Bağ, Bahçe ve Çiftliklerimiz > Sebze Yetiştiriciliği

Kimsenin sofrası sebzesiz kalmasın.

(1/3) > >>

hatkobi:
 Toprak...O devamlı çiğnediğimiz toprak öyle alçak gönüllüki,kim çalışırsa bereketini verir.Ne sebzeler var değilmi.Çok teşekkürler.Başarınız daim olsun.

hatkobi:
 Semiz otunun tohumları çok küçük.Zamanında bahçeme rüzgarlamı,nasıl geldiyse semizotu her yıl çıkar oldu.Sulanan yeri seviyor.Çokta yararlıymış.Kurutulabilirde.Esen kalın.

hatkobi:
 Bir zamanlar roka ekmiştim bahçeye.Pek büyümüyorlardı.Bol tohum döküp,her yerden çıktı.Sürdüm geçtim.Senmisin bizi beğenmeyen der gibi.Bir baktım iri iri yemyeşil bir kaç tane çıkmış.Yıkadım yedim.

hatkobi:
 Evin balkonunda saksılıklar vardı.Çiçek tutturamıyorduk.Eşime maydanoz tohumu alayım birazcık ekelim dedim.Olurmu ya...dedi.Sonra iyi peki deyince ektim.Mutfaktan balkona makasla maydanozu kes al.Bir saksı yetti.O yıl hiç maydanoz almadık.Komşularda merak etmiş.Hoşlarına gitmiş,ama öyle kalmış.Bir saksıya iki kök nanede ekilebilir.Çoğalır.Hadi bir deneyin.Taze ve temiz.

Şeref KORKMAZ:
        Gecen  sene  iki metre  kareye  maydanoz  ektim. Ne  çıkan  var  , ufukda  ne  gözüken .

Bende  o  yeri  capaladım  başka   sebzeler  ektim.

Bunu  sordum  maydanoz en  geç  çıkan  sebzeymiş ,  bu  maydanoz  kaçgünde  toprak  üstüne  çıkar.

Selamlar  Olsun

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git