Gönderen Konu: Arı allerjisinin çaresi varmı  (Okunma sayısı 10707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hatkobi

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Mehmet Bİ.Eskişehir
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
Ynt: Arı allerjisinin çaresi varmı
« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2010, 19:24:45 »
 Vücudun neye allerjisi olduğu önceden tesbit edilebilirmi.Arı sokmasına allerjisi olanın,başka şeyede allerjisi olabilirmi?Doğa çok güzelde içi bilinmeyen denklemlerle dolu.Onsuzda yapamıyoruz.Sağlıklar dilerim.
""  En mutlu insanlar; en güzel şeylere sahip değiller.
     Onlar, sahip oldukları her şeyi en güzel şekle sokanlardır. ""

Çevrimdışı gungor48

• Boş Petek
« Yanıtla #16 : Kasım 10, 2010, 16:07:09 »
Sayın Arkadaşım,
Arı allerjisi sonradan da çıkabiliyor,Bunun için Hastanelerin allerji bölümlerine gidebilirsiniz,Hastanızı bundan sonraki arı sokuşlarında çok vahim sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
Ben eşimi Hacettepe  tıp fakültesi Gögüs allerjisi bölümüne götürdüm,test yaptılar,Teşhiste bal arısı sokmasına karşı çok allerjik çıktı.Eşek arısı sokunca bir şey olmuyordu.5 yıl aşı proğramına aldılar.Geçmiş olsun dileklerimle.

Çevrimdışı ismail koca

• Ana Arı
  • Yer: Eskişehir
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 50+
  • Rakım: 800
« Yanıtla #17 : Aralık 23, 2010, 11:48:07 »
Vücudun neye allerjisi olduğu önceden tesbit edilebilirmi.Arı sokmasına allerjisi olanın,başka şeyede allerjisi olabilirmi?Doğa çok güzelde içi bilinmeyen denklemlerle dolu.Onsuzda yapamıyoruz.Sağlıklar dilerim.

Genel allerji testini cildiye uzmanları yapar.Bunların parametreleri çoktur.

Arı allerjisini Gögüs servislerinin allerji üniteleri yapıyor.Uzun tedavi gerektiriyor.18 ay gittim.ilk aylar haftada birgün.daha sonraki uygulamalar 15 gün 1 ay aralıklarla devam ediyor.

Bunun adı allerji değildir.Toksik etkidir.yani ZEHİRLENME

''Bir kez alerji gelişince, vücudunuz bu alerjenle her karşılaştığında, alerjen miktarı çok küçük olsa bile, alerjik bir reaksiyon oluşacaktır. Ancak reaksiyon, her seferinde tam olarak aynı olmak zorunda değildir. Alerjik reaksiyonun tipini ve yaygınlığını bir kaç şey etkileyebilir. Bunlar arasında reaksiyona girenalerjen miktarı, vücudunuzun neresinin alerjenle temas ettiği, alerjik reaksiyonunuzu güçlendiren başka unsurların varlığı (örn. yüksek miktarda hava kirliliği) ve hatta o anki sağlık durumunuz yer alır. Yaşlandıkça, alerjiler güçlenebilir ya da zayıflayabilir.''
Ömür,umut dan önce bitmeli

Çevrimdışı Mücahid Tiryaki

• Ana Arı
  • Yer: Giresun
    • http://www.reklamvira.com/
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: inişli çıkışlı tek tabanca 32 ..
« Yanıtla #18 : Mayıs 13, 2011, 14:58:47 »

Genel allerji testini cildiye uzmanları yapar.Bunların parametreleri çoktur.

Arı allerjisini Gögüs servislerinin allerji üniteleri yapıyor.Uzun tedavi gerektiriyor.18 ay gittim.ilk aylar haftada birgün.daha sonraki uygulamalar 15 gün 1 ay aralıklarla devam ediyor.

Bunun adı allerji değildir.Toksik etkidir.yani ZEHİRLENME

''Bir kez alerji gelişince, vücudunuz bu alerjenle her karşılaştığında, alerjen miktarı çok küçük olsa bile, alerjik bir reaksiyon oluşacaktır. Ancak reaksiyon, her seferinde tam olarak aynı olmak zorunda değildir. Alerjik reaksiyonun tipini ve yaygınlığını bir kaç şey etkileyebilir. Bunlar arasında reaksiyona girenalerjen miktarı, vücudunuzun neresinin alerjenle temas ettiği, alerjik reaksiyonunuzu güçlendiren başka unsurların varlığı (örn. yüksek miktarda hava kirliliği) ve hatta o anki sağlık durumunuz yer alır. Yaşlandıkça, alerjiler güçlenebilir ya da zayıflayabilir.''

Abimin dediğine katılıyorum,bende çocukluğumdan beri babamın arılarının yanına gidip geliyordum beni sokuyordu gözümden kaçdefa soktu kac gun gozu şiş gezdim  körüğün ne işe yaradığını bile bilmiyordum.
Birkeresinde körüksüz arının içini açtım üstüne hava bozdu birde yamur başladı arılar bir saldırmaya başladı maske eldiven olduğu halde rahat 50 ye yakın arı soktu bir türlü kovanın örtü tahtalarını örtemedim o şekilde de bırakamazdım tabiki,gittim komşudan bi maske ve bi eldiven daha aldım o şekilde gittim arıların yanına ve örtü tahtalarını ve kapağını örttüm ama rahat can kaybı 150 arı kendimi katil hissettim.ve daha sonra yazın arıalrın balını alırken cercevedekı arı ayaklarıma düşüyordu o ayaklarımın üstünden hoplatırcasına 4  veya 5 arı soktu hepsınde bi bağırdım abazım çıktığı kadar en sonunda dedim baba sen al tek başına ben uğraşamam yola cıktım bı yarım bardak sırke içtim şişmeyeyyım dıye kafam gözüm dönmeye başladı suratım şişti dudaklar sanki silikon taktırmış gibi yuzum gozum tanınmıyor halde kaşıntı neyse komsunun evıne kadar gıttım babam dedı soguk suyla banyo yap gecer banyoya gırdım kafam dondu yere dusuyordum dua edıyom allahım ustumu gıyım sonra ölim diye neyse banyondan zar zor çıktım salında dedım hava ne zaman karardı diyom babama meğer benim gözüm kararmış etrafı doğru dürüst göremiyorum hastaneye gıtsem yetısemem saglık ocana gıtsem saglık ocagı bos bı bardak tuzlu ayran bı kac tane tuzlu zeytın yedım neyse cok sukur kendıme geldım.Ama o gün sağlık durumum pek iyi deildi kendimi bitkin hissediyordum ben o zehirlenmeyi vücudumun o gün dirençsiz oluşuna bağlıyorum ama şimdide arıcılıga başlamaya karar verdim 3 adet kovan aldım en kısa zamanda alerjik testi yaptırmayı düşünüyorum ....
İlerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz...

Çevrimdışı Mücahid Tiryaki

• Ana Arı
  • Yer: Giresun
    • http://www.reklamvira.com/
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: inişli çıkışlı tek tabanca 32 ..
« Yanıtla #19 : Aralık 28, 2011, 23:28:18 »
Başlangıcı yaptım...inşallah geriside gelir...

Ben de de alerji vardı çözümünü aldım giresun da alerji bölümü yoktu sevk ettirdim samsun a orda çocuk alerji polıkınlıgınde yetişkinlere de aşı tedavisi uygularlarmış...

Gittim dün ordaydım test yaptırdım sonra Prof.Dr Recep Sancak ve yan tarafdaki polikinlikdeki doktor ile ilgilendiler bi firma söylediler burayı arayın parayı yatırın ilaç direk soğuk depo şeklinde bize ulaşacak biz sizi arayacağız faturasını ve ve sevki sigorta şirketine vereceksin onlar sana parayı en kısa zamanda iade edicekler dedi sigortaya sordum yolluklarda sıkıntı çıkar şeklinde açıklama yaptı ama ilaç parası yatar hesabına dediler...heyet raporuda çıkarıyorlar heyet raporunu daha almadım ilk zamanlar aşı haftalık olur dedi başlangıç tedavisinde sonra ay sonra 6 ay 3 sene filan sürer dedi...birde dedi arıcılığı bir sene sonra yap aşı sürecinde arıyla ilgilenme dedi...bana verdiği ilacın ismi (Apis mellifera) internette araştırdım anlamı sanırım bal arısı demek...ilacın linki ve aşı tedavi süreçleri burda yazıyor ayrıntılı bir şekilde http://www.sayilac.com/Urun/Stallergenes/venum.html
İlerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz...