Gönderen Konu: Arı Sütü Nedir, Arı Sütü Faydaları  (Okunma sayısı 1840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aricilikmalzemesi

 • Boş Petek
 • İleti: 5
 • Yer: Bilecik
 • Arıcılık Şekli: Meraklı
 • Kovan Sayısı: 12
Arı Sütü Nedir, Arı Sütü Faydaları
« : Şubat 17, 2022, 18:28:53 »
Arı Sütü, bu sektörde faaliyetlerde en büyük rol kesinlikle arılara düşmektedir. Arı Sütü, bunlardan bir tanesidir. Kesinlikle hem sağlığa hem de diğer pek çok şeye faydalıdır. Gerçekten arılar sayesinde pek çok güzel ürünlere sahip olmaktayız.

Arı Sütü Nedir

Arı sütü, çok şifalı ve yararlı bir besin olmaktadır. İşçi arı ve de onlarla beraber ana arılar bu arı sütlerini yapmaktadırlar. Bu arılar yutak kısımlarında salgıladıkları süt ile bu ürünü bizler elde etmekteyiz. Beyaz ve koyu akıcı bir kıvamda olan arı sütünün her bir damlası çok değerli olması ile beraber çok da yararlıdır.Arı Sütü Nedir

Arı Sütü üretimi, bu sektör tüm dünya da yaygın olduğu kadar artık ülkemizde de çok yaygın hale gelmiştir. Kişinin yaşadığı bölge arıcılık yapmaya uygun ise kesinlikle bu işi tercih etmektedir. Arıcılık denince akla bal, polen, arı sütü gibi şeyler gelmektedir. Bu sektörde çalışan kişiler işine büyük önem sarf ederek titizlikle işini yapmalıdır. Arıcılık sabır gerektiren ve de dikkat gerektiren bir sektördür. Arı kovanlarında yaşayan arı, kraliçe arı, erkek ve dişi arılar orada kovanlarda bal yaparlar. Bu ballara petek ballar denmektedir.

Arı Sütü Faydaları

Arı sütü faydaları, gerçekten arılar sayesinde pek çok güzel ürünlere sahip olmaktayız. Bunlardan bir tanesi de kesinlikle hem sağlığa hem de diğer pek çok şeye faydalı olan arı sütüdür. Arı sütü çok şifalı ve yararlı bir besin olmaktadır.

İşçi arı ve de onlarla beraber ana arılar bu arı sütlerini yapmaktadırlar. Bu arılar yutak kısımlarında salgıladıkları süt ile bu ürünü bizler elde etmekteyiz. Beyaz ve koyu akıcı bir kıvamda olan arı sütünün her bir damlası çok değerli olması ile beraber çok da yararlıdır.

Arı sütü faydaları, insan bünyesine çok yararlı ve yapıcı, onarıcı özelliğine sahiptir. Bunları sıralamak olacaksa şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hafızayı güçlendirir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Deri hastalıklarında kullanılmaktadır.
 • Cinsel performansta etkilidir.
 • Kansızlık, damar sertleşmesi ve kolestrol’e iyi gelmektedir.
 • Genel sağlık ve vücut direnci içi kullanılmaktadır.

Arı sütü faydaları saymakla bitmez Allah’ın lütfu arılardan insanoğluna büyük bir armağandır.

Arı Sütü Fiyatı

Arı sütü fiyatı, ülkemizde her sene değişiklik göstermektedir. Bu sene yani 2022 yılında arı sütü fiyatları ise bölgeden bölgeye değişim göstersede ortalama olarak şu şekildedir.

1 Gram Arı Sütü Fiyatı – 5 ila 10 TL arası.
10 Gram Arı Sütü Fiyatı – 50 ila 100 TL arası.
100 Gram Arı Sütü Fiyatı – 500 TL ile 1000 TL arası olarak bilinmektedir.

Arı sütü fiyatı, çevrenizde bulunan marketlerde marka marka farkılılık gösterebilir. Arı sütü temini için her zaman dediğimiz gibi arıcıdan temin etmeniz hem arı sütü kalitesi hemde fiyat bakımından daha faydalı ve yararlı olacaktır.

Kaynak : https://aricilikmalzemesi.com/blog/ari-urunleri/ari-sutu-nedir-ari-sutu-faydalari/
Arıcılık Malzemesi - Arıcılık ile ilgili tüm bilgiler ve Arıcılık Malzemeleri