ARICILIK EKİPMANLARI > Çiçektozu Toplama

polenin faydaları

(1/3) > >>

kerimcoşkun:
POlenin faydalarını bildiğimiz kadarıyla bu konuda paylaşalım.

benek:
       Özellikle  B vitamini deposu olan polen,beyni ve vücudu yorgun insanlara kısa zamanda canlılık verir, bir çok hastalığın şifa kaynağıdır. Polende A ve C vitaminleri av,Bvitamini çok yüksek orandadır.
       ilim adamlarının belirttiğine göre polen.kalp-damar hastalıklarında,karacığer hastalıklarında,romatizma,sedef,egzama ,sivilce,saç dökülmesi,prosttat,ruhvesinir,göz ,astım,kansızlık ve küçük çocukların gelişmesinde kullanılmaktadır.Kansızlarda hergün bir kahve kaşığı polen yemek,vücudun savukma sistemini oluşturan alyuvarların sayısını arttırır.

bodad:
POLENİ ÖZELLİKLE BAL İLE KARIŞTIRARAK TÜKETMEK TAVSİYE EDİLİYOR.BAŞKA KARIŞIM VE TÜKETME ŞEKİLLERİ HAKKINDA BİLGİSİ VE TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞIMIZ VARMI? 8)

abadile:
Aziz Dostum,
Süte ve meyve suyuna katarak da tüketilebilir.Yetişkinler,kahvaltıdan yarım saat önce ve akşam yatarken dört çay kaşığı (kahve kaşığı)bala, süte ve meyve suyuna katarak tüketmelidirler.Poleni ben balla birlikte tüketmeyi tercih ederim. Biz ailece bu şekilde yaparız. Ortanca oğlum Yasin hariç. O avuç avuç aşırmakta.Sora da gelip "baba bir zararı olur mu" diyerek bilgi almakta.  :)Biz bu güne kadar bunun bir zararını görmedik.
Bu konuda yaptığımız araştırmalardaşöyle bir bilgiye de ulaştım ve bilgisayarıma kaydetmiştim:
Polen, sabahları aç karnına, kahvaltıdan en az yarım saat önce ya da akşam yemeğinden en az 4 saat sonra tercihen yatmadan önce sade olarak veya ılık süt ve meyve suları içinde alınmalıdır. Günlük alınması gereken doz duruma göre, yetişkinlerde 15-40 g, 6-12 yaş grubu çocuklarda 10-15 g, 3-5 yaş grubu çocuklarda ise 5-15 g.dır. Bir yemek kaşığı kuru polen yaklaşık 10 g.dır.
selam ve saygılarımla...

abadile:

POLEN KONUSUNDA BİLİM ADAMLARININ TESPİTLERİ
***Chauvin ve Lenamand araştırmalarıyla polenin antibiyotikler içerdiğini ve bakterilerde üremeyi durdurucu etki gösterdiğini tespit etmiştir. Grecen ve Enci'nin yaptığı çalışmalarda Staphylococcus, Salmonella, e. coli ve Bacillis Anthracis' e karşı etkili olduğu ve bunların üremelerini engellediği tespit edilmiştir.
***Caillas' tan edinilen bilgilere göre polen kürü uygulaması ile en inatçı bağırsak iltihabı bile iyileştirilir. Polenler bağırsak bakteri ve fermentleri üzerinde olumlu etki yapar.
***Polende bulunan Rutin kılcal damarları etkileyerek fazla kanamaya engel olur. Kalp kasını güçlendirir.
***Polende bulunan ve gelişmeye, büyümeye etki eden hormonlarla ilgili çalışmalar sonucunda polen yedirilen hayvanlar aynı değerde protein ve vitamin alanlardan daha hızlı gelişmişlerdir.
***Costantini ve Albore, evcil hayvanların ve laboratuvar böceklerinin yemlerine eklenen polenin, büyüme hızını artırdığı, sindirimi kolaylaştırdığı ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırdığını belirtmektedir. Dengeli .hazırlanan yeme %2.5 oranında polen eklenmesinin tavuklarda yemden yararlanma düzeyini artırdığı tespit edilmiştir. .
***Sporcular, özellikle yüksek performans isteyen branştakiler bol miktarda polen tüketmelidir.
***Lord Hauser' e göre polen bira mayasından 38 misli daha fazla B vitaminleri içermektedir.
***Sehmidt ve Buchman polendeki protein ve mineral madde ile Thiamin ve Riboflavin miktarının dana etindekinden l0 at daha fazla olduğunu belirtmektedir.
***Polende bulunan Ribofavin'in görme üzerindeki etkisi büyüktür. Birçok olayda şaşırtıcı sonuçların alındığı ve görme yeteneğinin arttığı saptanmıştır.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git