Gönderen Konu: BİR ÖNERİ  (Okunma sayısı 466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pendorya

• Hakan BOZKURT
  • İşçi Arı
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Vatanını çok seven, işini en iyi yapandır
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 12
  • Rakım: 245
BİR ÖNERİ
« : Nisan 19, 2020, 15:32:28 »
Herkese merhaba;

Öncelikle bu forumu ve bu forum ailesi içindeki bütün arıcı arkadaşlarımı çok sevdiğimi belirterek sözlerime başlayayım.
Burada yapacağım öneri ile her hangi bir arıcı arkadaşı veya arkadaşları üzmek ve kırmak istemediğimi özellikle üstüne basa basa belirtmek isterim.
En korktuğum şey yanlış anlaşılmaktır.

Forum bizler ve tüm arıcılar için zengin bir kaynak niteliğinde, Özellikle aradığınız konular eskiden bile olsa mutlaka paylaşılmış oluyor ve bizler için çok değerli bilgiler barındırıyor.

Forumda biliyorsunuz birçok arkadaşımızın "......(Ahmet, Mehmet gibi) arılığı " adı altında konu başlıkları var. Bu başlıklar altında bireysel tatlı sohbetler olduğu kadar bazen çok önemli bilgiler, tecrübeler , elzem nitelikli konulardan bahsedildiği de oluyor. Fakat .... arılığı gibi şahıslara ait konu başlıklarında ne olup bittiği, neler konuşulduğunu takip etmek, hangi önemli bilginin paylaşıldığını bilmek çok zor.

Foruma girdikten sonra, "yeni gönderilen iletileri göster" sekmesine basınca genellikle bu sayfalar çıkıyor ki, içlerinde neler olduğunu bilmek imkansız. Hepsini tek tek takip etmek gerekiyor, bazen iki arkadaşın karşılıklı hoş sohbetiyle karşılaşıyorsunuz. İlginizi çekmediği için bir daha uğramayabiliyorsunuz. Ama bu karşılıklı sohbetler bazen bilgi paylaşımına dönüşüyor ki, işte o bilgileri yakalamak dışarıdan takip edenler için zorlaşıyor.

Benim ricam, bireysel arılık sayfalarında sadece kişisel sohbetlerin paylaşılması. Genel arıcılık konularında, bilgi paylaşımında forum konuları altında bilgi paylaşımı bence daha doğru olacaktır.

Selamlar.

Çevrimdışı bestofwesd

• Ana Arı
  • Yer: Bursa / Kurtul Köyü
  • HAKAN KAYHAN
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 10
Ynt: BİR ÖNERİ
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2020, 20:31:14 »
Herkese merhaba;

Öncelikle bu forumu ve bu forum ailesi içindeki bütün arıcı arkadaşlarımı çok sevdiğimi belirterek sözlerime başlayayım.
Burada yapacağım öneri ile her hangi bir arıcı arkadaşı veya arkadaşları üzmek ve kırmak istemediğimi özellikle üstüne basa basa belirtmek isterim.
En korktuğum şey yanlış anlaşılmaktır.

Forum bizler ve tüm arıcılar için zengin bir kaynak niteliğinde, Özellikle aradığınız konular eskiden bile olsa mutlaka paylaşılmış oluyor ve bizler için çok değerli bilgiler barındırıyor.

Forumda biliyorsunuz birçok arkadaşımızın "......(Ahmet, Mehmet gibi) arılığı " adı altında konu başlıkları var. Bu başlıklar altında bireysel tatlı sohbetler olduğu kadar bazen çok önemli bilgiler, tecrübeler , elzem nitelikli konulardan bahsedildiği de oluyor. Fakat .... arılığı gibi şahıslara ait konu başlıklarında ne olup bittiği, neler konuşulduğunu takip etmek, hangi önemli bilginin paylaşıldığını bilmek çok zor.

Foruma girdikten sonra, "yeni gönderilen iletileri göster" sekmesine basınca genellikle bu sayfalar çıkıyor ki, içlerinde neler olduğunu bilmek imkansız. Hepsini tek tek takip etmek gerekiyor, bazen iki arkadaşın karşılıklı hoş sohbetiyle karşılaşıyorsunuz. İlginizi çekmediği için bir daha uğramayabiliyorsunuz. Ama bu karşılıklı sohbetler bazen bilgi paylaşımına dönüşüyor ki, işte o bilgileri yakalamak dışarıdan takip edenler için zorlaşıyor.

Benim ricam, bireysel arılık sayfalarında sadece kişisel sohbetlerin paylaşılması. Genel arıcılık konularında, bilgi paylaşımında forum konuları altında bilgi paylaşımı bence daha doğru olacaktır.

Selamlar.
Katılıyorum çok yerinde bir öneri...
Ben özellikle dikkat edeceğim

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sorgulamayan insan cahildir sorgulatmayan ise zalim

Çevrimdışı özer selçuk

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Bala
  • arı yoksa doğada yok
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 18 kovan
  • Rakım: 757 metre
« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2020, 20:41:11 »
Haklısın abi.ben kendi ariligimi genelde not defteri gibi kullaniyorum.gecen sene ne yaptim.ne zaman bolme yaptim.ne zaman ogul cikti.hangi agac ne zama. Acti.kar ne zaman yagdi gibi.
ÖZ-SEL ARICILIK
Özer Selçuk

Çevrimdışı Pendorya

• Hakan BOZKURT
  • İşçi Arı
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Vatanını çok seven, işini en iyi yapandır
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 12
  • Rakım: 245
« Yanıtla #3 : Nisan 20, 2020, 02:32:00 »
Olumlu düşünceleriniz için ben de teşekkür ederim.