ARICILIK > Arılık Kurma

BÖYLE BİR ARILIK KURUN

(1/15) > >>

ekrem63:
BİR KAÇ YERE EKLEDİM BİZİM ARICILIK YAPAN ARKADAŞLARA KILAVUZ OLUR DİYE İNŞALLAH EMEKLİ OLUNCA BANADA NASİP OLUR BÖYLE BİR ARICILIK.ALMANYADA ARICILIK İYİ SEYİRLER. http://www.kirkkovan.com.tr/Sayfa_Modul.asp?nedir=modul&isim=Almanya

kerimcoşkun:
Kardeşler bilenininiz var mı? Bu arıların cinsi ne? Rüzgarlı havada maskesiz kovan karıştırıyorlar.

bodad:
Sevgili  kardeşim kerim  coşkun , 
dünkü  tavsiyen  üzerine Ekrem 63 ün gönderdiği  flimi merak  ve  kıskançlıkla  izledim.Senin  dediğin  gibi bu arılarda bir tuhaflık var.bunlar nasıl arı rüzgar var , bir tanesi bile sokmuyor.Acaba arıcı bayan olduğundan mı? 8)

bletar:
Evet kovanlar bizden farklı beslemeyi altan yapılıyor. ve uçus tahtası yok Çekimler harika arıcı kadının hareketleri ne kadar pratik ve seri  yapmış olduğu tüm harekler bilinçli, hayran olmamak elde değil.
Beni en çok etkileyen ise, bal hasadında arıları telli kovanlarda toplayıp koku ile varoa' ya karşı ilaçlaması böyle arıcılığa şapka çıkartılır.
saygılarımla

ismail_öz:

--- Alıntı yapılan: ekrem63 - Nisan 27, 2008, 13:11:47 ---SEVGİLİ ARKADAŞLAR BURADAKİ ARI KOVANLARINDAN ÜLKEMİZDE VARMIDIR.STRAFOR KAOVANLARA BENZİYOR AMA UÇUŞ YERLERİNDE UÇMA TAHTASI YOK GALİBA VE KADIN KEKİ EN ALTA KOYUYOR.PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

--- Alıntı sonu ---

benim gördüğüm kadarı ile kuluçkalık bölümünün altında giriş deliği var ve bir aparat ile kova arıların giriş çıkışı için yerden yükseltilmiş. yani bizdeki kovanlarda uçma tahtası yanda iken bunlar giriş çıkış için alta delik açmışlar. ben bir kitapta uçma tahtası olan kovanlarda, kuluçkalığın altına (telli) havalandırma deliği olmasının iyi olacağı yazıyordu.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git