FORUM HAKKINDA > Forum İçin Öneriler

Forum da soru sormadan önce yapılması gerekenler

(1/1)

ismail_öz:
forumda her konu hakkında bilgi olması çok önemli ama bir o kadarda bilgiye kolay ulaşmak önemli. o nedenle bu forumu kullanırken şu noktalara dikkat edersek iyi olur.

1- Forumda bir konu hakkında soru sormadan yani forum oluşturmadan önce bu konu hakkında daha önce soru-cevap varmı diye araştırınız. bunu yapmak için sağ üst tarafta bulunan ARA butonu ile arama yapınız. ARA butonu sağındaki beyaz alana konunuzla ilgili bir iki kelime yazınız ve ara butonuna basınız. forum programı size aradığınız kelimelerin geçtiği konuları listeleyecektir. Aradığınız yok ise yeni konu (forum) açabilirsiniz.

2- Yeni konu açmak için ÜYE GİRİŞİ yanınız ve hangi konu hakkında sorunuz varsa (mesela: Arıcılık ekipmanlarında KOVAN) o bölüme giriş yaptıktan sonra YENİ KONU butonunu tıklayarak sorunuzu sorunuz

3- soru sorarken YENİ KONU yu tıkladıktan sonra açılan pencerede Konu Başlığı kısmına sorunuzu mümkün olduğunda açıklayıcı ama kısa yazınız. Detayları ise Alt taraftaki büyük beyaz alana belirtiniz

4- Sorunuzla bağlantılıda olsa birinin başlattığı sorunun devamında YANITLA diyerek kendi sorunuzu sormayınız. YENİ KONU yu tıklayarak kendi sorunuzu sorunuz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git