ARICILIK > Genel Konular

Daire Testere ve Vidalama Tavsiyesi?

(1/4) > >>

Furkan Güner:
Merhaba,

Kovan, kümes yapımı gibi birçok işte kullanmak için testere ve vidalamaya ihtiyacım var. Tezgah üstü testereler biraz bütçemi aşıyor. Bu sebeple daire testere almayı düşündüm. İki alet için toplamda 1000-1500 TL bütçem var. Çok ağır işlerde kullanılmayacak. Hobi amaçlı, ahşap malzemeler üzerinde kullanacağım.

Daire testere olarak: Bosch GKS 190 düşünüyorum.

Delme ve vidalama konusunda kararsız kaldım. Beton veya metalde kullanmayacağım. Akülü vidalama aletleri hem delme hem de vidalama işimi görür mü? Yoksa matkap alıp, yanına da vidalama aleti mi almalıyım?

Önerdiğiniz marka ve modeller var mı? Bu tarz ürünleri alırken dikkat etmem gereken özellikler nelerdir? İlk defa bu tarz malzemeler alıp kullanacağım. Çevremde de anlayan pek yok. Bu sebeple tavsiyeleriniz benim için kıymetli.

yasinyusufyaman:
Daire testere kullanmadım ama vidalama önerebilirim.
Aşağıda verdiğim linkte benim kullandığım vidalama bana göre çok kaliteli parasına göre.
https://urun.n11.com/li-ion-akulu-vidalamalar/einhell-tc-cd-18-2-li-1x15ah-tek-lion-akulu-sarjli-vidalama-1-P251541209
Ben iki senedir kullanıyorum, ahşapı rahat deliyor vidalıyor, bazen tuğla duvarıda deliyorum onda da sıkıntı yok.
Marka zaten sağlam marka. Bunun birde bir alt modeli var oda ahşapı hem rahat deliyor hem rahat vidalama yapıyor.
https://urun.n11.com/li-ion-akulu-vidalamalar/einhell-tc-cd-144-2b-cift-akulu-vidalama-144v-P203435935
İkisininde şarjları çok iyi gidiyor bana göre.

Furkan Güner:
Teşekkür ederim. Einhell kafamı kurcalıyordu. Şimdi incelemek için Koçtaş'a gidiyorum.

yasinyusufyaman:

--- Alıntı yapılan: Furkan Güner - Mart 05, 2019, 15:21:29 ---Teşekkür ederim. Einhell kafamı kurcalıyordu. Şimdi incelemek için Koçtaş'a gidiyorum.

--- Alıntı sonu ---
Einhell çok kaliteli bir marka ve emsallerine göre fiyatı gayet uygun.
Ama alacaksan internetten al, tekzen gibi koçtaş gibi yerlerde fiyat farkı çok fazla.

Murat İlhan:
Bende Bosch matkap ve Atlas marka vidalama var. Sadettin vidalama yapıyor. 55 ₺ ye almıştım. Parasına göre coook çok iyi. Ama daha iyisini istersen başka markalara bakabilirsin.

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git