ARI HASTALIKLARI > Varroa

Pudra Şekeri Kullanımı Hakkında Tecrübeleriniz ve Düşünceleriniz?

(1/2) > >>

Furkan Güner:
Merhaba,

Varroa ile mücadelede pudra şekeri kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Marketlerdeki pudra şekerlerinde nişasta miktarı %4 civarında. Bunun bir sakıncası olur mu?

timuti:
Pudra şekeri ile varroa mücadelesi yapabilmeniz için kovanlarınızın altının ızgaralı olması gerekiyor. Yoksa tabana düşen varroa başka bir arının sırtına binerek yaşamını devam ettiriyor. Bende bir ara heveslendim ama kovanlarımın altı ızgaralı olmadığı için vazgeçtim.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Furkan Güner:

--- Alıntı yapılan: timuti - Mayıs 01, 2019, 00:23:31 ---Pudra şekeri ile varroa mücadelesi yapabilmeniz için kovanlarınızın altının ızgaralı olması gerekiyor. Yoksa tabana düşen varroa başka bir arının sırtına binerek yaşamını devam ettiriyor. Bende bir ara heveslendim ama kovanlarımın altı ızgaralı olmadığı için vazgeçtim.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

--- Alıntı sonu ---

Teşekkür ederim. Bütün kovanlarım polen tuzaklı. Deneyeceğim ama nişasta olması sorun olur mu bilemedim.

kelbar16:

--- Alıntı yapılan: Furkan Güner - Mayıs 01, 2019, 11:31:25 ---Teşekkür ederim. Bütün kovanlarım polen tuzaklı. Deneyeceğim ama nişasta olması sorun olur mu bilemedim.

--- Alıntı sonu ---
Ben % 1 nişasta olan pudra şekeri kullanmıştım. Sıkıntı olmadı. Hava sıcaklıkları yeterli düzeye geldi formik asit için. İlk fırsatta uygulanabilir...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Furkan Güner:

--- Alıntı yapılan: kelbar16 - Mayıs 03, 2019, 12:47:12 ---Ben % 1 nişasta olan pudra şekeri kullanmıştım. Sıkıntı olmadı. Hava sıcaklıkları yeterli düzeye geldi formik asit için. İlk fırsatta uygulanabilir...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

--- Alıntı sonu ---

Teşekkür ederim. %1 olan görmedim. Markası nedir acaba?

Formik asite cesaret edemiyorum.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git