Gönderen Konu: ÖĞRENME  (Okunma sayısı 5637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail koca

• Ana Arı
  • Yer: Eskişehir
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 50+
  • Rakım: 800
ÖĞRENME
« : Kasım 09, 2009, 17:22:33 »
Merhaba
Bu yıl bacanağa da iki kovan arı aldık.Kışın kursuna gitti.Çevredeki Egeli arıcıların yanına git onlarla kovan bak öğren diyorum.Adam kursunu bitirmiş,ben biliyorum diyor.Kovan bakmasını-çerçeve çekmesini bilmiyor.Petek takmasını görmedi.ana arıyı bilmez.körük yakmadı ama kurs bitirdi.
Ben arıcıların yanına gidiyorum.Konuşuyoruz Arıcıya sorduğumu arkadaş cevaplıyor.Kurs bitirdi.biliyor.
Toprak TV de var.
Ben her yaptığımı uzun uzun anlatıyorum.
 Ağustos da arıları getirdim.şimdiye kadar iyiydi.Ben gitmeyince kovanı bile açmaya cesaret edemedi.
Arıcılık bir yılda öğrenilecek şey değilmiş diyor.
Kovan sahibi olanların arılarına kendi başlarına bakmaları gerektiği düşüncesindeyim.öyle arıcı olacaklar.
Ben mi hala soruyorum,sorguluyorum öğrenemedim.umut var

Ömür,umut dan önce bitmeli

abadile

• Ziyaretçi
Ynt: ÖĞRENME
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2009, 21:56:12 »
Kandilinizin sürekli yanmasını istiyorsanız sürekli yağ takviyesi yapmalısınız.Aksi taktirde yağ bittiği gün kandiliniz sönecektir.

Çevrimdışı Murat Çakır

• Murat Çakır
  • Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: İstanbul
    • www.beyazkovan.com
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 63
« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2009, 09:51:18 »
En büyük bilgi, bilmediğini bilmek. Bilmediğini bildiğin zaman zaten büyük aşama kaydetmiş oluyorsun.

Çevrimdışı hatkobi

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Mehmet Bİ.Eskişehir
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2010, 00:38:34 »
 Bende "Arının günlüğü" adlı bir ince küçük kitapçık vardı.Arı yumurta halinden anlatıyor kendini.Okuyunca bal arısının örnek alınacak yaşantısına hayran oldum.Arıyla tanışmam böyle oldu.Eski yeni bir çok kitap edindim okudum.Köy bağlantım olunca iki kovanla başladım.Epey bocaladım ama bırakmadım.Çokta soktular iğneyi.Sonunda başardım.Ama;öğrenmenin sonu yok.Hiç bir şey emeksiz yürümez.Çok kovanla usulune uygun çalışanlara saygım sonsuz.Bereketli olsun.
""  En mutlu insanlar; en güzel şeylere sahip değiller.
     Onlar, sahip oldukları her şeyi en güzel şekle sokanlardır. ""

Çevrimdışı kuruçay37

• Pupa
  • muhammet KURUÇAY
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Kovan Sayısı: 165
  • Rakım: 65
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2010, 09:54:08 »
arıcılık kasinlikle büyük bir aşktır ne tedavisi var nede nefreti onların yanına gittigim zaman ne sitres ne yorgunlık mütiş bir dugu arılar hakkında ögrenilecek okadar çok şey varki bunun sınırı yok her yeni birşey ögrendigimizde o bizim için büyük bir sermaye oluyor bence hangi yaşta olursa olsun arıcı hep ögrenmeye açık olmalı birde ögretmeye bazı arıcılar bilgilerini saklar gerçegi asla söylemez ama burası bu site ögle degil bütün herkes bildiklerini ögretmek için bir birleriyle adeta yarışıyorlar buda hepimizi çok mutlu ediyor çok güzel bir duygu bu benim ilk yılarımda bu sitemiz olsaydı ben bi bukadar daha arıcı olurdum kesinlikle gerçe varmıştır belki ama benim haberim yokmuştur

Çevrimdışı ACEMI ARICI

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: YOZGAT AYDINCIK
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 14
  • Rakım: 650
« Yanıtla #5 : Haziran 17, 2010, 15:35:04 »
MERHABALAR.BENDE ARIYLA UĞRAŞIYORUM,BUGÜN 3 ARIMDAN BİRİ OĞUL VERDİ 3 ÇITA KADAR.POLİS OLMAM YÜZÜNDEN UZUN UZUN İLGİLENEMESEMDE MUTLU OLUYORUM OLDUĞU KADAR..15 ESKİ AMA KULLANILABİLİR DURUMDA KOVANIM VAR,İNŞALLAH BİGÜN HEPSİNİ DOLDURUP İYİCE BAL ALACAK TECRÜBEYE ULAŞIRIM.TEŞKRLR

Çevrimdışı Hüseyin Basri ÇALIŞKAN

• Hüseyin Basri ÇALIŞKAN
  • Ana Arı
  • Yer: AYDIN ÇİNE
    • Arıcılık bilgi paylaşımı bloğum
  • Kovan Sayısı: 90
  • Rakım: 90
« Yanıtla #6 : Haziran 17, 2010, 16:16:15 »
ne mutlu bir şey bu kandil günü yazdıklarınızı okumak .. öncelikle herkesin kandili mübarek olsun diyorum ve sonrasınd arıcılık ile ilgili yazılması gerekenleri düşünüyorum yazmak için.. örnek çok olsada
arı kaçıran kovanı hata ile kamyonete yüklediğimde benim sokulmamdan  çok düzeni huzuru bozulan kovan için sokunca ölecek arılar için üzülüyorum.. geceleri kovan önünde ugultuyla havalandırma yapan arıları görüp işitince çalışmalıyım bende durmak olmaz bak onlar çalışıyorlar diyorum.. öğreniyorum bende herkes gibi hepimiz gibi.. arıcıları dinliyorum dinledikçe anlıyorum deryada damladır insan .. herkes tecrübelerinin birleşiminden oluşmuş bir dağ gibi, dostlarla konuştukça bu bilgileri içinize sindirmek nede güzel oluyor..arıcılığın kapısını açtığınızda ister az ister çok kovanınız olsun içine girdiğiniz oda aynı..  her daim arı ile mutluluk bulmanızı dilerim saygılarımla
Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksek Okulu Arıcılık Proğramı 2010 mezunu .. Arıcılık Teknikeri.

Çevrimdışı Mustafa K. DEMİRCİ

• Ana Arı
  • Yer: Wetzlar/ALM.
  • Kovan Sayısı: 50 AKS'ye kayıtlı kovan ve 10 adet ana çiftleştirme kutusu.
  • Rakım: Kdz.Ereğli/Balı Köyü
« Yanıtla #7 : Haziran 17, 2010, 16:43:30 »
     Acemi Arıcı geçmiş olsun. Aramıza hoşgeldin. Arıları izlerken, ilgilenirken mutlu oluyorum diyorsunuz

eyvah! artık iflah olmazsınız bu dertten. 15 tane kovanıda, 20 tane kovanıda doldurursunuz yeterki merakınız

ve alakanız kaybolmasın. Kandilinizi tebrik ederim. Sevgi ve saygılarımla.   
İyi olmak kolaydır. Zor olan adil olmaktır.

Çevrimdışı hatkobi

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Mehmet Bİ.Eskişehir
« Yanıtla #8 : Haziran 17, 2010, 17:00:41 »
  Mübarek gün hayırlara vesile olsun inşallah.Arıya meraklanıp başladığımda,acemilik buya;ağacın birine oğul kondu.Tenekeyi biraz şerbetleyip içine silktim,yanımdaki boş kovana boşalttım.Buraya kadar iyi.Baktım ağaç dalında bir kısım arılar var,onlarıda alayım ziyan olmasın dedim,senmi müdahele eden.İnce uzun kollu kazaktan aşağı yukarı 10-15 yerden soktular.Meğerse birazdan onlarda kovana girecekmiş.Olacak o kadar değilmi...Bereketli olsun.
""  En mutlu insanlar; en güzel şeylere sahip değiller.
     Onlar, sahip oldukları her şeyi en güzel şekle sokanlardır. ""