Gönderen Konu: ORGANİK BAL  (Okunma sayısı 2790 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydın öztürk

• Boş Petek
ORGANİK BAL
« : Mart 23, 2010, 04:40:57 »
SELAM ARICI ARKADAŞLAR SİNOP AYANCIK ORGANİK BAL İÇİN ADETA YARATILMIŞ BİR ALAN YANLIZ BİZE KALAN BU CEVREYİ VE BALIN KALİTE ARAŞTIRMASI YAPILIP GEREKTİĞİ DEĞERİ BULACAĞINA İNANIYORUM   BUNUN İÇİN  ARICI ARKADAŞLARI BİR CATI ALTINDA TOPLAYIP YETKİLİLERDEN GEREKLİ DESDEĞİ ALIP YOLUMUZA BİLİNÇLİ OLARAK DEVAM ETMEDE YARAR OLACAĞINA İNANIYORUM GERCEKTEN AYANCIK BALININ ARAMOSI ÇOK SÜPER EN YAKIN ZAMANDA KALİTELİ BALLAR YERİNDE ADINI ALIR SELAMLAR

Çevrimdışı chtzcn

• Boş Petek
  • Yer: konya Selçuklu
  • bilmek hüner değil asıl marifet tevazudur.
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 3
Ynt: ORGANİK BAL
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2013, 00:59:20 »
Aydın bey yazınızı üzerinden uzun zaman geçmiş ama belki başkasına faydası olur diye yazıyorum
Organik bal üretimi belgesi çeşitli analizler sonuçu verilir ve belli bir alanda hiçbir ziraii ilaç kullanılmaması gerekir ki kalıntı çıkmasın hatta kullanılan petek ve tüm malzemeler yönetmelikle belirlenmiştir şahsi fikrim uğraşılması zor neticesi ise o uğraşa değmeyecek kadar azdır.
ayancık balına gelince bizim orada (boyabat) bazıları deli bal acı bal derler aromasını da bir iki defa tatma şansım oldu.
Aydın bey yine şahsi fikrim organiktan ziyade doğal (naturel) bal tabiri kullanarak çeşitli etkinliklere katılmalısınız buralarda balın ve yörenin tanıtımı yapılırsa daha olumlu olur diye düşünüyorum
Saygılarımla
her zerrede seni görmek beni mest ederken şu amalara kendimi anlatmaya çalışmak boşa.
Cahit ÖZCAN