TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Arıcılık konusunda herkes farklı bir kısa tecrübesini anlatsa ne güzel olur?

(1/8) > >>

ildeniz_00:
Merhaba arı aşıkları:
Arıcılık konusunda daha çok tecrübesiz olmama rağmen yaşadığım bir olayı sizinle paylaşayım: benim kovan içindeki arılar soldan sağa doğru yani ana arı ikinci çerçevede genelde.Kış girerken ince bir tahta ile sol tarafını kapatmıştım.aradan iki ay felan geçit .bugünkü kontrolde gördüm ki üç çıtalık arı kolonisi sağa kaymış,yani ana arıyı ve işçilerin tamamını 1.2.3 te  bulmam gerekirken 4,5,6'dalar.agzındaki ince tahtayı alayım dedim aman Allahım bir yapıştırmışlar ki sormayın,yarı giriş deliği kapalı olarak halen çalışyorlar.artık kovan değştirince inşallah bu sorun ortadan kalkıp ferahlarlar.Giriş deliğini daraltmada sanırım en iyisi köpük
saygılar...

Halil BİLEN:
3 çerçevelik arı kolonisi neden 6 çerçevede duruyor?

Soldan sağa derken kovanın arkasından bakıyoruz değil mi?

Arılar soldan sağa ise, sol tarafını ince tahta ile nasıl ve nereyi kapattınız?

Savaş AKTAŞ:
24 şubat 2010:badem, erik ve şeftali ağaçları çok güzel çiçek açtılar.arılarda faliyet mart 20'yi aratmayacak şekilde.polen gelişi maxsimumda.
arıların kanat sesi bile değişik çıkıyor bugün.inşallah mart kapıdan baktırmaz, kazma kürek yaktırmaz.kanola bile filize yürümüş.çok ilginç bir ilkbahar yaşayabiliriz.

ismail yılmaz:
kıymetli arkadaşlar bu benim forma ilk yazım değerli arıcı dostlar bu işi profosyonelce yapan arkadaşlar lütfen beni ve benim gibidüşünen arkadaşları aydınlatırsanız sevinirim
1.arı fiatları neden bu kadar  farklı 75.ila 350 tl
2.  kovan fiatları 40,ile 120 tl
3.bal fiatları tenekesi 110 ile 300 tl
bana bunları izah edebilirmisiniz
unutmayalımki dertler paylaşıldıkca azalır sevinçler paylaşıldıkca çoğalır.

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
İsmail bey bu iş arz talep meselesi mesela Bu gün gerçi bayağı zor ama bizim bölgede 10 çıta arısı olan bir koloni tabiki 6 çerçeve yavru vasayalım tabiki satılmaz illada alınmak isterse 350 den fazlasını bile gözden çıkartmak gerekir diye düşünüyorum yani ii mal iii para ve arz talep.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git