ARICILIK EKİPMANLARI > Çiçektozu Toplama

polenin faydaları

<< < (3/3)

Mehmet Gençünal:
Mustafa bey verilen ölçü yeterli, fazlasının ne zararı var derseniz şu örneği verebilirim.

Ben her sabah aç karnına avuç içi çukuru kadar polen yerim, o da mama kaşığı veya şeker kaşığına tekabül ediyor.

Bir yerde o miktardaki polenin 400 gram ciğere eşdeğerde protein ihtiva ettiğini okumuştum.

Doğru olmalı ki proteinin vücutta yıkımı sonrası ürik asit açığa çıkıyor ve kandaki miktarı yükseldiğinde gut hastalığı (atakları)baş gösteriyor.

Bir müddet uzak durdum, diğer yemeklerden protein değeri yüksek besinlerden uzak durup polen yemeye devam ediyorum.

Abdurrahim sarik:
doktorumuzun tavsiyesi polenin hamile kadınlarda pek kullanılmamasını tavsiye ediyor çünkü tüm vücüdünun kendini yenilemesi dolayısıyla kadınlarda hormanel bozukluğa yol açıyormuş msla kıllanma gibi bunu doktorumuz bire bir gözyle şahit olmuş benden söylemesi ama balı tenekesiyle yese bişey yok faydası var diyor sadece ama sadece hamilelik dönemi kullanılmamasını tavsiye ediyor

Halil BİLEN:
Fazlasının zararı var mıdır?

Hala hayattayım...

İlyas Bolat:
sabah akşam aç karna birer yemek kaşığı polen tüketen şeker hastası tanıdıklarım, şekerlerinin düzene girdiğini  söylediler bu sadece bir  akrabamın söylediği değil bir çok kişi aynı şeyi söyledi... işin uzmanı olan üyelerimiz var mı ? aydınlatabilirler mi acaba?

uzman_aricilik:
Arkadaş şunu unutmamak gerekir ki hayatta her şeyin fazlası zarardır. Her bir yiyeceği ölçüsünde yememiz lazım. Şekerin portakalın arı sütünün polenin aklınıza gelebilecek ne varsa .... Her şeyi kararında tüketmek lazım...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git