ARICILIK TAKVİMİ > İlkbahar Bakımı

ARILI PETEKLERDE BULUNAN POLENLİ GÖZLERDE KÜFLENME

(1/3) > >>

bodad:
SEVGİLİ ARKADAŞLAR,
BUGÜN ARILARA ŞERBET VERİRKEN PETEKLERE DE BİR GÖZ ATTIM.PETEKLERDEKİ POLEN GÖZLERİNDE KÜFLENME GÖRDÜM.BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR?   KOVANLARDA DİP TAHTASI TEMİZLİĞİ YAPMIŞTIM.PÜRMÜZLEDE ÜTÜLEME YAPTIM. KOVAN İÇİNDE RUTUBETLE İLGİLİ BİR BELİRTİDE GÖRMEDİM.
DAHA ÖNCEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAŞAYAN VARMI ?  YAPILACAK HERHANGİ BİR ŞEY ÖNERİRMİSİNİZ.
SEVGİLİ ARKADAŞLAR BU GÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ MİLLETİMİZE  KUTLU OLSUN.............  8)
(DİP NOT: BUGÜN AYRICA SEVGİLİ EŞİMİN VE SEVGİLİ BÜYÜĞÜMÜZ ARİBEYİ'NİN DE DOĞUM GÜNÜ.YENİ YAŞINIZ HAYIRLI OLSUN.SEVDİKLERİNİZLE BERABER NİCE UZUN YAŞLARA...SEVGİLERİMLE.

Egehan:
Arılar güçlendiğinde geçecektir merak etmeyiniz.
Canlı organizma olan polenlerin nemli ortamda arıların basmadığı peteklerde oluşu küflenmesine sebep oluyor.

bodad:
SEVGİLİ ARKADAŞIM,
BENİ RAHATLATMAK İÇİN VERDİĞİN CEVABA TEŞEKKÜR EDERİM. BU KOVAN 8 VEYA 9 ÇITA . MAŞALLAH YAVRU ÇOK GÜZEL (HEM KAPALI,HEM GÜNLÜK SİRKE VAR). GÜNLÜK BAL VAR AMA , BELKİ DE ARI FAZLA BAL BULAMIYOR.SIRLI PETEK YOK ONDAN DA OLABİLR , BELKİ . BEN YİNE ŞERBETE (SADE OLARAK) DEVAM EDİYORUM.SELAMLAR. 8)

Egehan:
Sirke ifadesini kullanmayınız artık lütfen...
Bölgesel terim farklılıklarını düzeltmeliyiz ve ortak dili yakalamalıyız. Sirke yerine günlük yumurta derseniz çok daha iyi anlaşılır düşüncesindeyim.
Diğer bir konu günlük balda olmaz. Günlük nektar olur. Daha sonra suyu uçurulurak %17-18 oranına düştüğünde bal olur ve gözler sırlanır. İşte o zaman bal olur...

Sade şerbete devam için ne diyeyim ki? :D

bodad:
İKAZLARIN İÇİN SAĞOL.TEK DİL TEK ANLAYIŞ ÖNEMLİ.
SADE ŞERBET İŞİN ESPİRİSİ İDİ(VİTAMİX İÇİN).SİZDEN ŞERBET  İÇİN ZATEN FİKİR İSTEMEDİM.BURADA Kİ YAZIŞMALARIMIZI MSN DE 2 Lİ OLARAK YAPMIYORUZ.İNSANLAR (ÖZELLİKLE ARICILIĞA YENİ BAŞLAYAN BİLGİ VE TECRÜBE İÇİNYAZILANLARI İLGİYLE OKUYAN BİZLER)SÜREKLİ TAKİP EDİYOR.DOĞRUYU VE YANLIŞI BULMAYA UĞRAŞIYORUZ.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git