Arıcılık.Gen.Tr Ailesi Arılıkları > Üyelerimizin Arılıkları

Serdar Ç. Arılığı

(1/24) > >>

kelbar16:
Herkese selamlar bol bereketli sezonlar. Ben de gerçekten uzun bir zamandır  forumu takip ediyorum (Hiç  ileti göndermemiş olsam da). Nasip bugüne imiş arılık açmak için. Sezon yoğun olarak devam ediyor. Uygulayıp veya uygulamaya çalışıp denediğim, dinlediğim ve izlediğim videolar - Özellikle Halil Bilen hocam ve Muhsin Hocam -, forumda okuduklarım neticesinde bolca aklıma takılan soru mevcut. Bunları en kısa zamanda sorup tatmin edici cevaplar bulmak dileğiyle...
Herkese değerli vakitlerini ayırdığı/ayıracağı için şimdiden teşekkürler...

yasinyusufyaman:
Arılığınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz.
Profil fotoğrafınızı saat yönünün tersine bir tık çevirin size bakarken boynum ağrıdı ;)

ismail akyüz:
Arılığınız hayirli olsun, o halde arılığızın ilk fotoğrafını bekliyoruz..

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇILGINDAĞLI:
hayırlı olsun Kelbar ters te olsa resm koyabilmişin biz onuda başaramadık.

kelbar16:
İyi dilek temennileriz için teşekkür ederim. Kelbar yaklaşık 22 senedir kullandığım internetteki sanal adım. Kendimi tanıtacak olursam yaşım 35. Çanakkale'de arıcılık yapmaya çalışıyorum. Arıcılık yani o muhteşem hayvanları YÖNETME ve YÖNLENDİRME sanatını. Bu tanımı sonuna kadar hakediyor bu iş. Okuduklarımı, izlediklerimi ve duyduklarımı elimden geldiğince uygulamak için yoğun çaba sarfediyorum (maalesef kısıtlı zamanımda - Haftasonu 1 tam gün, hafta içi saat 6 sonrası arılığa gidebiliyorum. İyi ki 10 dakikalık mesafe arılık. :) )
Yapmaya çalıştıklarım;
- 3 Şubat 2019 ilk kontrolü müteakip Mart başında koyu besleme, sonrasında Halil Bilen hocamın söylediği ve uyguladığı yağmur dahi yağsa düzenli sıvı besleme ( iki günde 1 yarım litre - iki çuval bitti)
- Başlatıcı koloni oluşturuldu ve iki gün önce W petek verildi. Bugün baktığımda 13 adet ana gözü sımsıkı arı maşallah.
- Kolonilerin tamamına yakını katta olduğundan haftalık ana memesi kontrolü ki bal sezonuna kadar oğul vermesin diye uğraşıyorum.
- Temiz ( Çekmece temizliği ) Polen toplamak,
- Vazgeçilmez VAROA mücadelesi...
Fotoyu değiştirmek istedim ama olmadı
En kısa sürede hallediyorum...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git