • Rakım: 1600
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2018, 22:17:38 »
Mesele teknolojiyi sevmemek değil mesele arı fazla olunca telefonda not alma zorluğu.

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
« Yanıtla #6 : Temmuz 30, 2018, 00:44:41 »
Elinize emeğinize sağlık birkaç kovanı olan hobici arkadaşlar için uygun olabilir. Ama kovan sayısı arttıkça defter bile tutmak zaman alıyor ben artık örtü bezine not düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Mutlaka bir zorluğu olacaktır. Not tutmak her anlamda iyidir.

Çevrimdışı abdullaho

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2018, 16:14:54 »
Elinize sağlık. Güzel bir çalışma olmuş.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erokas

• Boş Petek
« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2018, 21:26:44 »
Ben kulak mikrofonuyla ses kaydı alıyorum. Sonra evde ses kaydımı dinleyip not tutuyorum. Tuhaf olan kovan başında kendi kendime konuştuğumu görenler oluyor arılarla konuştuğumu sanıyorlar

Çevrimdışı duzgunnet

• Boş Petek
  • Yer: Bingöl
  • Kovan Sayısı: 30
« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2018, 11:29:10 »
Emeğinize, zihninize sağlık. Başlangıç noktası buysa, zamanla çok daha iyi bir yere geleceği, daha profesyonel bir arayüze kavuşacağı muhakkak. Kurdum, kullanacağım uygulamayı. Sizden ricam, şu reklamlara bir çözüm bulmanız, cüzi bir rakam belirleyin bence, paralı olsun. Paralı olursa kuranlar reklamların verdiği bıkkınlık nedeni ile silmesinler. Ben yabancı bir uygulama kullanıyordum, bunuda kullanacağım,iyice oturana kadar uygulama. Başarılar, selam ve saygılarımla...

K10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakand

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ağustos 02, 2018, 14:08:57 »
Tebrikler. Ben de indirdim deneyeceğim

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
« Yanıtla #11 : Ağustos 02, 2018, 20:34:48 »
Ben kulak mikrofonuyla ses kaydı alıyorum. Sonra evde ses kaydımı dinleyip not tutuyorum. Tuhaf olan kovan başında kendi kendime konuştuğumu görenler oluyor arılarla konuştuğumu sanıyorlar

1000 karaktere kadar (tabiki arttırılabilir) her kovan için ayrı ayrı ses ile kayıt yapabilirsiniz.

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
« Yanıtla #12 : Ağustos 02, 2018, 20:35:36 »
Tebrikler. Ben de indirdim deneyeceğim
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
« Yanıtla #13 : Ağustos 02, 2018, 20:38:11 »
Emeğinize, zihninize sağlık. Başlangıç noktası buysa, zamanla çok daha iyi bir yere geleceği, daha profesyonel bir arayüze kavuşacağı muhakkak. Kurdum, kullanacağım uygulamayı. Sizden ricam, şu reklamlara bir çözüm bulmanız, cüzi bir rakam belirleyin bence, paralı olsun. Paralı olursa kuranlar reklamların verdiği bıkkınlık nedeni ile silmesinler. Ben yabancı bir uygulama kullanıyordum, bunuda kullanacağım,iyice oturana kadar uygulama. Başarılar, selam ve saygılarımla...

K10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim. Tabiki reklamlara çare bulunabilir. Arıcı arkadaşlarımda programdaki eksiklik, hatalar ve olması gerekenler hususında uyarılarda bulunursa ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı dhisarlı

• Boş Petek
« Yanıtla #14 : Ağustos 02, 2018, 20:38:51 »
Elinize sağlık. Güzel bir çalışma olmuş.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ediyorum